گاوهای نر سرخ، پدیده جدید بوندس لیگا

تاریخ: 1395/12/02
زمان: 19: 10
نوع: خبر
تیم فوتبال لایپزیک که در سال 2009 راه اندازی شد از تیم های تازه تاسیس آلمان به شمار می رود.

آرمان صالحی/ آنها حالا پدیده این فصل بوندس لیگا هستند. لایپزیک که به گاوهای نر سرخ مشهور است پس از دو هفته متوالی که مقابل دورتمند و هامبورگ شکست خورده بود در هفته بیست و یکم در خانه مونشن گلادباخ به پیروزی 2 بر 1 رسید تا به دلیل توقف بایرن مونیخ مقابل هرتابرلین در خانه این تیم با نتیجه 1 بر 1، فاصله اش را با این تیم کم کند.
امیل فورسبرگ و تیمو ورنر به خوبی با یکدیگر هماهنگ شده اند و برای لاپزیک گلزنی می کنند. در دیدار مقابل گلادباخ، لایپزیک موفق شد با پاس های در عرض دفاع این تیم را باز کند تا فورسبرگ سوئدی و ورنر آلمانی بتوانند به دروازه این تیم راه پیدا کنند.
کاری که نتیجه داد و منجر به پیروزی تیم شهر لایپزیک شد. مدتی است رالف هازنهاتل سرمربی موفق این تیم مورد توجه باشگاه های بزرگ اروپا مانند آرسنال قرار گرفته است.
حالا شاگردان هازنهاتل با 45 امتیاز در فاصله 5 امتیازی بایرن صدر نشین قرار دارند. پس از آنها دورتمند با 8 امتیاز اختلاف در رتبه سوم قرار گرفته است.
دورتمند در این هفته در خانه خود ولفسبورگ که اشکان دژاگه را در اختیار دارد، با نتیجه 3 بر 0 شکست داد. دژاگه در این بازی حضور نداشت تا هنوز هیچ بازی پس از پیوستنش به این تیم انجام نداده باشد. یاران دژاگه اکنون وضعیت خوبی ندارند و در رده چهاردهم لیگ هجده تیمی آلمان قرار گرفته اند تا در صورت ادامه همین روند خطر سقوط را احساس کنند.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.