b_Newsشکست‌ناپذیر نه بلکه استقلال دگرگون شده است

ماجدی: الاهلی آنقدر قوی نیست که استقلال را به چالش بکشد

b_News دوندگی و جنگندگی در استقلال حرف اول را می‌زند
تاریخ: 1395/12/01
زمان: 08: 18
نوع: خبر
پیشکسوت تیم استقلال تیم علیرضا منصوریان را نسبت به نیم‌فصل اول دگرگون شده می‌بیند.

مهدی نوری/ میرشاد ماجدی پیشکسوت تیم استقلال تیم علیرضا منصوریان را نسبت به نیم‌فصل اول دگرگون شده می‌بیند چرا که دوندگی و جنگندگی در حال حاضر حرف اول را در استقلال می‌زند و به همین دلیل است که در هفته‌های اخیر نتایج بسیار خوبی کسب کرده است اما این روند باید همچنان ادامه داشته باشد و استقلال در ادامه کار هم نتایج خوبی کسب کند.

 

استقلال در هفته‌های اخیر نتایج بسیار خوبی کسب کرده است. در مورد اوضاع استقلال در آستانه لیگ قهرمانان آسیا صحبت می‌کنید؟
استقلال در بازی‌های اخیرش روند بسیار خوبی داشته، چون ذهن‌شان را معطوف به بردن کرده‌اند و برای رسیدن به پیروزی تلاش هم می‌کنند. یعنی این خواستن پیروزی فقط به حرف نیست بلکه دوندگی و جنگندگی حرف اول را در استقلال در حال حاضر می‌زند و نتایج مثبتی هم گرفته‌اند. بازیکنان استقلال الان قدر گل‌هایی که می‌زنند را می‌دانند و به خوبی از گل‌هایی که می‌زنند محافظت می‌کنند.

 

به نظر شما استقلال شکست‌ناپذیر شده است؟
نباید با این کلمات استقلال را وصف کرد چون این همان تیمی است که در نیم‌فصل اول در دقایق آخر بازی دروازه‌اش باز می‌شد. الان باید بگوییم که استقلال به بلوغ فکری رسیده است و باید ادامه داشته باشد چون با شروع لیگ قهرمانان آسیا استقلال وارد یک چالش جدید می‌شود و چون در نیم‌فصل بازیکن نگرفته است باید با همین بازیکنان موجود به کارش ادامه بدهد. در حال حاضر کادرفنی استقلال باید اولویت‌بندی کنند که در آسیا و در لیگ برتر چه می‌خواهند چون حضور در دو جام مصدومان و محرومان زیادی روی دست کادرفنی خواهد گذاشت. اگر بخواهیم واژه شکست‌ناپذیر را برای استقلال بگوییم فقط یک کوه می‌سازیم و دیگران را برای شکستن آن کوه هم‌قسم می‌کنیم. به جای اینکه بگوییم استقلال شکست‌ناپذیر شده باید بگوییم که استقلال دگرگون شده است.

 

چه تصوری از بازی استقلال مقابل الاهلی امارات در لیگ قهرمانان آسیا دارید؟
جام باشگاه‌های آسیا فلسفه‌اش با لیگ خیلی فرق دارد. نوع آرایش کاری، نوع هدایت تیم و نوع اسکان و میزبانی و تمام مسایل آسیا با لیگ فرق دارد اما الاهلی امارات سخت‌تر از السد قطر، پرسپولیس یا ذوب‌آهن نیست و در همین رده‌هاست. نوع نگاه‌های کادرفنی به بازی‌های آسیایی فرق می‌کند و اینکه با چه آرایشی بازی می‌کنند خیلی مهم است. الاهلی آنقدر قوی نیست که بخواهد استقلال را به چالش بکشد.

 

یعنی الاهلی در خانه‌اش هم نمی‌تواند از پس استقلال بربیاید؟
استقلال به یک بلوغ فکری رسیده است یعنی اینکه آنها برای شکست نخوردن تلاش می‌کنند و زحمت خودشان را می‌کشند که گل نخورند و الاهلی آن تیمی نیست که بتواند این فشار لازم را روی استقلال بیاورد. الاهلی در واقع یکی از قدیمی‌ترین باشگاه‌های امارات است اما الان امارات لیگ قوی ندارد. استقلال به خاطر بازی‌های اخیرش و روند خوبی که داشته می‌تواند با امتیاز از امارات برگردد.

 

روند خوب استقلال منصوریان را به لحاظ روحی و فکری در چه شرایطی قرار داده است؟
نسبت به نیم‌فصل اول یک دگرگونی فنی و فکری در تیم ایجاد شده و مطمئنا با آرامش بیشتری کار می‌کنند. کادرفنی در نیم‌فصل اول فشارهای زیادی را تحمل کردند اما منصوریان الان با آرامش بیشتری تیم را هدایت می‌کند. تنها مشکل تیم این است که در نیم‌فصل نتوانستند بازیکن جذب کنند و در طول مسابقات به خاطر خستگی، محرومیت و مصدومیت به لحاظ عددی بازیکن کم می‌آورند. مگر اینکه کادرفنی لیگ و آسیا را اولویت‌بندی کنند و براساس آن از بازیکنان موجود استفاده کنند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.