b_Newsاز زمین و هوا برای مردم خوزستان مشکل می‌بارد

عقیلی: تنها چیز رایگان در این مملکت هوا بود که خوزستانی‌ها آن را هم ندارند

تاریخ: 1395/12/03
زمان: 12: 26
نوع: خبر
مدافع سابق سپاهان خودش را در غم مردم خوزستان شریک می‌داند و معتقد است که مشکل گرد و خاک را باید با دیپلماسی با کشور همسایه حل كرد.

مهدی نوری/ هادی عقیلی مدافع سابق سپاهان خودش را در غم مردم خوزستان شریک می‌داند و معتقد است که مشکل گرد و خاک این استان را مسوولان کشور باید با دیپلماسی با کشور همسایه حل کنند چون در چنین وضعیتی حتی نفس کشیدن هم برای مردم خوزستان سخت شده است و باید به فکر چاره‌ای برای حل این مشکل باشند.


چطور شد که برای همدردی با مردم خوزستان عکسی را در اینستاگرام به اشتراک گذاشتی؟
ما دو سال قبل بود که برای بازی به خوزستان رفتیم و قرار بود بازی کنسل شود چون روز قبل از بازی گرد و خاک شدیدی بود که در عکس هم مشخص است. من دوستان عزیزی در اهواز دارم که با هم رفت و آمد داریم و واقعا نگران آنها هستم. به یک نوعی ثروت و بودجه مملکت در خوزستان است و تا جایی‌که من می‌دانم گرد و خاک آنجا راهکار دارد و سالیان سال بود که حل شده بود اما در چند سال اخیر دوباره این مشکل از طرف کشور همسایه به‌وجود آمده است. واقعا اگر کسی آنجا نباشد نمی‌تواند درک کند که شرایط چقدر بد است. ما برای یک بازی و فقط دو روز آنجا بودیم و خیلی سخت بود چه برسد برای مردمی که آنجا زندگی می‌کنند که خیلی سخت‌تر است. الان یک نفر ماشین مشکی داشته باشد و خاک روی آن بنشیند کلی اعصاب خردی دارد چه برسد به اینکه کل زندگیت را خاک بگیرد.

 

چرا به مشکلات خوزستان رسیدگی نمی‌شود؟
دلیل آن گرد و خاک را که کاملا مسوولان می‌دانند چیست و از سمت کشور همسایه باید حل شود و تمهیداتش از طریق مسوولان باید چیده شود.

 

چرا کسی به فکر این مردم نیست؟
نمی‌دانم اما شرایط بسیار سخت است چون در آن موقعیت بوده‌ام هر چند که مدت آن خیلی کم بود اما خیلی مشکل بود و حتی نفس کشیدن هم خیلی سخت بود. تنها چیز رایگان در این مملکت هوا بود که خوزستانی‌ها آن را هم ندارند.

 

با دوستانت در خوزستان ارتباط داری و مشکلات آنها را می‌دانی؟
بله، اصلا وضعیت خوب نیست. آب، برق و گاز ندارند و از زمین و هوا برای مردم خوزستان مشکل می‌بارد.

 

ورزشکاران و هنرمندان در این شرایط چه وظیفه‌ای دارند؟
زلزله‌ای که آذربایجان و بم آمد کاری که از دست ما برمی‌آمد را انجام دادیم. در گذشته که بچه بودیم و با همین کشور همسایه جنگ شد ماشین می‌آمد و کمک‌های مردمی را جمع‌آوری می‌کرد و مردم هم هرچه داشتند می‌دادند و دریغ نمی‌کردند. الان این مشکل مردم خوزستان مستقیم به مسوولان برمی‌گردد و کاری از دست مردم برنمی‌آید و باید با کشور همسایه و از طریق دیپلماسی این مشکل حل شود. ما به نوعی همدردی خودمان را نشان دادیم تا شاید به گوش مسوولان برسد. رسانه‌ها توجه خوبی به این مساله داشتند به ویژه شما که ورزشی هستید و کار سیاسی نمی‌کنید هم به مشکل خوزستان پرداخته‌اید که کار بسیار خوبی بود و جای تشکر دارد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.