b_Newsبه ایشان گفتم امیدوارم باز هم بتوانم پرچم ایران را بالا ببرم

کمیل قاسمی: خاطره کشتی گرفتن آیت ا... هاشمی برایم خیلی جالب بود

b_News امیدوارم مردم خوزستان نجات پیدا کنند
تاریخ: 1395/12/03
زمان: 11: 00
نوع: گفتگو
کمیل قاسمی به خاطر ه ای که آیت ا.. هاشمی از کشتی گرفتن برای ورزشکاران تعریف کرده بوده اشاره کرد.

حامد جیرودی/ این روزها همه جا صحبت از کمیل قاسمی است. ملی پوش وزن 125 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد که در فینال رقابت های جام جهانی کشتی و در شرایطی قهرمانی بین ایران و آمریکا به کشتی آخر کشیده شده بود، موفق شد نیک گویازدوفسکی را با نتیجه پنج بر صفر شکست دهد تا ایران در مجموع با حساب پنج بر سه برابر آمریکا به پیروزی برسد و قهرمان جام جهانی شود.
پس از این موضوع و در شرایطی که چند روزی از مراسم چهلمین روز درگذشت آیت ا... هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام می گذرد، صفحه اینستاگرام آیت ا... هاشمی، پس از قهرمانی، به دیدار شهریورماه سال جاری آیت ا.. با ورزشکاران اشاره کرد  و نوشت که قاسمی خطاب به ایشان گفته بوده: «به شما قول می دهم تمام تلاشم را می کنم تا انشاا.. باز هم پرچم ایران را در مسابقات جام جهانی کشتی به اهتزاز درآورم .»
این موضوع جالب باعث شد تا دوباره به شراغ نایب قهرمان المپیک 2016 ریو برویم و درباره آن ملاقات و صحبت هایی که آیت ا... هاشمی با ورزشکاران داشته است، با وی صحبت کنیم. این کشتی گیر جویباری در گفت و گویی که با گل داشت به خاطره ای که آیت ا... هاشمی از کشتی گرفتن برای ورزشکاران تعریف کرده بوده اشاره کرد.

 

عکسی که صفحه اینستاگرام آیت ا... هاشمی  از تو در کنار ایشان منتشر کرده است را دیده ای؟
بله دیدم.

 

ماجرای این قولی که گفته شده برای قهرمانی در جام جهانی به آیت ا... داده بودی، چیست؟
این موضوع برای مراسم ملاقات مرحوم آیت ا... هاشمی با ورزشکاران بعد از المپیک است و ما با تعدادی از ورزشکاران دانشگاه آزاد که مشغول به تحصیل هستند، با ایشان در صحن مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار کردیم که ملاقات خیلی خوبی هم بود. خدا رحمت شان کند. ایشان هم به ورزشکاران لطف داشتند و در آن مراسم صحبت از مسابقات پیش رو شد و ما هم گفتیم که همه سعی و تلاش مان را می کنیم که دوباره پرچم ایران را به اهتزاز در بیاوریم و خوشحالم که این اتفاق در جام جهانی افتاد و دوباره توانستیم با قهرمانی مردم را خوشحال کنیم.

خود آیت ا... هاشمی هم صحبت خاصی داشتند؟
بله ایشان یک خاطره جالب از دوران نوجوانی خودشان برای ما تعریف کردند که به کشتی علاقه زیادی داشته اند و حتی یک بار هم با یک نفر کشتی گرفته بودند و او را زمین زده بودند.

 

چه جالب. پس ایشان هم به کشتی و ورزش علاقه داشتند.
بله خیلی. ایشان هر چند وقت یکبار با ورزشکاران ملاقات می کردند و جویای احوال آن ها می شدند که همین موضوع باعث می شد که ما با روحیه و انگیزه بیشتری به کارمان ادامه دهیم.

 

تو هم در دانشگاه آزاد درس می خوانی؟
بله.

 

در چه مقطعی؟
من کارشناسی تربیت بدنی ام را گرفته ام و اگر خدا بخواهد، حالا می خواهم برای ارشد درس بخوانم.

 

راستی در مورد مرحوم ناصر حسین پور کشتی گیر جویباری که تازه به رحمت خدا رفته است هم صحبت می کنی؟
خدا رحمت شان کند. ایشان یکی از کشتی گیران پیشکسوت جویبار بود که مدال طلای نوجوانان جهان و ارتش های جهان را داشت و چند باری هم در مسابقات قهرمانی کشور اول شده بود اما متاسفانه در چند سال اخیر با بیماری دست و پنجه نرم می کرد که در نهایت عمرشان به دنیا نبود و به رحمت خدا رفتند. البته من با پسر ایشان هم دوست هستم و عکس آقای حسین پور را هم در صفحه اینستاگرامم گذاشته بودم.

 

زیاد به او رسیدگی نمی شد، درست است؟
رسیدگی که این اواخر بیشتر شده بود ولی به هر حال باید قانونی وجود داشته باشد که به ورزشکاران پیشکسوتی که دوران قهرمانی شان به پایان رسیده است و قبلا کسب افتخار کرده اند، رسیدگی شود.

 

البته تو که الان حسابی در بورس هستی و همه دور و برت هستند، درست است؟
بله حالا که خدا را شکر همه به من محبت دارند ولی در کل صحبت من این است که باید هوای پیشکسوتان ورزش را داشت تا آن ها هم وضعیت مناسبی داشته باشند.

 

الان در جویبار هستی؟
بله. بعد از پایان مسابقات جام جهانی به جویبار برگشته ام.

 

به نظر می رسد مردم شهرت تو را خیلی دوست داشته باشند و با این قهرمانی در جام جهانی محبوبیت ات بیشتر هم شده باشد؟
بله درست است. مردم جویبار و در کل همه مردم خیلی به من و بقیه ورزشکاران لطف دارند. حالا هم که توانسته ایم خوشبختانه ششمین جام قهرمانی پیاپی در جام جهانی را به ارمغان بیاوریم و این موضوع باعث خوشحالی مردم شده است.

 

درباره شرایطی آب و هوایی بسیار بدی که مردم استان خوزستان و اهواز تحمل می کنند، چه نظری داری؟
من از این اتفاق بسیار ناراحت هستم. متاسفانه مردم خوزستان در وضعیت بدی هستند و امیدوارم هر چه زودتر راهکاری اندیشیده شود که آن ها از این وضعیت نجات پیدا کنند.اتفاقا ما امروز (دیروز)در حال رفتن به اهواز هستیم تا از نزدیک با این شرایط رودر رو شویم ونشان دهیم که در کنار مردم خوزستان و اهواز هستیم.