b_Newsاین حرف ها که می گویند آمریکا خسته و له بوده خیلی بچه گانه است

کمیل قاسمی: برای سومین بار قهرمانی به کشتی من، وابسته شد

b_News اگر در کشتی مانده ام، فقط به خاطر کسب مدال طلاست
تاریخ: 1395/12/01
زمان: 13: 05
نوع: گفتگو
کمیل قاسمی آزادکار ایران در جام جهانی کشتی آزاد کرمانشاه، پس از قهرمانی در این رقابت ها با «گل» به گفت و گو نشست و از دلیل ماندنش در کشتی حرف زد.

حامد جیرودی

تیم ملی کشتی آزاد در حالی در فینال جام جهانی 2017 مقابل آمریکا به برتری رسید و به مقام قهرمانی دست یافت که با برگزاری کشتی های هفت وزن اول، با نتیجه چهار بر سه به سود ایران در جریان بود و برای همین قهرمانی به کشتی آخر وزن 125 کیلوگرم کشیده شد. در کشتی سرنوشت ساز سنگین وزن، کمیل قاسمی نایب قهرمان المپیک ریو برابر نیک گویازدوفسکی قرار گرفت که در وقت اول با اخطار کم کاری به حریف و همچنین زیرگیری و خاک سه بر صفر پیش افتاد. قاسمی درادامه دو امتیاز دیگر گرفت و پنج بر صفر به پیروزی رسید تا ایران در مجموع با حساب پنج بر سه آمریکا را شکست دهد و قهرمان جام جهانی شود و قاسمی هم با پرچم ایران به شادمانی بپردازد. این موضوع باعث شد تا به سراغ این کشتی گیر جویباری برویم و با وی صحبتی داشته باشیم. قاسمی در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که این موقعیت برای سومین بار است که پیش می آید و کار قهرمانی به کشتی او کشیده می شود.

 

تبریک برای قهرمانی در جام جهانی. مسابقات چطور بود؟

ممنونم. مسابقات خیلی خوبی بود که هشت تیم برتر دنیا در آن شرکت کرده بودند و خدا را شکر توانستیم با تمرینات و برنامه ریزی مناسبی که انجام داده بودیم برای ششمین بار پیاپی به قهرمانی برسیم.

 

تماشاگران هم استقبال خیلی خوبی از این مسابقات کرده بودند؟

بله همین طور است. خوشبختانه جو خیلی خوبی در محل برگزاری مسابقات حاکم بود و مردم کرمانشاه هم که خودشان خیلی کشتی دوست و کشتی بلد هستند و با نتایج خوبی هم که بچه ها گرفته بودند، مردم خیلی خوشحال شده بودند. در کشتی آخر هم که من باید می گرفتم، شرایط حساس بود و تماشاگران خیلی حمایت کردند و از آن ها تشکر می کنم.

 

به نکته مهمی شاره کردی. قهرمانی تیم ملی به برد تو وابسته شده بود. این موضوع استرس در تو ایجاد نکرد.

من برای سومین سال بود که این شرایط را تجربه می کردم و دو بار دیگر هم قهرمانی به کشتی آخر که من باید می گرفتم، وابسته شده بود. منتهی من در ایران کشتی می گرفتم و این موضوع باعث شد تا بر استرسی که در مسابقه حاکم می شود، غلبه کنم.

 

پس در کل از شرایط خودت راضی هستی.

بعد از المپیک، این اولین میدانی بود که من باید در آن شرکت می کردم. خوشبختانه شرایط ام بد نبود و استارت کار را خوب زدم و سعی می کنم که در آینده هم رو به جلو حرکت کنم.

 

رقیب آمریکایی ات نیک گویازدوفسکی را چطور دیدی؟

من در چند سال گذشته با یک کشتی گیر آمریکایی دیگر مسابقه می دادم و برای اولین بار بود که با این کشتی گیر مسابقه دادم و شناختی از او نداشتم ولی خدا را شکر توانستم او را شکست دهم.

 

چرا حسن یزدانی ضربه فنی شد؟

حسن با این که طلای المپیک را گرفته اما کشتی گیر جوانی است. او حالا هم به یک وزن بالاتر آمده و برای یک کشتی گیر سخت است که سریع بتواند خودش را وفق دهد. با این حال حسن به غیر از کشتی آخر، بقیه کشتی هایش را برد و در فینال هم سرماخوردگی داشت که باعث شد نتواند تمرکز کافی داشته باشد ولی مشکلی وجود ندارد و او انشاء ا... در مسابقات بعدی دوباره به قهرمانی می رسد.

 

با محمد طلایی که صحبت می کردیم، او از این که گفته می شود تيم ملي آمريكا خسته و له  بوده، گلايه كرد و گفت بچه های ما مثل کمیل، حسن رحیمی و حسن یزدانی هم خسته بوده اند.

به نظر من این حرف ها که می گویند آمریکا خسته و له بوده خیلی بچه گانه است. آمریکا قدرت زیادی داشت و با نفرات خوب خود آمده بود اما به نظرم شرایط بدنی ملی پوشان ما بهتر بود اما این که گفته شود حریفان با تیم های دوم و سوم خود آمده بودند، مغرضانه است.

 

طلایی حتی به این موضوع اشاره داشت که شرایط یکسان بوده و همه صبح و بعد ازظهر مسابقه می دادند.

واقعا همین طور است و ایشان درست می گوید. همه همین شرایط را داشتم. قرعه کشی هم که دست ما نبوده. گاهی ما در گروه سخت قرار گرفته ایم و گاهی هم آمریکا اما در فینال هر دو تیم برای قهرمانی تلاش کردند.

 

حالا تمرینات شما متوقف می شود و استراحت می کنی؟

متوقف که نمی شود و ما پس از کمی استراحت، آماده مسابقات بعدی می شویم.

 

مسابقات بعدی چیست؟

الان اطلاع دقیقی ندارم اما فکر می کنم مسابقات کشورهای اسلامی باشد و باید دید نظر کادرفنی چیست؟

 

در هر حال به نظر می رسد تو با یک برنز و نقره المپیک، حالا فقط یک مدال طلا در کارنامه ات کم باشد. درست است؟

بله واقعا همین طور است. من اگر در کشتی مانده ام، فقط به خاطر کسب مدال طلاست و امیدوارم در مسابقات بعدی به مدال طلا هم دست پیدا کنم.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.