b_Newsانتظاراتی که در جام دانکلوف داشتیم حدود 90 درصد برآورده شد

عباس حاج کناری: کسی نمی تواند خودش را جای حسن رحیمی بگذارد

تاریخ: 1397/12/20
زمان: 11: 49
نوع: گفتگو
عباس حاج کناری مربی تیم ملی کشتی آزاد، وضعیت تیم ملی را مثبت ارزیابی کرد.

حامد جیرودی/ مسابقات کشتی آزاد جام دانکلوف در حالی به پایان رسید که حسن یزدانی و پرویز هادی در آن به قهرمانی رسیدند و رضا یزدانی هم به مدال برنز دست یافت. ضمن این که مصطفی حسین خانی باز هم شکست خورد و حسن رحیمی هم که قرار بود در این تورنمنت تیم ملی را همراهی کند، از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد. این موضوع باعث شد تا به سراغ عباس حاج کناری مربی تیم ملی برویم و درباره شرایط ملی پوشان با وی صحبت کنیم. حاج کناری در گفت و گویی که با «گل» داشت، وضعیت تیم ملی را مثبت ارزیابی کرد.

 

حضور تیم ملی در مسابقات جام دان کلوف را چطور دیدید؟

به نظرم این مسابقات در سطح بسیار بالایی برگزار شد و نفراتی که در هر وزن هم بودند، نفرات خوبی بودند و انتظاراتی هم که داشتیم حدود 90 درصد برآورده شد. پرویز هادی یکی از طلایی های ما بود که در 125 کیلوگرک به قهرمانی رسید و استارت خیلی خوبی داشت و ما را امیدوار کرد که می توان در سنگین وزن هم طلا گرفت و به قول معروف یج این موضوع آب شد. در 86 کیلو هم حسن یزدانی راحت تر کشتی گرفت و سیری ناپذیری امتیاز گرفتنش را داشت. البته چند اشتباه کوچک هم داشت که مربی او گوشزد کرد. البته نقاط مثبت حسن آنقدر زیاد است که نقاط منفی زیاد به چشم نمی آید ولی در کل چون ما می خواهیم در این وزن نفر اول دنیا را داشته باشیم باید این نکات را به او بگوییم. در وزن 97 کیلوگرم هم رضا یزدانی سنگ تمام گذاشت. او با این که مدت زیادی در اردو نبود و یکی دو بار مریض هم شد ولی خودش را به کورس قهرمانی رساند که این انتظار از او می رفت. او به نفری خورد که دو سه سال قبل مانع پیروزی اش شده بود و این کار را برای هر کشتی گیری سخت می کند ولی رضا با حریف اوکراینی اش خیلی خوب کشتی گرفت و با این که به او با اختلاف کم باخت ولی فهمید که می تواند او را شکست دهد. با این حال رضا از نظر من برنده میدان بوده و این مانع دیگر برای او وجود ندارد و می تواند خودش را برای پیروز شدن در مسابقات بهتر آماده کند.

 

البته در 74 کیلوگرم، مصطفی حسیین خانی نتوانست به مدال دست پیدا کند.

بله مصطفی نتوانست آن تیر آخر را بزند و زحمتش را به ثمر برساند. حسین خانی در کشتی که با رحمان اف داشت فکر کرد که با یک امتیاز نمی تواند کشتی اش را نگه دارد و این موضوع باعث شد تا اشتباه کند و برای گرفتن امتیاز دیگر زیرگیری کند ولی به نظر من باید این کار را عقب تر می انداخت. مصطفی باید خودباوری اش را بیشتر کند وگرنه چیزی از قهرمان های دنیا کم ندارد. فقط باید به ریزه کاری ها بیشتر توجه کند و از لحاظ روحی و روانی روی خودش کار کند تا نتیجه بگیرد.

 

در این مسابقات حسن رحیمی هم قرار بود شرکت کند که انصراف داد و چند روز پیش هم اعلام کرد که از دنیای قهرمانی خداحافظی کرده است.

این یک تصمیم شخصی از سوی حسن بود و ما از این موضوع اطلاعی نداشتیم. حالا این که چه دلایلی داشته باید بررسی شود. او در تمرینات خیلی خوب رسیده بود ولی شاید آن آسیب دیدگی که داشت و فشار تمرینات اذیت اش می کرد اما شاید یک دلیل دیگر هم داشته باشد و آن مسائل رفاهی است که کشتی گیران و قهرمانان ما را اذیت می کند و حسن نتوانست با این مسائل کنار بیاید.

 

ولی به نظر می رسید که خداحافظی او کمی زود بود.

به نظر من کسی نمی تواند خودش را جای حسن رحیمی بگذارد. در پس این حرف ها چه مسائلی بوده به خودش بستگی دارد. من خودم در پستی که گذاشتم از رشادت های او گفتم و دوست داشتیم که باز هم قهرمانی های او را می دیدیم ولی او حالا از دنیای قهرمانی خداحافظی کرده است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.