b_Newsملي پوشان ايران از جدول اصلي كنار گذاشته شدند

ماجرای عجیب هاکی بازان در ساپورو

تاریخ: 1395/11/30
زمان: 13: 30
نوع: خبر
هشتمین دوره بازی‌های آسیایی زمستانی به طور رسمی از فردا در ساپوروی ژاپن افتتاح می‌شود اما مسابقات هاکی روی یخ از امروز آغاز شد.

هشتمین دوره بازی‌های آسیایی زمستانی به طور رسمی از فردا در ساپوروی ژاپن افتتاح می‌شود اما مسابقات هاکی روی یخ از امروزآغاز شد که تیم ملی مردان ایران در نخستین بازی مقابل ماکائو قرار گرفت. ملی‌پوشان در دیدار نخست خود با نتیجه 7 بر یک شکست خوردند. محمدرضا مهدویان اولین گل تاریخ ایران در این بازی‌ها را به ثمر رساند.

حسین ساوه شمشکی، محمد کیادربندسری، فروغ عباسی، صدف ساوه شمشکی در اسکی آلپاین و سیدحسین صید، حسین کلهر (فرزند یونس)، حسن کلهر، حسین کلهر (فرزند جهانگیر)، شیما یارخواه و ستاره یزدانی در رشته اسنوبرد اسکی بازان کشورمان در این دوره از بازی‌ها می‌باشند. هدایت تیم اسکی آلپاین ایران در این رقابت‌ها بر عهده علیداد ساوه شمشکی است و سمیرا زرگری نیز به عنوان مربی بانوان در کنار این تیم حضور دارد.

اما اتفاق عجیب این است که تیم ملی هاكي ایران از جدول اصلی مسابقات کنار گذاشته شد. براساس اعلام کمیته برگزاری مسابقات، رقابتهای ایران با تیمهای حاضر در این پیکارها حکم بازی‌های دوستانه را دارد! مسوولان برگزاری مسابقات به حضور تعدادی از بازیکنان هاکی ایران ایراد گرفته‌‌اند، چون در ترکیب تیم ملی کشورمان بازیکنانی حضور دارند که در کشورهای دیگر متولد شدهاند. این بازیکنان همگی دارای پدر و مادری ایرانی هستند، اما قانونی وجود دارد که براساس آن به این افراد اجازه حضور در ترکیب تیم ملی داده نمیشود.

مسوولان برگزاری مسابقات اعلام کرده‌اند که تعدادی از بازیکنان ایران که از کشورهای دیگر به ترکیب تیم ملی اضافه شده‎‎اند، باید حداقل سه سال در ایران زندگی میکردند و چون این نفرات در ایران زندگی نکرده‌اند، حق شرکت در این بازی‌ها را ندارند.

همواره مسوولیت اعزام تیمها به رقابتهایی که عنوان «بازیها» برای آنها در نظر گرفته می‌شود با کمیته ملی المپیک است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.