b_Newsاگر حریفم فنی بود، همان 3 دقیقه اول امتیاز می گرفت

حسن یزدانی: نمی توانستم پیش چشم مردم بایستم و رفتم

b_News به 97 کیلوگرم نمی روم، شایعه است
تاریخ: 1395/12/01
زمان: 13: 53
نوع: گفتگو
حسن یزدانی دارنده مدال‌ طلای المپیک 2016 بعد از ناکامی در جام جهانی از دلایل نتیجه اش حرف زد.

حسن یزدانی دارنده مدال‌ طلای المپیک 2016 بعد از ناکامی در جام جهانی گفت : برای حضور در جام جهانی شرایط ایده‌آلی نداشتم. متاسفانه سه، چهار روز مانده به مسابقات دچار سرماخوردگی شدید شدم و مصرف آنتی‌بیوتیک باعث شد در عملکردم تاثیر منفی بگذارد و همین موضوع تا حد زیادی دلیل باختم در دیدار فینال بود.

 او افزود: البته نمی‌خواهم باختم را مقابل رقیب آمریکایی توجیه کنم، اما واقعا فقط در سه ‌دقیقه نخست توانستم دوام بیاورم و بدنم جواب داد، ولی در تایم دوم بدنم خالی کرد و کارایی لازم را نداشتم. حتی پیش از کشتی در دیدار فینال، مقابل حریف مغول هم به همین علت کشتی‌ام به درازا کشید و حتی توان بلند شدن را هم نداشتم، اما هر چه که داشتم گذاشتم تا حریف مغول را ببرم تا هم از نامم دفاع کرده باشم و هم از اعتبار کشتی ایران. فکر می‌کردم پس از کشتی مقابل حریف مغول تا بعد از ظهر بدنم به شرایط بهتری بازگردد، اما لحظه به لحظه بدتر شدم.

یزدانی تصریح کرد: نمی‌شود تمام تقصیر این باخت را تنها به دلیل سرماخوردگی دانست، اما مردم بدانند من هیچ وقت کم نمی‌گذارم و همیشه برای برد و خوشحالی آن‌ها به روی تشک می‌روم. بار فنی من از حریف آمریکایی کم‌تر نبود و اشتباهی هم مقابل او نداشتم. اگر او به لحاظ فنی بالاتر بود در همان سه ‌دقیقه اول می‌توانست امتیاز زیادی بگیرد، ولی این طور نشد. در دو ‌دقیقه اول هم همان طور که دیدید کشتی در دست من بود، اما در تایم دوم به دلیل مصرف آنتی‌بیوتیک واقعا نایی برای مبارزه کردن نداشتم.

 وی در پاسخ به اینکه چرا پس از باخت مقابل تیلور آمریکایی سالن مسابقات را ترک کرده است و در جشن قهرمانی ایران شرکت نکرده، گفت‌: به خاطر شکستی که داشتم دوست نداشتم چشم در چشم مردم شوم، چرا که مردم واقعا به بنده حقیر لطف زیادی داشتند و با تشویق‌های بی‌امان‌شان روحیه زیادی به من دادند، اما من نتوانستم جواب محبت‌های‌شان را به خوبی بدهم. به همین دلیل تصمیم گرفتم در جشن قهرمانی با وجود میل باطنی‌ام شرکت نکنم.

دارنده مدال طلای المپیک و نقره جهان درباره برخی شایعات مبنی بر این که قرار است باز هم به یک وزن بالاتر برود و در وزن 97 کیلوگرم کشتی بگیرد، گفت‌: خیر. چنین چیزی به هیچ وجه صحت ندارد و من در همین وزن 86 کیلوگرم کشتی خواهم گرفت.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.