b_Newsفیفا چند ستاره ما را گرفت اما جلوی ذوب نشان دادیم هنوز هم پرستاره هستیم

کیانی: به زودی یقه پرسپولیس را در صدر می‌گیریم

b_News من کارت قرمز مستقیم نگرفتم و حالا که باختند با این همه سند موضوع را کش می‌دهند؟
تاریخ: 1395/11/28
زمان: 11: 25
نوع: خبر
کاپیتان تراکتورسازی دلیل این همه کش دادن مساله کارت گرفتنش در بازی با ماشین‌سازی را متوجه نمی شود.

سیدیاسر رضوی/ کاپیتان تراکتورسازی دلیل این همه کش دادن مساله کارت گرفتنش در بازی با ماشین‌سازی را که گفته می‌شود او در بازی قبلی این تیم محروم بوده از سوی مدیران باشگاه ذوب‌آهن متوجه نمی‌شود در حالی که همه چیز منتهی به این می‌شود که محروم نبوده است. مهدی کیانی در این بین از بازی سخت تیمش در مشهد مقابل سیاه‌جامگان می‌گوید که حکم شش امتیاز برای آنها دارد و این تیم را برای عبور از پرسپولیسی که داربی را باخته برای رسیدن به عنوان قهرمانی امیدوارتر از قبل می‌کند.


از شرایط تراکتورسازی برای بازی با سیاه جامگان شروع کنیم. اوضاع تیم چطور است؟
خدا را شکر بعد از برد خوبی که مقابل تیم قدرتمند ذوب‌آهن به دست آوردیم آن هم بعد از دو هفته ناکامی که قبل از این بازی داشتیم شرایط روحی و روانی تیم بسیار خوب است و آماده بازی حساس خودمان برابر سیاه‌جامگان هستیم که نتیجه گرفتن در آن برای ما از اهمیت بسزایی برخوردار است.

 

به بازی مهم و حساس مقابل سیاه جامگان اشاره کردی. چقدر امیدوار هستید بتوانید از مشهد، از این مسابقه که حریف برای فرار از سقوط دست و پا می‌زند و انتحاری مقابل شما به میدان خواهد آمد دست پر به تبریز بازگردید؟
بازهم می‌گویم این بازی با سیاه‌جامگان برای ما سخت است و یک بازی شش امتیازی برای تراکتورسازی است تا بتواند شرایط خودش را در بالای جدول برای ماندن در کورس قهرمانی حفظ کند. کار دشوار است و قطعا تیم باید با تمرکز کافی پای به این میدان بگذارد چون حریف چیزی برای از دست دادن ندارد و با تمام قوا مقابل ما قرار خواهد گرفت.

 

بعد از دو هفته ناکامی و با شرایطی که برای تراکتورسازی به وجود آمده بود خیلی خوب به جدول برگشتید و عملکرد فوق‌العاده‌ای مقابل ذوب‌آهن داشتید؟
واقعا جمع کردن تیم بعد از آن اتفاقاتی که افتاده بود و نتوانستیم طی دو هفته نتایج لازم را هم بگیریم کاری سخت و دشوار بود و حتی جلوی پرسپولیس هم که باختیم پنج، شش مصدوم و سه، چهار محروم داشتیم که اگر بودند آن نتیجه رقم نمی‌خورد. شرایط برای بازی با ذوب‌آهن سخت بود اما با جلساتی که کادرفنی با بازیکنان گذاشتند قرار شد بازهم خودمان را جمع و جور کنیم و با تکیه بر توان هرکدام از بازیکنان کار را با قدرت پیش ببریم که خدا را شکر در بازی با ذوب‌آهن جواب داد و یک برد ارزشمند را به دست آوردیم.

 

در بازی با ذوب‌آهن نشان دادید که تراکتورسازی با محرومیت چند بازیکنش بازهم پرستاره است و می‌تواند کار را با قدرت پیش ببرد؟
دقیقا همین‌طور است و با اینکه فیفا چند ستاره را از تراکتورسازی گرفت اما نشان دادیم هنوز هم پرستاره هستیم. تراکتورسازی بازیکنان و جوانان خوبی دارد که می‌توانند تیم را در این شرایط به خوبی همراهی کنند. با این حال قطعا حضور بیگ‌زاده، شهباززاده، عالیشاه و نوراللهی خیلی می‌توانست به ما کمک کند اما اتفاقی است که افتاده و باید خودمان را جمع و جور کنیم تا بتوانیم موفق باشیم. تراکتورسازی نشان داده تیم بزرگی است و با این ستارگانی که در تیم حضور دارند قطعا کار را با قدرت پیش خواهیم برد.

 

داربی را دیدی؟
بله دیدم!

 

فکر می‌کردی چنین نتیجه‌ای رقم بخورد؟
به هرحال این جذابیت‌ها و غیرقابل پیش‌بینی بودن فوتبال است که آن را به یک رشته ورزشی پرطرفدار تبدیل کرده است. استقلال در این مسابقه با اینکه پرسپولیس شروع خوبی داشت به نحو احسن از نقاط ضعف حریف استفاده کرد و برنده شد و یک بازی جذاب و تماشایی از آب درآمد.

 

این باخت پرسپولیس هم حسابی به نفع تراکتورسازی شد تا بتواند فاصله‌اش را با صدر کم کند. به نظرت این تراکتور در ادامه بازهم می‌تواند مدعی قهرمانی در لیگ و جام حذفی باشد؟
صددرصد همین طور است. تراکتورسازی بازهم مدعی قهرمانی شد و اگر ابتدای فصل یکسری امتیازات را راحت از دست نمی‌دادیم با رخ دادن این اتفاقات بازهم صدرنشین بودیم. بازی به بازی کار را پیش می‌بریم و با صحبتی که با بازیکنان داشتم شرایط خاص تراکتورسازی را بعد از شکست پرسپولیس به آنها گوشزد کردم که اگر تمرکز کنیم جام قهرمانی با توجه به بازی‌های سختی که پرسپولیسی‌ها با تیم‌های بالای جدول و آسیا دارند به راحتی از آن تراکتورسازی خواهد شد و به زودی یقه آنها را در صدر می‌گیریم.  

 

راستی بالاخره این ماجرای کارت زرد و قرمز تو در بازی با ماشین سازی که ذوبی‌ها بعد از باخت حسابی به آن اعتراض داشتند که تو محروم بودی به کجا کشید؟
من نمی‌دانم چرا این کارها را ذوبی‌ها قبل از این مسابقه پیگیری نکردند و بعد از باخت این مسایل را مطرح کردند. من دقیقا در بازی با ماشین‌سازی کارت زرد دوم را گرفتم و اخراج شدم و گزارش داور و ناظر مسابقه هم موجود است. از سوی دیگر سایت سازمان لیگ هم اسامی محرومان را قبل هر بازی اعلام می‌کند و دیدید که نام من در این فهرست نبود و اصلا نمی‌فهمم کش دادن این مساله از سوی آقای آذری و باشگاه ذوب‌آهن برای چیست؟


و اینکه تراکتورسازی فصل بعد و در پنجره تابستانی هم از جذب بازیکن محروم است. با این شرایط کار را برای این تیم در لیگ هفدهم چطور می‌بینی چون یکسری از بازیکنان قراردادشان تمام می‌شود و بازیکنی هم نمی‌توانید به خدمت بگیرید؟

واقعا شرایط سختی را برای تراکتورسازی به وجود آوردند و هنوز همه ما در شوک این اتفاقات رخ داده هستیم. من نمی‌دانم چرا یکسری از مدیران تراکتور این کار را با تیم کردند. به هرحال این شرایط به وجود آمده و کاری هم نمی‌توان کرد. باشگاه و شخص مدیریت تیم در حال پیگیری هستند تا اوضاع را بهبود ببخشند و از محرومیت تراکتورسازی کاسته شود اما اگر اتفاقی نیفتد باید فصل بعد با اتکا به این جوانان خوبی که در تیم داریم وارد لیگ شویم و مطمئن باشید کار با اینکه سخت است اما با قدرت ظاهر خواهیم شد و نشان می‌دهیم بازیکنان ما در همه سطوح مرد روزهای دشوار هستند و بازهم مدعی می‌شویم.