b_Newsورزشکاران مملکت ما صبرشان از همه بیشتر است/ خداحافظی حسن رحیمی زودهنگام بود

عباس جدیدی: ثبت‌نام خادم دور از انتظار نبود و من قصد کاندیداتوری ندارم

تاریخ: 1397/12/18
زمان: 12: 12
نوع: گفتگو
عباس جدیدی از حضور امیر خادم و دیگر کسانی که جزو خانواده کشتی هستند، در انتخابات حمایت می‌کند.

حامد جیرودی/ عباس جدیدی یکی از افرادی بود که در انتخابات دوره قبل فدراسیون کشتی ثبت‌نام کرد ولی به دلیل انتقادهایی که به نوع برگزاری انتخابات داشت، پیش از رای‌گیری کناره‌گیری کرد تا رسول خادم مجددا به عنوان رییس فدراسیون انتخاب شود. حالا اما عضو دیگری از خانواده خادم یعنی امیر خادم در انتخابات فدراسیون کشتی ثبت‌نام کرده که این موضوع موافق و مخالف‌هایی هم داشته است. این موضوع باعث شد تا به سراغ جدیدی برویم. او در گفتگویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که از حضور امیر خادم و دیگر کسانی که جزو خانواده کشتی هستند، در انتخابات حمایت می‌کند.

 

با آغاز ثبت‌نام افراد در انتخابات فدراسیون کشتی، امیر خادم همدوره‌ای شما هم برای ریاست فدراسیون کشتی ثبت‌نام کرد. در این خصوص چه نظری دارید؟

بالاخره هر کسی اندازه توانش برای کشتی قدم بر می‌دارد و ان‌شاءا... که قدم‌شان مبارک و سلامت باشد. ان‌شاءا... هر کسی برای کمک به کشتی و به نیت خدمت به این رشته می‌آید، خدا کمکش کند و به او توفیق دهد. آقای امیر خادم هم جزو خانواده کشتی هستند و امیدوارم آنچه که خیر خدا در آن هست و صلاح است، پیش بیاید.

 

فکر می‌کنید نظرات امیر خادم با دیدگاه‌های برادرش رسول تفاوت داشته باشد؟

به نظرم این صحبت‌ها را باید بعد از انتخابات با هم در میان بگذاریم ولی نکته‌ای که وجود دارد، این است که کسی که می‌آید باید از جامعه کشتی باشد و این خوب است. آقایان خادم هم از جامعه کشتی و جزو گوش‌شکسته‌ها هستند و حضور این افراد دور از انتظار نیست.

 

چون گفته می‌شد امیر خادم با توجه به اینکه معاونت پارلمانی وزارت ورزش و جوانان را بر عهده داشت، این گونه آمدن او به انتخابات فدراسیون شائبه‌هایی را به وجود آورده است!

به نظر من هر کسی که می‌خواهد به کشتی کمک کند و به نیت رشد این رشته بیاید، خوب است و من به شخصه از حضور افرادی که در خانواده کشتی هستند، استقبال می‌کنم.

 

شما که همچنان قصد ثبت‌نام ندارید، درست است؟

نه فعلا که من تصمیمی برای این کار ندارم. آقایان همه خوب هستند و صاحب نظرند. ان‌شاء‌ا... که می‌آیند و برنامه‌های‌شان را ارائه می‌دهند و هر کسی که بهتر بود به عنوان رییس جدید انتخاب شود.

 

درباره خداحافظی حسن رحیمی از دنیای قهرمانی چه نظری دارید؟

به نظر من خداحافظی زودهنگامی بود و آقای رحیمی باز هم می‌توانست در عرصه قهرمانی کشتی حضور داشته باشد ولی باید خودش توضیحات اصلی را بدهد که چرا تصمیم به این کار گرفته. شاید درد دلی داشته یا مشکلی بوده و به این نتیجه رسیده بوده که برود. باید از زبان خودش بیان شود که چرا این خداحافظی زودهنگام را انجام داده و این از زبان خودش شنیدنی‌تر است.

 

خودش که در پست اینستاگرامی‌اش نوشته بود که کارد به استخوانش رسیده بود و دیگر در این شرایط سخت نمی‌توانسته ادامه دهد.

چه عرض کنم! به هر حال، حسن رحیمی از کشتی‌گیران خوب ما بود که در دوران کشتی‌اش افتخارات زیادی را در میدان‌های مختلف جهانی و المپیک هم به دست آورد و امیدوارم که در مراحل بعدی زندگی‌اش هم موفق و پیروز باشد.

 

البته در این چند وقت بحث‌های مختلف دیگری هم به وجود آمد. مثل واکنشی که تعدادی از ورزشکاران به صحبت محمدرضا داورزنی معاون وزارت ورزش که گفته بود ورزشکاران در این جنگ اقتصادی تحمل داشته باشند و آنها هم گفته بودند ببخشید که ما در بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی مدال گرفتیم. شما در این خصوص حق را به کدام طرف می‌دهید؟

تا آنجا که من می‌دانم، ورزشکاران مملکت ما صبرشان از همه بیشتر است. ورزشکاران ما آدم‌های صبور و قانعی هستند ولی این دلیل نمی‌شود که همیشه اینها بخواهند چشم‌شان را روی همه چیز ببندند. این یک تعامل دوطرفه باید باشد و فکر می‌کنم باید تعادل را رعایت کنند. وزارت باید انتظارش از این صبر و تحمل، یک واژه تعادل باشد و با سرعت بیشتر به فکر پرداخت حق و حقوق و پاداش ورزشکاران ما باشد که در میادین مختلف درخشیده‌اند و پرچم کشورمان را به اهتزاز درآورده‌اند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.