b_Newsممد نبودی ببینی...

انصاریان: ممد کجاست تا امروز اهواز را ببیند؟

تاریخ: 1395/12/02
زمان: 09: 24
نوع: خبر
علی انصاریان که سال 86 به‌عنوان یک فوتبالیست به اهواز رفته بود، به همین دلیل او می‌تواند منبع موثق و خوبی برای گفت‌ وگو در مورد این شهر باشد.

سیداحسان هاشمی / علی انصاریان برای مدتی در اهواز زندگی کرد و به همین دلیل او می‌تواند منبع موثق و خوبی برای گفت‌ وگو در مورد این شهر باشد. علی انصاریان که سال 86 به‌عنوان یک فوتبالیست به اهواز رفته بود، چندی پیش به عنوان بازیگر فیلم «شهر من» مدتی در اهواز زندگی کرد. شنیدن صحبت‌های مدافع سابق تیم‌ملی در مورد وضعیت اهواز نوستالژی‌های جالبی را در بر دارد: «ممد کجاست تا امروز اهواز را ببیند.»
 

تو برای مدتی در اهواز زندگی کردی و سر فیلم «شهر من» بودی؛ اوضاع و احوال اهواز را چطور دیدی؟
بله... در مدتی که در آنجا بود مردم و شرایط و وضعیت خیلی سختی را تحمل می‌کردند. اکثر پروازها کنسل می‌شد... آب، برق و حتی تلفن هر روز دچار مشکل می‌شد... تا آنجا نباشید، متوجه نمی‌شوید که من چه می‌گویم.


تو هم برای پروازها و رفت و آمد مشکل داشتی؟
بله. من برای آمدن به تهران و برگشتن به اهواز چهار بار با کنسلی پرواز روبه‌رو شدم. من برای فیلم «شهر من» به کارگردانی آقای نیاکان به اهواز رفتم و بازیگرانی مثل امیررام نورایی و زیبا بروفه همراه ما بودند. برای آمدن به تهران ما داستان‌های زیادی داشتیم؛ برای ساعت 5 صبح بلیت می‌گرفتیم و به همین دلیل مجبور بودیم در ساعت سه بیدار شویم. تا ساعت هشت در هواپیما بودیم و بالاخره ساعت 10 به ما می‌گفتند پرواز کنسل شده! حسابش را بکنید که فردای آن روز، روز از نو و روزی از نو! دوباره باید تمام کارهایی را که روز قبل کرده بودیم، انجام می‌دادیم.
 

خوبی تو این است که آن شرایط را از نزدیک لمس کرده‌ای و راحت‌تر در موردش صحبت می‌کنی.
متاسفانه شرایط برای اهوازی‌ها بسیار سخت شده. حسابش را بکن که وقتی شب می‌خوابی نمی‌دانی فردا برق نداری یا آب. تمام اینها در شرایطی است که کلا در هوای اهواز نمی‌شود نفس کشید. دلم برای آنهایی می‌سوزد که بچه کوچک دارند و نمی‌توانند جوابش را بدهند.
 

فکر می‌کنی راه چاره چیست؟
من کارشناس نیستم و راه چاره را نمی‌دانم اما یادم است از سال 86 که در تیم استقلال اهواز بازی می‌کردم همه چنین روزهایی را پیش‌بینی می‌کردند و وضعیت اهواز به این سمت می‌رفت. حالا بعد از گذشت 10 سال هنوز هیچ کاری انجام نشده و فقط همه در مورد شرایط اهواز صحبت می‌کنند.
وضعیت اهواز مثل بچه یتیم‌ها شده! هیچ‌کس این اتفاق را به گردن نمی‌گیرد و هیچ‌کس درک نمی‌کند که مردم اهواز با چه سختی‌ای زندگی می‌کنند.
 

مردم اهواز به‌شدت مظلوم واقع شده‌اند.
بدبختی این است که مردم اهواز جدا از این ماجرا همیشه در حق‌شان اجحاف شده. شروع جنگ از اهواز بوده... اولین شهیدان از اهواز بودند و هر اتفاقی که افتاده شروعش با مردم خوب جنوب بوده. خود من اهواز را از محمد جهان‌آرا می‌شناسم... از آن سرودی که می‌گفت: «ممد نبودی ببینی...» آن روز ممد نبود تا ببیند خرمشهر از دست سربازان تا دندان‌مسلح عراقی آزاد شده و حالا ممد نیست تا ببیند شهرش دچار چه فاجعه‌ای شده.


شنیدیم که یک فیلم جنگی هم بازی کردی.
بله. فیلم درباره امیر رضایی مجد است. رزمنده‌ای که فوتبالیست بوده و شرایط سختی را تحمل کرده. این فیلم سینمایی به صورت مستند تهیه شده و مادر، برادر و همرزم‌های این شهید بزرگوار در آن صحبت کرده‌اند. خدا را شکر کار خوبی از آب درآمده و کلی با سختی‌های آن مثل بازی در آب و بیابان کیف کردم... حرف آخرم باز هم در مورد اهواز، خرمشهر و آبادان است... خواهش می‌کنم، التماس می‌کنم که به داد مردم اهواز برسید.


در مورد پرسپولیس نمی‌خواهی صحبت کنی؟
امیدوارم پرسپولیس با یک بازی خوب الهلال را ببرد تا حداقل برای دو ساعت مردم سرگرم بازی باشند و به‌خاطرش خوشحال شوند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.