b_Newsحداقل حق‌مان مقابل استقلال مساوی بود

رجب‌زاده: برای تسویه‌حساب با العین به امارات می‌رویم

b_News همچنان برای کسب سهمیه آسیا تلاش می‌کنیم
تاریخ: 1395/12/02
زمان: 11: 25
نوع: خبر
کاپیتان باتجربه ذوب‌آهن هنوز هم از حذف تیمش مقابل العین امارات در فصل گذشته شاکی است.

مهدی نوری/  مهدی رجب‌زاده کاپیتان باتجربه ذوب‌آهن هنوز هم از حذف تیمش مقابل العین امارات در فصل گذشته شاکی است و مدعی شد که کاروان ذوب‌آهن اول برای شادی مردم ایران و بعد هم برای تسویه‌حساب با العین راهی امارات می‌شود تا شکست فصل گذشته در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا را با نتیجه‌ای خوب جبران کند.


مقابل استقلال در خانه شکست خوردید. بازی چطور بود؟
حیف شد که باختیم چون ما خوب بازی کردیم و امیدوار بودیم که ببریم و فاصله‌مان را با استقلال کم کنیم. در آن بازی فرصت‌های خوبی هم داشتیم که گل نشد و آنها به گل رسیدند. قاعده فوتبال هم همین است و گل نزنی گل می‌خوری. بعد از گل استقلالی‌ها عقب کشیدند و دفاع می‌کردند و ما هم تلاش کردیم و موقعیت داشتیم اما استقلال گل دوم را هم زد و بازی را برد. حق‌مان نبود که ببازیم و حداقل بازی باید مساوی می‌شد. خیلی بد شد که سه تا بازی پشت سر هم باختیم. اما الان باید از نظر روحی و روانی خودمان را آماده کنیم. چون لیگ قهرمانان آسیا را در پیش داریم. باید خیلی سریع آماده بازی‌های آسیایی‌مان شویم و با یک بازی خوب و منطقی نتیجه بگیریم. مقابل العین باید اشتباهات‌مان را به حداقل برسانیم و از موقعیت‌ها به خوبی استفاده کنیم تا باعث سربلندی فوتبال کشورمان شویم.

 

سه باخت متوالی برای تیم شما عجیب نیست؟
چرا، خودمان هم اصلا فکرش را نمی‌کردیم که سه بازی پشت سر هم ببازیم. اما فوتبال با کسی تعارف ندارد. در لیگ برتر شرایط‌مان بهم ریخته است و حق‌مان هم نبود که در این سه بازی ببازیم. اما دوباره بلند می‌شویم و نتایج‌ خوبی خواهیم گرفت. فقط ناراحتم که بین ما و استقلال فاصله افتاد و کسب سهمیه آسیا برای ما سخت شد.

 

یعنی نمی‌توانید سهمیه آسیا را بگیرید؟
هنوز هشت تا بازی مانده و ناامید نیستیم و تمام تلاش‌مان را تا آخرین بازی می‌کنیم و اگر خوب کار کنیم می‌توانیم موفق شویم. البته کارمان خیلی سخت شده و گرفتن سهمیه فقط دست خودمان نیست. یعنی اینکه ما باید نتیجه بگیریم و استقلال هم نتیجه نگیرد تا به کسب سهمیه امیدوار شویم. کارمان برای کسب سهمیه سخت شده اما در فوتبال اتفاقات عجیب زیاد می‌افتد.

 

چه تصوری از بازی با العین امارات دارید؟
العین پارسال نایب‌قهرمان آسیا شده است و بازیکنان خوب و باکیفیتی دارد. پارسال هم ما در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا به العین باختیم و حذف شدیم. در این بازی اول دنبال این هستیم که باعث افتخار فوتبال کشورمان شویم و دل مردم را شاد کنیم و بعد هم با العین تسویه‌حساب کنیم. چون از فصل قبل یک خرده‌حسابی با آنها داریم و می‌خواهیم این خرده‌حساب را صاف کنیم.

 

العین نسبت به فصل قبل چقدر فرق کرده است؟
من از بازیکنانش شناخت ندارم و یکی، دو تا از آنها را عوض کرده‌اند اما شاکله تیم‌شان را حفظ کرده‌اند. یک بازی آنها مقابل الاهلی را دیدم و یکی، دو تا بازیکن خارجی‌شان عوض شده‌اند. قدم اول خیلی مهم است و باید قدم اول را محکم برداریم. برای صعود اولین گام مهم‌ترین گام است و حداقل نباید ببازیم تا در ادامه راه باروحیه‌تر کار کنیم.

 

مهم‌ترین فاکتور برای نتیجه گرفتن در تورنمنتی مثل لیگ قهرمانان آسیا چیست؟
مهم‌ترین چیز در آسیا تجربه و کم‌اشتباه بودن یک تیم است. چون تیم‌ها بازیکنان باکیفیتی دارند و اگر یک لحظه غفلت کنی مشکل‌ساز می‌شود. تیم ما تیم یکدستی است و می‌توانیم از این مرحله عبور کنیم. به شرطی که اشتباه نکنیم و بازیکنان موثر حریف را از کار بیندازیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.