b_Newsملی‌پوشان هنوز آماده نیستند اما ناراضی هم نیستیم

رسول جزینی: اگر به خاطر کشتی فرنگی از بنی‌تمیم نام ببرم، خیانت کرده‌ام

تاریخ: 1397/12/15
زمان: 11: 24
نوع: گزارش
رسول جزینی یکی از مربیانی است که بنا را یاری می‌کند و در غیاب بنا در مسابقات مجارستان کنار ناصر نوربخش هدایت تیم ملی را بر عهده داشت.

حامد جیرودی/تیم ملی کشتی فرنگی در حالی این روزها زیر نظر محمد بنا کار خود را دنبال می‌کند که آقای خاص با فرستادن فرنگی‌کاران به تورنمنت‌های مختلف در تلاش است تا به ترکیبی ایده‌آل برای مسابقات قهرمانی آسیا و جهانی 2019 و همچنین المپیک 2020 توکیو دست پیدا کند. در این راه، رسول جزینی یکی از مربیانی است که او را یاری می‌کند و در غیاب بنا در مسابقات مجارستان کنار ناصر نوربخش هدایت تیم ملی را بر عهده داشت. او با «گل» گفتگوی کوتاهی داشت.

 

درباره شرایط تیم ملی در مسابقات مجارستان صحبت می‌کنید؟

یکی از نکاتی که در رقابت‌های جایزه بزرگ مجارستان بسیار مشهود بود این موضوع بود که کشور‌های زیادی در کشتی فرنگی سرمایه‌گذاری کرده‌اند و این کار ما را برای کسب مدال در رقابت‌های پیش رو سخت می‌کند و نشان داد رقابت بسیار شدیدی در کشتی فرنگی در حال شکل گرفتن است.

 

عملکرد فرنگی‌کاران در این مسابقات چطور بود؟

اینکه الان بخواهیم در مورد شرایط فرنگی‌کاران‌مان نظر بدهیم کار درستی نیست چراکه ما تازه در ابتدای کار قرار داریم و کشتی‌گیران از آمادگی لازم برخوردار نیستند، اما من در این رقابت‌ها به طور کلی با توجه به شرایطی که گفتم از کشتی‌گیران ناراضی نیستم، ولی کشتی‌گیران باتجربه ما که سابقه حضور در رقابت‌های جهانی را داشتند باید بهتر از این عمل می‌کردند.

 

البته با ناصر نوربخش که صحبت می‌کردیم، به این موضوع اشاره داشت که کشتی‌گیران با مربیان دیگر تنبل شده‌اند!

من درباره کار دیگران صحبت نمی‌کنم ولی نکته‌ای که باز هم به آن اشاره می‌کنم این است که باید کشتی‌گیران ما تلاش زیادی انجام دهند و تمرینات مداومی را پشت سر بگذارند تا به آمادگی مطلوب دست پیدا کنند.

 

یک مورد دیگری هم که در این مدت خبرساز شده، مثبت شدن آزمایش دوپینگ تعدادی از کشتی‌گیران است که مصطفی صالحی‌زاده آخرین آن بود. در این خصوص چه نظری دارید؟

من این اتفاق را سهل انگاری می‌دانم. باید کشتی‌گیران ما که به صورت حرفه‌ای کار می‌کنند، حواس‌شان باشد که از چه مکمل‌هایی استفاده می‌کنند. در هر  صورت این یک موضوع ناراحت‌کننده است که گاهی اوقات برای ورزشکاران ما پیش می‌آید و آنها را دچار محرومیت می‌کند.

 

این روزها صحبت‌های زیادی هم در خصوص انتخابات فدراسیون کشتی مطرح می‌شود. شما فکر می‌کنید رییس آینده چه کسی باید باشد یا چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

در حال حاضر خیلی‌ها هستند که از بیرون فقط انتقاد می‌کنند اما خودشان هم می‌دانند که در مقابل افرادی مثل محمد بنا حرفی ندارند. در حال حاضر هم اگر بخواهم از فردی نام ببرم باید از حمید بنی‌تمیم اسم بیاورم که در این مدت به اعتقاد من برنامه‌های فدراسیون کشتی را به خوبی پیش برده و کارها را با دلسوزی تمام انجام داده است.

 

برای این از بنی‌تمیم اسم می‌برید که او قبلا فرنگی‌کار بوده است؟

من اگر به این خاطر از او نام ببرم، به کشتی خیانت کرده‌ام. او فرنگی‌کار بوده اما الان یک مدیر لایق و تواناست که در این مدت تمام تلاشش را برای موفقیت تیم ملی انجام داده و امیدوارم هر کسی هم که به ریاست فدراسیون می‌رسد، شرایطی را فراهم کند که کشتی ایران بتواند روزهای خوبی را در پیش داشته باشد و برای المپیک به خوبی آماده شود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.