b_Newsاستقلال به ذوب‌آهن خشمگین رسید

پسا داربی!

تاریخ: 1395/11/28
زمان: 10: 47
نوع: خبر
استقلالی‌ها در یکشنبه‌ای که گذشت، یک برد بزرگ و روحیه‌بخش پس از پنج سال و دو ماه مقابل حریف دیرینه خود پرسپولیس به دست آوردند.

حامد جیرودی / استقلال به بازی سخت رسید. آبی پوشان در حالی راهی فولادشهر شده‌اند که این روزها روی ابرها سیر می‌کنند! استقلالی‌ها در یکشنبه‌ای که گذشت، یک برد بزرگ و روحیه‌بخش به دست آوردند و پس از پنج سال و دو ماه موفق شدند حریف دیرینه خود پرسپولیس را با نتیجه سه بر دو شکست دهند تا به نبردن‌های خود در داربی خاتمه دهند. برد ارزشمندی که باعث شده تا شاگردان علیرضا منصوریان با امید و انگیزه بیشتری به کار خود در لیگ شانزدهم ادامه دهند اما استقلال و پس از برتری مقابل پرسپولیس باید مقابل حریف سرسخت دیگری به نام ذوب‌آهن قرار بگیرد.
ذوبی‌ها در شرایطی میزبان استقلال هستند که چند هفته‌ای است نتایج خوبی کسب نمی‌کنند. این تیم اصفهانی پس از بردی که در هفته هجدهم مقابل فولاد به دست آورد، یک مساوی و دو باخت پیاپی کسب کرد که آخرین آن شکست سنگین چهار بر یک مقابل تراکتورسازی بود. نتایجی که باعث شد تا شاگردان سیدمجتبی حسینی جایگاه سومی جدولی خود را به استقلال بدهند و به رده چهارم سقوط کنند. حالا اما به نظر می‌رسد که ذوب‌آهن انگیزه زیادی برای پیروزی برابر استقلال دارد و می‌خواهد با کسب سه امتیاز این بازی خانگی، فاصله خود را با استقلال کمتر کند. ذوب آهنی که به بازی کردن مهدی کیانی کاپیتان تراکتورسازی در بازی قبل هم اعتراض دارد و معتقد است این اتفاق مدیریت شده است!
اما استقلال در شرایطی برابر ذوب‌آهن قرار می‌گیرد که در نیم فصل دوم کاملا متفاوت نسبت به نیم فصل اول عمل کرده و به غیر از باختی که در هفته هفدهم مقابل استقلال خوزستان کسب کرده، در پنج بازی دیگر خود به پیروزی رسیده تا سیر صعودی خوبی را طی کرده باشد. آبی‌ها که در بازی رفت خود هم ذوب‌آهن را شکست دادند، حالا به دنبال این هستند تا برد خود مقابل این تیم را تکرار کنند.
در ترکیب ذوب آهن، مهدی رجب‌زاده 38‌ساله هنوز نقش یک بازیکن محوری را ایفا می‌کند. بازیکنی که در بازی قبل هم روی یک ضربه ایستگاهی زیبا، دروازه تراکتورسازی را باز کرد و در بازی با استقلال هم یکی از مردان کلیدی تیم‌اش به حساب می‌آید و موفق به زدن هفت گل در این فصل شده است. در کنار او مرتضی تبریزی قرار دارد که با 9 گل زده در رده سوم جدول گلزنان است. البته تبریزی در هفت بازی گذشته‌ای که برای ذوب‌آهن انجام داده پایش به گلزنی باز نشده و باید دید مانند بازی رفت می‌تواند دروازه استقلال را باز کند یا خیر؟
استقلال اما در شرایطی پا به این میدان می‌گذارد که سیدمهدی رحمتی دروازه‌بان اصلی و کاپیتان خود را به دلیل اخراج در داربی در اختیار ندارد و با حکمی هم که کمیته انضباطی درباره او صادر کرده در چهار بازی آینده تیم‌اش غایب است و باید سیدحسین حسینی به جای او به میدان برود. استقلال در این مسابقه جانواریو مدافع برزیلی خود را به دلیل سه اخطاره بودن به همراه ندارد و هرایر مگویان هم که همچنان دچار آسیب دیدگی است و غایب خواهد بود.
منصوریان در این شرایط امیدوار است که ستاره‌های جوان اش مانند فرشید اسماعیلی که با یک گل و یک پاس گل در داربی ستاره میدان بود و بازیکنان دیگری مانند امید نورافکن و بهنام برزای بدرخشند. ضمن این که استقلال علی قربانی را هم دارد که هم در بازی با ذوب‌آهن و هم در بازی با پرسپولیس گلزنی کرده و کاوه رضایی که بهترین گلزن و موثرترین بازیکن استقلال هم به شمار می‌رود و در این بازی باید مقابل هم‌تیمی‌های سابق خود قرار بگیرد.
البته نکته‌ای که استقلالی‌ها نباید آن را از یاد ببرند این است که معمولا تیم‌های برنده در داربی، در بازی پس از آن موفق نبوده‌اند و باید دید آبی‌ها که در هر چهار بازی قبلی خود سه بار دروازه حریفان شان را باز کرده‌اند، در فولادشهر چه نتیجه‌ای را کسب می‌کنند!

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.