b_Newsچرا تور والیبال ساحلی کیش برای ایران مهم بود؟

زنان، زمین‌ها و شبکه‌های اجتماعی

تاریخ: 1395/12/01
زمان: 10: 44
نوع: گزارش
والیبال در هفته اخیر بر محور تور جهانی والیبال ساحلی کیش چرخید. تور سه ستاره از نگاه فدراسیون جهانی که برای اولین‌بار در این سطح در ایران برگزار می‌شد.

فرزاد کفیلی

والیبال در هفته اخیر بر محور تور جهانی والیبال ساحلی کیش چرخید. تور سه ستاره از نگاه فدراسیون جهانی که برای اولین‌بار در این سطح در ایران برگزار می‌شد. گذشته از آنکه از میان سه تیم ایران یک تیم به جدول اصلی رسید و در همان مسابقه اول حذف شد، میزبانی کشور اسلامی ایران از مسابقه ساحلی در این سطح و اندازه جذاب و کم‌نظیر بود. والیبال ساحلی در المپیک‌های اخیر در میان پربیننده ترین ورزش‌‌ها قرار داشته است. در هفته اخیر از وبسایت فدراسیون جهانی والیبال، تا اینستاگرام و اسپرت نیوزهای بین‌المللی نام کیش را می‌آوردند و‌آنچه در تور ایران می‌گذشت را روایت می‌کردند.

برای ایران که بعد از برجام از لاک بیرون آمد و سرمایه‌هایش نمایان‌تر شد،‌اینگونه روی آنتن بودن نیازمند هزینه‌های فراوانی بود که فدراسیون والیبال ایران هزینه‌ها را به حداقل رساند و برای چندین روز نام ایران را پر رنگ‌تر کرد.

مهم‌تر از آنکه روس‌ها جایزه ۱۱ هزار دلاری تیم اول را در جیب گذاشتند و از شن‌های گرم کیش به سرمای کشورشان رفتند، تجربه فدراسیون ایران در برگزاری چنین رویدادی، ارزشمند بود. کسری غفوری سرپرست کمیته والیبال ساحلی می‌گوید زمین‌های برگزاری مسابقات از ۱۰۰ نمره ، ۱۰۰ گرفته‌اند و این اتفاق مبارکی‌ است.

هنوز اما فدراسیون جهانی والیبال در رابطه با مسابقاتی که در ایران برگزار می‌شود دغدغه حضور زنان را دارد. دغدغه اینکه زنان به سالن‌ها و میدان‌ها به عنوان تماشاگر راه یابند.

 روز اول تور جهانی کیش درمنطفه آزاد کیش جلوی ورود بانوان را گرفتند و بعد از تهدیدهای فدراسیون جهانی زنان گزینش شده به زمین‌های ساحلی راه یافتند. سخت است بگوییم این شروع خوبی‌ست یا نه. در چند سال اخیر چندین دوره میزبانی رویدادهای جهانی از جمله نوجوانان جهان را به ایران نداده‌اند و سنگ‌اندازی کرده‌اند. والیبال تنها رشته نه اما موفق‌ترین رشته در تجربه میزبانی از زنان در سالن‌ها بوده است. بدون دغدغه و مشکلات صدها بیننده زن را در سالن استقبال کرده است.

زنان برای دوره‌ای به سالن‌های والیبال راه یافتند اما اکنون در میزبانی‌های جهانی والیبال ایران دغدغه حضور آنان چشم‌گیر است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.