b_Newsروایت آمریکایی‌ها از حضور در ایران

سفری با طعم پیتزا، سلفی و گل رز

تاریخ: 1395/12/02
زمان: 14: 30
نوع: گزارش
روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشته سوال اصلی این است که در دوره تنش‌های روزافزون میان دو کشور، چطور از ورزشکاران آمریکا استقبال شد؟

کایل اسنایدر، برنده مدال طلای المپیک گفت زمانی که به مادرش گفته که به ایران سفر می‌کند، او کمی نگران شده است اما او گفت که تیم آمریکا تنها با رفتاری دوستانه مورد استقبال قرار گرفت: «آن‌ها در فرودگاه به ما گل رز دادند، ساک‌های‌مان را آوردند، همه می‌خواستند با ما سلفی بگیرند. این بهترین دوره مسابقاتی بود که تاکنون شرکت کرده بودم، حتی از المپیک ریو هم بهتر بود.»
تیم کشتی آمریکا در ادامه روز شنبه به گشت‌وگذار در شهر پرداختند، به برج میلاد رفتند و ایرانی‌هایی که هیجان‌زده شده بودند، با آن‌ها عکس گرفتند.
جردن باروس، قهرمان المپیک گفت که طرفدارانش در تهران بیش از هر شهر دیگری در جهان است: «من لزوماً با تمام تصمیمات دولتم موافق نیستم و در مورد این تصمیم نیز مسلماً مخالف بودم. من هرگز مورد حمله تروریستی قرار نگرفته‌ام و در ایران هیچ رفتار نامناسبی علیه خود احساس نکردم.»
در طول مسابقات تیم آمریکا با رقبای آذربایجانی، روسی و گرجستانی، تماشاگران کشتی‌گیران ایالات‌متحده را تشویق می‌کردند. بیل زادیک، سرمربی آمریکا که چهار سفر این تیم به ایران داشته، در مورد باروس گفت: «تماشاگران بی‌وقفه فریاد می‌زدند جردن، جردن. جردن در مسابقات قبلی برخی از قهرمانان آن‌ها را شکست داده بود و آن‌ها او را تحسین می‌کنند و ما هرگز مشکلی نداشته‌ایم.»