b_Newsتغییر موضع فدراسیون کشتی در قبال جام جهانی کشتی آزاد

چرخش بی سرو صدا یا نتیجه گرایی؟

تاریخ: 1397/12/06
زمان: 10: 54
نوع: گزارش
معرفی ترکیب تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در جام جهانی کشتی آزاد برخی نگرانی‌ها را به دنبال داشت.

مجید حاتمی/ معرفی ترکیب تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در جام جهانی کشتی آزاد آنقدر حرف و حدیث و سوژه و بحث در دل خود داشت که از این سکوت محض رسانه ای نه تنها متعجب که برای آینده کشتی ایران نگران شویم. اینکه چرا تغییر چندباره دیدگاه فدراسیون کشتی درباره مسابقات جام جهانی کشتی آزاد به چالش کشیده نمی شود و کسی از خود و دستگاه مدیریت ورزش اول نمی پرسد که پشت پرده این تغییر موضع ناگهانی و بی سر و صدا چیست!  

نزدیک به دو ماه پیش حمید بنی تمیم در اولین روزهای سرپرستی اش بر فدراسیون کشتی در قبال جام جهانی کشتی آزاد تصمیم مشخص و صریحی داشت و آن این بود که کشتی ایران در جام جهانی کشتی آزاد شرکت نخواهد کرد.همچنین رضا لایق نیز به نمایندگی از بنی تمیم که سالها در کنار رسول خادم تجربه اندوزی کرده در تاریخ ۲۵ دی اعلام کرد که تیم ملی کشتی آزاد در جام جهانی روسیه شرکت نخواهد کرد.

اما فقط ۴-۵ روز بعد ، تصمیم تغییر کرد و فدراسیون کشتی که تا پیش از این از کمبود منابع مالی و تمرکز روی چند تورنمنت به تشخیص کادر فنی خبر داده بود رسما اعلام کرد که فرصت حضور در مسابقات جام جهانی کشتی آزاد را به تیم امید ایران خواهد داد و تصمیم بر این شد تا علیرضا رضایی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد امید که تا آن موقع به عنوان سرپرست نایب ریيسی فدراسیون کشتی هم منصوب نشده بود، تیم ملی امید را به جام جهانی کشتی آزاد ببرد.

حتی دوشنبه ۲۹ بهمن ساعت ۱۷ غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی بزرگسالان در آغاز تمرین مشترک تیم های ملی بزرگسالان و امید، سخنرانی خود را اینگونه به پایان رساند‌:» این برای اولین بار در تاریخ کشتی است که تیم امید در جام جهانی کشتی آزاد شرکت خواهد کرد.»

اما درست یک روز بعد فدراسیون کشتی ترکیب تیم ملی کشتی آزاد حاضر در مسابقات جام جهانی کشتی آزاد با علیرضا سرلک، ایمان صادقی، مرتضی قیاسی، میثم نصیری، رضا افضلی یا حامد رشیدی، مجتبی اصغری، مرصاد مرغزاری، حسین شهبازی - محمدجواد ابراهیمی، علیرضا گودرزی - علی شعبانی و کمیل قاسمی- امین طاهری معرفی کرد.

نیم نگاهی به همین ترکیب به خوبی موید این واقعیت است که  این تیم نه تنها تیم امید ایران نیست بلکه نیمی از این تیم تقریبا در اختیار کشتی گیران بزرگسال و مدعیان تیم ملی کشتی آزاد است که سالها در میادین مختلف دوبنده تیم ملی را بر تن کرده و اصلا نمی توان عنوان امید به این تیم داد. هرچند که با معذوریت های ارزی و برون مرزی استفاده تمام و عیار از همه ظرفیت ها از جمله جام جهانی امری اجتناب ناپذیر است اما القای این که تیم ملی امید در جام جهانی شرکت می‌کند با ترکیبی که قرار است به روی تشک برود در منافات محض قرار دارد.

این ترکیب به معنای واقعی کلمه ترکیبی است که برای نباختن در جام جهانی کشتی آزاد بسته شده برای اینکه بتوان نتیجه ای هرچند نسبی گرفت و از باخت سنگین گریخت. باختی که شاید بر کمپین انتخاباتی حمید بنی تمیم سرپرست فدراسیون کشتی تاثیر بگذارد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.