b_Newsغرور در داربی معنی ندارد

قربانی: استقلال هنوز شانس دارد و باید برای قهرمانی تلاش کند

b_News کمیته انضباطی پیازداغ درگیری‌های آخر داربی را زیاد کرد
تاریخ: 1395/11/28
زمان: 15: 01
نوع: خبر
مدافع سابق استقلال حتی باتوجه به فاصله 10 امتیازی تیم منصوریان با برانکو هنوز هم شانس قهرمانی برای آبی‌پوشان تهرانی قائل است.

مهدی نوری/  پیروز قربانی مدافع سابق استقلال حتی باتوجه به فاصله 10 امتیازی تیم منصوریان با برانکو هنوز هم شانس قهرمانی برای آبی‌پوشان تهرانی قائل است و چون استقلال روی کاغذ هنوز شانس قهرمانی دارد، مدعی شد که تا آخرین لحظه باید تلاش کنند و از این فرصت استفاده کنند و ناامید نشوند.

 

داربی 84 چطور بود؟
بازی خیلی خوبی بود و خدا را شکر که استقلال برد. به نظرم استقلال در این بازی خیلی تاکتیکی کار کرد. این بازی جنگ منصوریان و برانکو بود که منصوریان برنده این جنگ شد. استقلال خیلی با برنامه بازی کرد و نتیجه گرفت.

 

اینکه می‌گویند پرسپولیسی‌ها دچار غرور شده بودند را قبول دارید؟
زیاد به غرور اعتقاد ندارم. همیشه داربی انگیزه خاص خودش را دارد و استقلال هم تیم بزرگی است، پس غرور معنی ندارد.

 

پرسپولیس در دقیقه پنج داربی گل زد. چه اتفاقی افتاد که استقلال به بازی برگشت و برنده داربی هم شد؟
بالاخره تیم بزرگ باید به لحاظ فنی آن‌قدر آماده باشد که پیش‌بینی هر اتفاقی را در بازی بکند. معلوم بود که استقلالی‌ها برای این بازی طرح و برنامه دارند و براساس آن برنامه‌ای که داشتند بازی را کنترل کردند و از نقطه ضعف پرسپولیس استفاده کردند و به گل رسیدند. در نیمه دوم هم استقلال راه‌های نفوذ پرسپولیس را بست تا حریف نتواند کاری انجام بدهد.

 

در مورد دعوای آخر بازی بین رحمتی و حسینی چه نظری دارید؟
چنین حرکاتی در داربی کاملا طبیعی است. اما کمیته انضباطی پیاز داغش را زیاد کرد. طبیعی است تیمی که جلو است گلرش وقت تلف کند تا برنده شوند و بازیکنان حریف هم می‌خواهند زودتر به گل برسند تا بازی را ببرند. به نظرم فغانی بازی را خوب مدیریت و کنترل کرد و همه مسایل هم همان‌جا در زمین تمام شد و نیازی نبود که بعد از بازی هم به آن دامن بزنند و دوباره بازیکنان را محروم کنند. داربی ساکت و آرام فایده ندارد و قشنگی فوتبال به این درگیری‌ها هم هست.

 

نبودن کمال کامیابی‌نیا روی عملکرد پرسپولیس در داربی چقدر تاثیر داشت؟
خیلی تاثیر داشت. برانکو زیاد به ترکیب تیمش دست نمی‌زند و همین نقطه ضعف تیمش است. چون در بازی‌های حساس اگر مهره‌های اصلی و کلیدی‌اش نباشند به مشکل می‌خورند. ماهینی بازیکن بزرگی است و نباید به او خرده گرفت. سیستم بازی تیم برانکو طوری است که هافبک دفاعی خیلی در آن نقش دارد و کمال هم در هافبک دفاعی خیلی عالی کار می‌کند و خیلی توپ‌گیر است و باعث می‌شود بازی حریف خراب شود. اما در این بازی غیبت او باعث شد جلوی دفاع پرسپولیس فضا برای استقلال ایجاد شود و بتوانند از این فضا استفاده کنند.

 

بازی بعدی استقلال مقابل ذوب‌آهن است. در مورد این بازی خارج از خانه صحبت می‌کنید؟
به نظرم بازی خیلی سختی است. ذوب‌آهن یک تیم تاکتیکی است و مربیان استقلال هم همیشه نشان داده‌اند که جلوی تیم‌های تاکتیکی خوب کار می‌کنند و امیدوارم در این بازی هم نتیجه بگیرند.

 

برد داربی برای استقلال در اصفهان مشکل‌ساز نمی‌شود؟
شاید بازیکنان استقلال چون جوان هستند هنوز در حال و هوای داربی باشند و این وظیفه کادرفنی استقلال است که آنها را از این فضا در بیاورند. اما جوان‌های استقلال نشان داده‌اند که جنبه بزرگی را دارند و چهار، پنج بازی است که خوب کار می‌کنند. در بازی مقابل السد قطر هم که برنده شدند همه فکر می‌کردند که در داربی به مشکل می‌خورند اما این‌طوری نشد. الان هم باید داربی را فراموش کنند و به فکر ذوب‌آهن باشند چون استقلال هنوز هم شانس قهرمانی دارد.

 

واقعا استقلال شانس قهرمانی دارد؟
روی کاغذ شانس دارند و در بازی‌های سه امتیازی 10 امتیاز اختلاف چیزی نیست و می‌توانند جبران کنند. البته سخت هست اما امکانش هست و باید تا آخرین لحظه تلاش کنند و ناامید نشوند و از این فرصت استفاده کنند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.