b_Newsپرسپولیس و سپاهان به دنبال اعاده حیثیت

ال‌کلاسیکو بعد از داربی!

تاریخ: 1395/11/28
زمان: 13: 01
نوع: خبر
اگر چه بازی استقلال و پرسپولیس، مهم‌ترین بازی باشگاهی فوتبال ایران به شمار می‌آید اما بازی پرسپولیس و سپاهان هم، از آن دست دیدارهای حساس و هیجان انگیز فوتبال ایران است

حامد جیرودی / ال کلاسیکو پس از داربی! اگر چه بازی استقلال و پرسپولیس، مهم‌ترین بازی باشگاهی فوتبال ایران به شمار می‌آید اما بازی پرسپولیس و سپاهان هم، از آن دست دیدارهای حساس و هیجان انگیز فوتبال ایران است که نام ال کلاسیکوی ایرانی هم بر روی آن نهاده شده است. دو تیمی که اگر چه این بار در شرایطی متفاوت به مصاف هم می‌روند اما باز هم تقابل آن ها می‌تواند بسیار جذاب و دیدنی باشد.
پرسپولیس اگر چه در صدر جدول رقابت های لیگ برتر قرار دارد و حالا هم قرار است در ورزشگاه آزادی به مصاف سپاهان برود اما در حالی رو در روی رقیب قدیمی خود قرار می‌گیرد که آن اقتداری که تا هفته پیش داشت خبری نیست. سرخپوشان پس از پنج سال‌و‌اندی در داربی 84، بازی را به استقلال واگذار کردند. شکستی که  کمتر هوادار پرسپولیس پیش بینی آن را می‌کرد و باعث شد تا قرمزها از لحاظ روحی در وضعیت آشفته ای قرار بگیرند. ضمن این که تراکتورسازی هم ذوب آهن را برد تا فاصله‌اش را با پرسپولیس به شش امتیاز برساند.
اما سپاهان هم این روزها در وضعیت خوبی به سر نمی برد. پرافتخارترین تیم ادوار لیگ برتر، در حالی در رده نهم قرار دارد که حتی کسب سهمیه هم برای این تیم دور از ذهن به نظر می‌رسد این تیم پس از پیروزی برابر نفت تهران در هفته هفدهم، دو تساوی و دو باخت پیاپی به دست آورده که آخرین آن شکست سنگین سه بر صفر مقابل تیم انتهای جدولی ماشین سازی آن هم در ورزشگاه نقش جهان و مقابل چشمان هواداران اصفهانی بود. نتیجه ای که عمق فاجعه را در سپاهان نشان داد و اعتراض شدید هواداران این تیم را نسبت به عملکرد عبدا... ویسی در پی داشت. مربی که با قهرمانی روی نیمکت استقلال خوزستان به تیم دوران بازیگری اش برگشت اما نتوانست نتایج تلخ فصل گذشته را از ذهن هواداران سپاهان پا کند. پپ گواردیولای وطنی پس از باخت به پیکان از سمت خود کناره گیری کرد که مورد قبول واقع نشد اما با این حال، ویسی روی لبه تیغ راه می‌رود و شاید بازی با پرسپولیس، یکی از بخت های آخر مربیگری او باشد و در این شرایط باید دید که طلایی پوشان چه عملکردی را در این مسابقه از خود به نمایش می‌گذارند؟
پرسپولیس که در داربی از نبود کمال کامیابی نیا ضربات زیادی خورد، در این مسابقه و همچنین بازی بعد این هافبک دفاعی اصلی خود را در اختیار ندارد و برانکو ایوانکوویچ سرمربی سرخپوشان به احتمال زیاد از شهاب کرمی هافبک دفاعی جدید خود در این مسابقه رونمایی خواهد کرد. اما پرسپولیس در خطا دفاع هم با مشکلاتی روبه رو لست. سیدجلال حسینی کاپیتان قرمزها با یک جلسه محرومیت انضباطی از سوی قرمزها مواجه شده و حسین ماهینی یک خط به عقب می‌آید تا دوباره در دفاع میانی بازی کند. محمد انصاری هم که در پایان داربی با پرتاب سنگ، به طرز عجیب و البته بسیار خطرناکی مصدوم و ضربه مغزی شد، اگر چه گفته شده به این بازی می‌رسد اما شاید در ترکیب اصلی نباشد و محسن ربیع خواه به جای او به میدان برود.
در این شرایط، برانکو امیدوار است که سروش رفیعی، محسن مسلمان، رامین رضاییان و وحید امیری بازی همیشگی خودشان را ارائه دهند و مهدی طارمی هم توپ هایش را تبدیل به گل کند.
در طرف مقابل، سرور جباروف به ترکیب سپاهان اضافه شده و ویسی امیدوار است با او، مهرداد محمدی و البته احسان حاج صفی به گل برسد و با موفقیت تهران را ترک کند.
در هر صورت، پرسپولیس و سپاهان، تیم هایی هستند که بارها سد راه هم شده اند. مثل بازی رفت دو تیم که پرسپولیس بعد از نزدیک به 13 سال سپاهان را در اصفهان برد و یا سپاهان که بارها یقه پرسپولیس در تهران را گرفته است و حالا سه امتیاز این دیدار برای دو تیم جنبه حیثیتی و حیاتی دارد!

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.