b_Newsجمشید مشایخی آدم مطلعی است ولی نظر خودش را داده

منصور برزگر: من هیچ جایی ندیدم که همسر تختی حرفی درباره او بزند

تاریخ: 1397/12/21
زمان: 13: 26
نوع: گفتگو
منصور برزگر سرمربی سابق تیم ملی کشتی آزاد به حضور جمشید مشایخی در تلویزیون و صحبت‌هایش درباره تختی واکنش نشان داد.

حامد جیرودی/ حضور جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت سینما، تاتر و تلویزیون ایران در یک برنامه تلویزیونی و صحبت هایش درباره جهان پهلوان غلامرضا تختی و زندگی خصوصی اش واکنش هایی را از سوی تعدادی از هنرمندان و اهالی کشتی در پی داشت. این موضوع باعث شد تا به سراغ منصور برزگر سرمربی سابق تیم ملی کشتی آزاد ایران که خودش یکی از کشتی گیران قدیمی بوده است، برویم و با او صحبت کنیم. برزگر در گفت و گویی که با «گل» داشت به این موضوع اشاره کرد که مشایخی نظر خودش را گفته است.

 

در مسابقات کشتی آزاد جام دانکلوف حسن یزدانی و پرویز هادی موفق به کسب مدال طلا شدند و رضا یزدانی هم برنز گرفت. شرایط تیم ملی را با این مدال هایی که کسب شد، چطور می بینید؟

حسن یزدانی به نظر من یک فوق ستاره است و انتظار هم همین بود که طلا بگیرد که این اتفاق هم افتاد. پرویز هادی هم قهرمان جهان است که در دور مدال گرفتن افتاده و از او هم انتظار موفقیت می رود. درباره رضا یزدانی هم باید بگویم که با توجه به این که دو سال از میادین دور بود، خیلی خوب کشتی گرفت.

 

البته زمانی که رضا یزدانی هم مصدوم بود و به تیم ملی دعوت نشده بود هم شما از او حمایت می کردید.

نه موضوع حمایت نیست. ما از حق دفاع می کنیم و به فرد کاری نداریم. الان این سه نفر جزو ستاره های ما هستند. باید وزن های دیگر هم درست شود و در کل برای استارت خیلی خوب بود. 

 

در این بین حسن رحیمی هم از دنیای قهرمانی کشتی خداحافظی کرد. شما موافق کار او هستید؟

من که در شرایط او نبوده ام که بگویم موافق هستم یا نه.حتما شرایط اش را نداشته که ادامه دهد و باید از خودش بپرسید. من نه در تیم ملی هستم و نه اطلاع زیادی دارم. این صلاح خودش و مربیان تیم ملی است که ببینند او می تواند ادامه دهد یا نه.

 

 یک بحثی که در این چند وقت به وجود آمد، این بود که هفته پیش جمشید مشایخی به یک برنامه تلویزیونی رفته بود و درباره تختی و نوع فوت او و زندگی خصوصی اش صحبت کرده بود که واکنش هایی را در پی داشت. به نظر شما باید فقط به وجهه قهرمانی و پهلوانی تختی پرداخت و به زندگی او کاری نداشت؟

تختی یک آدمی بود که مورد حمایت مردم بود و دوستش داشتند. جامعه آن دوره هم و ملت هم تختی را به عنوان یک اسطوره پذیرفتند. حالا ما اگر بخواهیم بعضی مسائل را بپردازیم که نظر شخصی مان باشد، درست نیست. بعد از انقلاب درباره اتفاق هایی که قبل از انقلاب افتاده بود و چه اشخاصی چطور کشته شده اند، صحبت شد ولی راجع به تختی صحبت خاصی نشد و مرگ او همین طور مشکوک ماند.

 

یعنی به نظر شما مشخص نشد که او را کشته اند یا خودکشی کرده است؟

نه به آن صورت باز نشد. هر کسی نظر خودش را داد. آقای مشایخی هم نظر خودشان را داده اند. ایشان یکی از افتخارات هنری ما هستند. آدم مطلعی هستند و برای ما ارزش دارند ولی نظر خودشان را داده اند و ما نباید خیلی روی این موضوع حساس شویم.

 

البته چند وقت پیش هم که با محمدرضا طالقانی صحبت می کردیم، می گفت که همسر تختی یک اسطوره بود که 49 سال حرف نزد.

بله بعد از تختی ایشان نه شوهر کرد و نه حرفی زد و من هیچ جایی ندیدم که حرفی درباره تختی بزند.

 

شما خودتان خانم شهلا توکلی را در زمانی که در قید حیات بودند، دیده بودید؟

نه من ایشان را ندیدم. 

 

بابک تختی چطور؟

بله بابک می آمد و با ما در سالن هفتم تیر تمرین می کرد. 

 

بابک درباره پدرش چیزی نمی گفت؟

بابک چه چیزی می توانست بگوید؟ 

 

شاید از خانواده اش چیزی درباره پدرش شنیده بوده است.

ما با هم اختلاف سنی داشتیم و من هیچ وقت با او وارد این صحبت های خصوصی نشدم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.