b_Newsمشکل نسبت‌ توجه و هزینه بین فوتبال و بقیه است/ باید به پرسپولیس زمان داد تا جشن هت‌تریک قهرمانی را بگیریم

شهرام محمودی: حرف‌های وزیر درست نبود، نمی‌دانم چه استنباطی داشته!

b_News یکی از بدترین لیگ‌ها را در 10،15 سال گذشته داشتیم/ بدترین زمان، مصدوم شدم/ برگزار نکردن لیگ خنده‌دار است!
تاریخ: 1397/12/06
زمان: 10: 59
نوع: گفتگو
بعد از مهدی مهدوی نوبت شهرام محمودی بود که به خاطر مصدومیت در دیدار برگشت مرحله نخست پلی‌آف والیبال غایب باشد.

نگار رشیدی/ فشرده شدن بازی‌های نیم‌فصل دوم لیگ والیبال مصدومانی را به جا گذاشته که هرکدام‌شان مهره‌های مهمی برای تیم‌های‌شان به حساب می‌آیند. بعد از مهدی مهدوی که در دیدار رفت با پیام مشهد مصدوم شد و روز گذشته تیمش را همراهی نکرد، شهرام محمودی هم دیروز در ترکیب خاتم اردکان قرار نگرفت تا این تیم بدون کاپیتانش به مهمانی کاله مازندران برود. گفتگوی محمودی با «گل» را بخوانید.

 

شما هم به جمع مصدومان مرحله پلی‌آف پیوستید.

بله یک مقدار مچ پایم دچار آسیب‌دیدگی شده است. متاسفانه در بدترین برهه زمانی در فصل این اتفاق افتاد. نمی‌دانم اسمش را چه می‌توان گذشت، تقدیر یا سرنوشت ولی به نظر خودم یک بدشانسی است. من نتوانستم در حساس‌ترین لحظات لیگ کنار تیمم باشم. تمام چهار،پنج ماه زحمتی که کشیده بودم برای این بود که در این برهه به تیم کمک کنم اما متاسفانه تمام زحماتم از بین رفت و الان که موقع برداشت بود، مصدوم شدم.

 

مرحله رفت پلی‌آف خوب برگزار شد؟

در برگزاری که مشکل خاصی پیش نیامد. حداقل در شهر خودمان اتفاق خاصی نیفتاد. اما اینکه چند بار برنامه را عوض کنیم اصلا خوب نیست. تمام این مصدومیت‌ها به خاطر فشار بازی‌هاست. اگر یک برنامه‌ریزی درست داشتیم، این اتفاقات نمی‌افتاد و وسط فصل نمی‌گفتند لیگ نباید به بعد از عید کشیده شود. این شرایط به خصوص تیم‌های شهرستانی را بیشتر اذیت می‌کند. در هر حال لیگ به آخر رسیده و این درس خوبی بود که سال آینده برنامه‌ بهتری داشته باشند، البته اگر واقعا بخواهند درس بگیرند. هرچند ایگور هم برگشته و به نظر سال آینده اوضاع بهتر باشد.

 

البته حتما خبر دارید که احتمال دارد سال آینده به خاطر ترافیک بازی‌های ملی لیگی در کار نباشد؟

مگر چنین چیزی می‌شود؟! اصلا مگر امکان دارد؟ این حرف خنده‌داری است! من این موضوع را نشنیده بودم. بازی‌های ملی چه ربطی به لیگ دارد؟! درست است سال آینده پرترافیک است ولی باید برایش برنامه‌ریزی کرد. اگر قرار باشد همه چیز ساده و آرام باشد که من هم می‌توانم برادر کوچک‌ترم را بگذارم که برنامه بریزد. خبرنگاران هم می‌توانند این کار را بکنند. یک مدیر باید در روزهای سخت کارهای سخت انجام بدهد تا به چشم بیاید. من فکر نمی‌کنم چنین اتفاقی بیفتد. مگر می‌شود کشوری مثل ایران لیگ والیبال نداشته باشد؟ اگر این کار را بکنند ما هم می‌رویم خارج از کشور بازی می‌کنیم تا دیگر این دردسرها را نداشته باشیم.

 

پیش‌بینی‌تان از قهرمان این فصل رقابت‌ها چیست؟

هیچ‌چیز معلوم نیست. اینکه چه تیمی قهرمان می‌شود و اصلا اینکه چه تیم‌هایی صعود می‌کنند مشخص نیست. امسال زور تیم‌ها برابر است و هیچ‌چیز قابل پیش‌بینی نیست. چیزی که مشخص است این است که امسال لیگ کیفیت فنی ندارد و به هیچ عنوان با لیگ 10 سال گذشته قابل مقایسه نیست. چون خودم بازیکن هستم می‌گویم امسال یکی از بدترین لیگ‌ها را در 10،15 سال گذشته داشتیم. امیدوارم اگر سال آینده لیگ برگزار شد (!) همه چیز متفاوت باشد؛ چند ملی‌پوش را نگه داریم یا لژیونرهای خوبی را جذب کنیم.

 

آوردن بازیکن خارجی هزینه دارد و این در حالی است که وزیر ورزش گفته «ورزشکاران باید با شرایط سخت اقتصادی کنار بیایند».

نمی‌دانم وزیر چه استنباطی داشته و نمی‌شود راجع به آن بحث کرد. ولی به نظرم حرف، حرف درستی نیست. اینکه نباید به ورزشکارها پول داد خیلی نمی‌تواند درست باشد.

 

واکنش برخی از ورزشکاران به این صحبت وزیر آنقدر تند بود که کمیته ملی المپیک پست صحبت‌های سلطانی‌فر را پاک کرد.

نمی‌دانم. هیچ‌ جای دنیا این اتفاقات نمی‌افتد. به نظرم این حرف، درست نبود چون بخش بزرگی از جامعه با ورزش زندگی می‌کنند. حداقل در هفته دو،سه ساعت با ورزش سرگرم هستند. ما هم که سرگرمی زیادی نداریم. امیدوارم شرایط هرچه زودتر خوب شود و شاهد این اتفاقات نباشیم.

 

پاسخ سوالی که از مهدوی پرسیدیم را از شما هم می‌خواهیم و آن درباره موج نبرد فوتبالی‌ها و غیرفوتبالی‌ها بود که با استوری بهداد سلیمی قوت گرفت. البته در این موج خبری از والیبالی‌ها و بسکتبالی‌ها نبود.

درباره بهداد قبلا هم گفته بودم که نوع بیان درست نبود. البته هر کسی مسوول اعمال خودش است. بهداد هم دغدغه غیرفوتبالی‌ها را داشت و هم مردم را. طرز بیان او می‌تواند مورد بحث قرار بگیرد اما اصل حرفش اشتباه نبود. این طبیعی است که به جز دو،سه کشور در تمام دنیا فوتبال در کانون توجهات قرار دارد و ورزش اول است. به این ترتیب نمی‌توان فوتبال را با ورزش دیگری مقایسه کرد. به دنبال همین، طبیعتا اسپانسر، پول و توجه در فوتبال زیاد است. اینجا یک مقدار قضاوت‌ها زیاد است. البته ورزشکاران نمی‌گویند چرا به فوتبال پول می‌دهید و به ما نه. ایراد اینجاست که چرا به ورزش‌های دیگر توجه کافی نمی‌شود. وگرنه در فوتبال هرکسی هرچقدر می‌گیرد نوش جانش. در هر صورت در همین جام ملت‌ها 80 میلیون نفر یک ماه درگیر فوتبال بودند و با هر برد خوشحال می‌شدند و با هر باخت ناراحت. فوتبال ورزش اول کشور ماست و نمی‌شود خرده گرفت. والیبال هم خودش اسپانسر می‌آورد و هزینه‌ها توسط خودش انجام می‌شود. فوتبال اگر پاداش گرفته حق‌شان بوده اما مساله اینجاست که باید به تمام رشته‌ها به نسبت منطقی و عادلانه توجه بشود. به عنوان مثال ایتالیا برای فوتبالش هزینه زیادی می‌کند اما برای والیبال هم هزینه می‌کند. ما اینجا مشکل نسبت‌بندی داریم. این مسایل شاید برای مردم کمی گنگ باشد ولی این تفاوت‌ها ورزشکاران را اذیت می‌کند.

 

مثل همیشه در صحبت با شما یادی هم از پرسپولیس کنیم که نیم‌فصل دوم پرقدرتی را تا اینجای کار تجربه نکرده و بازی آخرش را هم مساوی کرد.

متاسفانه اینجا بحث این است که توقع از پرسپولیس بسیار بالا رفته. پرسپولیس در سال‌های اخیر آنقدر خوب بازی کرده که الان وقتی به شهر دیگری می‌رود و با شرایط خیلی بد نمی‌تواند ببرد، مساوی برای هواداران حکم باخت را دارد. این اصلا خوب نیست. باید کمی سطح توقعات‌مان را پایین بیاوریم. تیم که همیشه نباید ببرد. به هر حال ورزشکاران هم روز خوب و بد دارند. در دور برگشت هم خیلی از بازیکنان عوض شدند و تا با تیم به هماهنگی برسند زمان می‌برد. ما باید به تیم زمان بدهیم و امیدوار باشیم تا جشن هت‌تریک قهرمانی را بگیریم.

 

البته گفته می‌شود داوری هم علیه پرسپولیس بوده.

حواشی در این باره خیلی زیاد است. به خصوص اطراف تیم‌هایی که در کورس قهرمانی هستند. ما خودمان هم مات و مبهوت مانده‌ایم. طرفداران استقلال می‌گویند همه چیز به ضرر تیم‌شان است و وزارت ورزش سمت پرسپولیس است، هوادارن پرسپولیس هم از داوری می‌گویند و تیم‌های دیگر مثل تراکتورسازی هم به همین شکل اعتراضاتی دارند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.