b_Newsاز ورزش دور نشده‌ایم، سلبریتی‌ها خبرساز می‌شوند/ به خاطر ورزش نقش اول را رد کردم

الهه منصوریان: ما ورزشکاران به جز جنگ اقتصادی، جنگ‌های دیگری هم داریم!

تاریخ: 1397/12/18
زمان: 12: 18
نوع: گفتگو
بالاخره الهه منصوریان به هدفش در لیگ ووشوی ایران رسید و با گذشتن از رقیب همیشگی یعنی دانشگاه آزاد، کاپ قهرمانی را با تیم سپاهان بالای سر برد.

نگار رشیدی/ بالاخره الهه منصوریان به هدفش در لیگ ووشوی ایران رسید و با گذشتن از رقیب همیشگی یعنی دانشگاه آزاد، کاپ قهرمانی را با تیم سپاهان بالای سر برد. الهه که در لیگ چین نیز برای شانگهای مسابقه می‌دهد، با پایان لیگ ایران به چین برمی‌گردد تا کارش را آنجا ادامه بدهد. او بعد از این قهرمانی گفتگویی با «گل» داشت.

 

بالاخره قهرمانی لیگ را با سپاهان جشن گرفتی.

بله سه سالی می‌شود که من با سپاهان هستم. در سال اول دوم شدیم، سال دوم هم به خاطر اینکه شرایط مالی خوبی نداشتیم و بیشتر بازیکنان بومی بودند سوم شدیم. اما امسال با حفظ نفرات قبلی و اضافه کردن سه نفر جدید توانستیم قهرمانی را به دست‌ بیاوریم. البته این قهرمانی فقط به خاطر آن سه نفر جدید نبود. ما 11 برد برابر دانشگاه‌ آزاد داشتیم و با جوان‌ها و سرمایه‌گذاری‌های این سه سال روی‌شان داشتیم کنار نفرات جدید توانستیم موفق شویم.

 

از تیم ملی هم که فعلا خبری نیست.

نه فعلا خبری نیست. آقای علی‌نژاد بار دیگر به عنوان رییس انتخاب شدند که از این انتخاب همه خوشحال شدیم. امیدوارم ایشان مثل همیشه درباره مربی‌های تیم ملی انتخاب درستی داشته باشند و با وجود اینکه هزینه‌ها بالاست، مربی چینی بیاورند. لیگ ایران که تمام شده و من به شانگهای می‌روم تا لیگ چین را ادامه بدهم. هرچند ساق پایم آسیب دیده اما تیم روی من حساب کرده و باید خودم را برسانم.

 

درآمد تو از لیگ چین در جنگ اقتصادی که معاون وزیر از آن یاد کرد و فعلا خبری از پاداش‌ها نیست، کمک‌حالت است.

خدا را شکر من درآمد دارم. به جز لیگ چین، بیزنس‌هایی هم دارم و از کار سیب زندگی‌ام را می‌چرخانم. اما خیلی از ورزشکاران به خصوص پارالمپین‌ها درآمدی ندارند و منتظر پاداش‌های‌شان هستند. به شخصه اگر ببینم می‌توانم از این راه کمکی به کشورم کنم، جایزه‌ام را می‌بخشم. ولی ما ورزشکاران در جنگ اقتصادی به نحو دیگری کمک کرده‌ایم. مثل کمک به زلزله‌زده‌ها، کمک به نیازمندان و خیریه‌ها و خیلی موارد دیگر. ورزشکاران درآمد و حقوقی ندارند و امیدوارم قول‌ها عملی شود تا لطمه‌ای به زندگی‌شان وارد نشود.

 

اگر مثل سابق زندگی‌ات را با پاداش می‌گذراندی، باز هم حاضر به بخشیدن پاداشت بودی؟

نه واقعا خیلی سخت است. من هم زندگی‌ می‌کنم و همیشه مثل یک سرباز به کمک کشورم رفته‌ام. شاید جایزه را کم‌تر بگیرم اما این پاداش کمک به خانواده‌ام است. اگر شرایط گذشته را داشتم خیلی برایم سخت می‌شد. من بازیکنی را می‌شناسم که منتظر پاداش است چون صاحبخانه‌اش می‌خواهد خانه را از او بگیرد. او هم مدام زمان می‌خرد تا با گرفتن پاداش خانه را نگه دارد.

 

به نظرت بیان این صحبت‌ها در این برهه کار درستی از سوی مسوولان بود؟

به نظرم کاملا اشتباه است. خود من از صندوق حمایت از قهرمانان 300 هزار تومان و از تیم ملی یک میلیون تومان حقوق می‌گیرم. آیا با یک میلیون و 300 می‌شود زندگی کرد؟ جنگ اقتصادی برای ورزشکاران هم هست ولی ما در میدان‌های دیگری هم به جنگ می‌رویم. در میدان‌های المپیک، جهانی و ... وقتی در این شرایط اقتصادی در این جنگ‌ها مدال می‌گیریم یعنی از پس آن برآمده‌ایم.

 

چند وقتی است به نظر می‌رسد خواهران منصوریان از خودشان و ورزش دور شده‌اند و بیشتر کنار سلبریتی‌ها و در بیزنس دیده می‌شوند.

نه اینطور نیست. همه شرایط ورزش ما به جاست. ما در لیگ مسابقه دادیم و اگر آسیب نداشتم، در دانشجویان کشور که سطح پایین‌تری دارد هم مسابقه می‌دادم. من نمی‌خواهم خودم را با افرادی مثل رونالدو که بیزنس‌های مختلفی دارند، مقایسه کنم ولی به هر حال با پولی که از ورزش درمی‌آورم و جای دیگری سرمایه‌گذاری می‌کنم، اشتغالزایی کرده‌ام. حتی قرار است ظروف یک بار مصرف را نیز خودمان تولید کنیم و به سیب درجه یک که در منطقه توانستم قیمتش را مدیریت کنم، انار و پرتقال هم اضافه شده. اصل زندگی من ورزش است و هرچه که دارم از ورزش است. خیلی از مراسم‌ها هم که با ورزشکاران دیگر و سلبریتی‌ها هستیم، زمان‌هایی است که برای استراحت‌مان است اما چون آنها سلبریتی هستند، بیشتر خبرساز می‌شود. ورزش آنقدر برای من مهم است که نقش اول یک فیلم سینمایی را رد کردم. اولین گزینه برای من همیشه ورزشم است.  

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.