b_Newsگرسنگی می‌کشیم و در مقابل به ما می‌گویند که مرغ نخورید

اکبر فلاح: آقای وزیر، ورزشکاران سطح توقع‌شان را پایین آورده‌اند

تاریخ: 1397/12/07
زمان: 11: 04
نوع: گفتگو
اکبر فلاح یکی از پیشکسوتان کشتی ایران نسبت به صحبت های احیر وزیر واکنش نشان داد.

حامد جیرودی/ اکبر فلاح یکی از پیشکسوتان کشتی ایران است که همواره نظرات خود را به صورت صریح بیان می‌کند و برای خوش آمد کسی حرف نمی‌زند. او در گفتگویی که با «گل» داشت نسبت به صحبت های احیر وزیر واکنش نشان داد.

 

در چند وقت اخیر گمانه‌زنی‌هایی راجع به حضور احتمالی امیر خادم در فدراسیون کشتی مطرح شده که موافق و مخالف‌هایی داشته است.

من چند وقت پیش راجع به این موضوع صحبت کردم و گفتم این که قهرمانان ما و مدال‌آوران المپیک که تحصیلکرده هم هستند، وارد گود می‌شوند، اتفاق خوبی است. ما از همه آنها حمایت می‌کنیم. حالا امیر باشد یا رسول یا بقیه. به نظر من با حضور این افراد وضعیت کشتی‌ بهتر می‌شود.

 

البته مخالفان امیر خادم بر این باور هستند که او می‌خواهد راه برادرش رسول را ادامه دهد. اصلا این خوب است یا بد؟

دیدگاه‌های این دو برادر با هم فرق می‌کند و فکر می‌کنم کسانی که در خط امیر هستند، او را تایید می‌کنند و کسانی هم که مخالف هستند، با او مخالفت می‌کنند. الان هم اینهایی که می‌گویند امیر می‌خواهد راه رسول را برود، همان‌هایی هستند که مخالف‌اند و هیچ‌وقت هم با هم خوب نمی‌شوند.

 

در این میان نام علیرضا دبیر هم خیلی مطرح شده و ممکن است پا به میدان انتخابات بگذارد؟

بله علیرضا دبیر به استان‌های مختلف رفته و به هیات‌های مختلف سر زده است. خیلی هم خوب است.او را بیشتر می‌شناسند. علیرضا حیدری هم می‌خواهد بیاید و چقدر کار خوبی است. من همه آنها را تایید می‌کنم و دوست دارم در گود با هم رقابت سالم داشته باشند.

 

تیم ملی کشتی آزاد قرار است در جام دانکلوف شرکت کند. چند وقت پیش مهدی تقوی از تیم ملی کناره‌گیری کرد و حالا هم حسن رحیمی از این جام کناره‌گیری کرده است. در خصوص شرایط این کشتی‌گیران قدیمی که برگشتند و می‌خواستند یا می‌خواهند کشتی بگیرند، چه نظری دارید؟

این کار قشنگی بود که غلام محمدی انجام داد و بچه‌های قدیمی را دعوت کرد. وقتی آنها دعوت شدند، دیگر نمی‌آیند که از کشتی قهر کنند. اینها می‌آیند و توانایی‌های خودشان را می‌بینند و کسی که نتواند ادامه بدهد، می‌رود ولی از کشتی قهر نمی‌کند و بعدها با لباس مربیگری می‌آید و برای کشتی‌مان مفید می‌ماند. اما اگر دعوت نشوند، قهر می‌کنند و دچار خودزنی می‌شوند.

 

پس با حضور کمیل قاسمی که می‌خواهد به همراه تیم امید در جام جهانی روی تشک برود، موافقید؟

موافقم که این بچه‌ها همه جا کشتی بگیرند و به همه آنها هم فرصت بدهند تا دوباره خودشان را پیدا کنند.اگر فقط یک نفر را بسازیم و به دیگران میدان ندهیم، تیم ملی دچار مشکل می‌شود.

 

سلطانی‌فر اخیرا در صحبت‌هایش گفت که ورزشکاران هم باید مانند ملت شرایط سخت اقتصادی را تحمل کنند که تعدادی از ورزشکاران و کشتی‌گیران به او واکنش نشان دادند و گفتند برخی از مسوولان حقوق‌های بالا می‌گیرند و انتظار دارند فقط ورزشکاران تحمل کنند.

اول از همه اینکه ببینیم به چه کسی چقدر پاداش می‌دهند و فوتبالیست و کشتی‌گیر را با هم درگیر کنیم و مقابل هم قرار بگیرند درست نیست. هر ورزشکاری هر چه می‌گیرد، حقش است و نباید درباره ورزش دیگری اعتراض کرد و این خود فدراسیون‌ها هستند که باید حق ورزشکارشان را بگیرند ولی نباید یک ورزشکار به یک ورزشکار دیگر اعتراض کند ولی نکته دیگر در خصوص صحبت‌های آقای وزیر این است که الان همه مردم و ورزشکاران سطح توقع‌شان را پایین آورده‌اند. من الان در باشگاه کارگران که بچه‌ها را تمرین می‌دهم، ماه‌ها حقوق نگرفته‌ایم اما در مقابل می‌بینیم که یک مدیر چه حقوقی می‌گیرد.معاونش چه دریافتی دارد. خودشان بیست و پنجم برج حقوق‌شان را می‌گیرند اما به مردم که می‌رسد باید توقع‌شان پایین بیاید! ما که همیشه توقع‌مان پایین است و حرفی نمی‌زنیم. گرسنگی می‌کشیم و در مقابل به ما می‌گویند که مرغ نخورید. همه مردم در صف هستند. پس کی مردم از مسوولان توقع داشته باشند؟

 

پرویز هادی هم گفته بود وقتی ولادمیر پوتین به اردوی تیم ملی کشتی آزاد می‌رود، ما هم دوست داریم که آقای روحانی به اردوی تیم ملی بیاید.

برخی از مسوولان ما از مردم دور شده‌اند. آن‌وقت ما توقع داریم که به اردوی تیم ملی سر بزنند؟ یک مدیر ساده به مردم وقت نمی‌دهد. پس نباید توقع داشت که چنین شرایطی وجود داشته باشد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.