b_Newsبین سنگین وزن های ایران، کمیل قاسمی را لایق ترین کشتی گیر می دانم

امین طاهری: گلزار از من خوش تیپ تر است ولی هر کسی استایل خودش را دارد

تاریخ: 1397/12/13
زمان: 13: 08
نوع: گفتگو
امین طاهری ملی پوش کشتی آزاد، کمیل قاسمی را بهترین آزادکار ایران می‌داند.

حامد جیرودی/ تیم ملی کشتی آزاد امید ایران در حالی قرار است در مسابقات جام جهانی 2019 روسیه شرکت کند که قرار است کمیل قاسمی نایب قهرمان المپیک 2016 ریو، این تیم را در این رقابت ها در وزن 125 کیلوگرم همراهی کند. این در حالی است که امین طاهری که مدال برنز مسابقات قهرمانی کشتی آسیا ۲۰۱۸ را در وزن ۱۲۵ کیلوگرم کسب کرد نیز، در این تیم حضور دارد. طاهری در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که کمیل قاسمی بهترین آزادکار ایران در سنگین وزن است.

 

درباره شرایط تیم ملی امید صحبت می کنی؟

شرایط که خوب است. تیم ما همان تیمی است که در رقابت های امیدهای جهان شرکت کرده بود و در کنارمان سه چهار کشتی بزرگسال و پیشکسوت خوب ما هم مثل علیرضا گودرزی، میثم نصیری و کمیل قاسمی حضور دارند. ما مرحله اول اردوی مان را پشت سر گذاشتیم و مرحله دوم را هم سپری می کنیم تا انشاء ا... 23 اسفند عازم مسابقات جام جهانی شویم.

 

وضعیت خودت به چه صورت است؟

خدا را شکر در وضعیت خوبی قرار دارم. در جام تختی که کشتی گرفتم، زیاد شرایطم خوب نبود ولی الان بهتر شده ام و امیدوارم در جام جهانی با کمک علیرضا رضایی که واقعا زحمت می کشد، کشتی های خوبی بگیرم. ایشان با جان و دل کار می کند و پشت بچه ها ایستاده است تا بتوانند در جام جهانی خودشان را نشان دهند. کشتی گرفتن در جام جهانی بزرگسالان، فرصت بزرگ و خوبی است و امیدوارم من و بقیه بچه های امید بتوانیم در این مسابقات نتایج خوبی کسب کنیم.

 

به نظر می رسد که خودت نسبت به دیگر بچه های تیم امید با تجربه تر باشی؟

بله من دو سال در مسابقات امیدهای جهان مدال گرفتم و حالا هم امیدوارم نتایج خوبی را کسب کنم.

 

تو در 125 کیلوگرم هستی و کمیل قاسمی هم در این وزن هست. در این خصوص چه نظری داری؟

من با این که کمیل رقیبم است ولی شخصا در سنگین  وزن های ایران لایق ترین کشتی گیر می دانم.

 

البته پرویز هادی هم یکی دیگر از مدعیان این وزن است که در بازی های آسیایی طلا گرفت و در مسابقات جهانی هم به مدال برنز دست یافت.

بله درست است. پرویز هم خیلی کشتی گیر خوب و قدرتی است ولی من شخصا کمیل را خیلی دوست دارم و به نظرم از همه بهتر است.

 

با این روندی که خودت در این چند سال داشتی و مدعیانی که در سنگین وزن هستند، چقدر امیدواری که در المپیک 2020 بتوانی روی تشک بروی؟

من جزو مدعیان سنگین وزن هستم. در این چهار سال در تیم های پایه بوده ام ودر هر چهار سال هم توانسته ام که مدال بگیرم. روی کاغذ رزومه خوبی دارم و امیدوارم در این مدت کارم را بهتر دنبال کنم تا صاحب دوبنده تیم ملی شوم.

 

این که علیرضا رضایی هم خودش جزو سنگین وزن های خوب ایران بوده، چقدر به تو کمک می کند؟

خیلی. صد درصد. علیرضا رضایی به غیر از این که مربی شخصی خودم بوده و بالای سرم بوده است و مثل یک برادر بزرگم می ماند، باید بگویمن که مانند او در ایران نداریم. چه از لحاظ تکنیکی و چه از لحاظ ارتباط برقرار کردن با شاگرد. او خیلی خوب کارش را انجام می دهد و مربیان امید و جوانان به مربیانی مثل او خیلی نیاز دارند.

 

در این چند وقت خیلی هم راجه به استایل تو در فضای مجازی و در پیج های کشتی صحبت شده است و می گویند جزو خوش تیپ ترین کشتی گیران ایران هستی. نظر خودت چیست؟

)می خندد) بله این مطالب را دیده ام. دوستان به من لطف دارند ولی کچل که خوش تیپ نمی شود!

 

ولی این ریش بلند تو را متفاوت کرده است. می خواهی با این هیبت حریفانت را بترسانی؟

بله ریش من بلند است ولی من قیافه ام ترسناک نیست.

 

یک جا نوشته بود که از محمدرضا گلزار هم خوش تیپ تر هستی؟

(می خندد) بله خواندم. دوستان به من محبت دارند.

 

حالا فکر می کنی خودت خوش تیپ تری یا گلزار؟

گلزار خوش تیپ تر است. البته هر کسی استایل خودش را دارد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.