b_Newsسالن کشتی کرمانشاه اگر 120 هزار نفری هم بود، پر می شد!

مسعود اسماعیل پور: نمی خواستیم در خوزستان شو و نمایش بازی کنیم

تاریخ: 1395/12/07
زمان: 08: 09
نوع: گفتگو
مسعود اسماعیل پور به این موضوع اشاره کرد که دیگر نباید به جام جهانی فکر کرد و باید به مسابقات پیش رو اندیشید.

حامد جیرودی/ یکی از کشتی گیرانی که در ترکیب تیم ملی کشتی آزاد در جام جهانی 2017 کرمانشاه به میدان رفت، مسعود اسماعیل پور بود. این ملی پوش جویباری وزن 61 کیلوگرم، پس از این که بهنام احسان پور در مقابل ترکیه به میدان رفت، در کشتی دوم برابر هارفول از هند قرار گرفت و او را ضربه فنی کرد. اسماعیل پور در مسابقه بعدی خود، تولگا توموراوچیر از مغولستان را چهار بر صفر شکست داد و در کشتی فینال هم با نتیجه شش بر دو لوگان استیبر آمریکایی را از پیش رو برداشت تا سه پیروزی در جام جهانی به دست آورده باشد. با این حال، وی در گفت و گویی که با «گل» داشت به این موضوع اشاره کرد که دیگر نباید به جام جهانی فکر کرد و باید به مسابقات پیش رو اندیشید.

 

جام جهانی کشتی که با قهرمانی تیم ملی به پایان رسید، چطور بود؟
این دوره از جام جهانی با دوره های قبل کمی فرق داشت. به این دلیل که ما در هر سه سالی که این مسابقات در آمریکا برگزار شده بود، قهرمان شده بودیم و حالا هم که بحث حضور آمریکایی ها در ایران حساس شده بود، باعث شده بود تا فشار روانی بیشتری به بچه ها بیاید و حساسیت ها کمی از حالت ورزشی خارج شده بود. به همین خاطر بچه ها با هم هم قسم شده بودند که اول شوند. خصوصا این که مسابقات در کشور خودمان برگزار می شد و برای مان افت داشت که قهرمان نشویم.

 

جام قهرمانی را هم به خوزستان بردید؟
بچه ها وقتی داشتند در جام جهانی کشتی می گرفتند، نیت داشتند که اگر توانستیم قهرمان شویم، بلافاصله جام را به اهواز ببریم. تمام دار و ندار تیم ملی همین یک جام بود. ما که کاری از دست مان بر نمی آمد اما می خواستیم در یک حرکت معنوی با مردم خوزستان که در شرایط سختی هستند، همدردی کنیم. من خودم آن جا بودم و دیدم که باتاب حرکت ما در بین مردم چطور بود و آن ها خیلی خوشحال شدند که بسیار برای ما ارزشمند بود. ما نه دوربینی با خودمان برده بودیم و نه عکاس و خبرنگاری که بگویند تیم ملی کشتی شو و نمایش بازی کرده و نمی خواستیم که تبلیغ شود. ضمن این که از لحاظ امنیتی هم این مدال رفتن ما خطرناک بود و ممکن بود تا مشکلاتی به وجود بیاید اما در هر حال همه چیز خیلی خوب انجام شد.

 

در کرمانشاه هم از مسابقات تیم ملی خیلی استقبال شد.
آن جا هم خوزستانی های زیادی آمده بودند و تیم ملی را تشویق کردند. در واقع ما نیازمند آن ها هستیم. ای کاش در شهرهایی مانند کرمانشاه و یا جویبار که کشتی خیز هستند و علاقه مندان زیادی این رشته را دنبال می کنند، سالن های بزرگ تری برای کشتی وجود داشته باشد اما من نمی دانم چرا از ظرفیت سالن ها کاسته می شود. به نظر من سالن کشتی کرمانشاه اگر 120 هزار نفری هم بود، پر می شد!

 

به نظر می رسد که در جام جهانی از مسابقات جهانی 2016 مجارستان بهتر عمل کردی؟
جام جهانی خوب یا بد تمام شد و ما نباید زیاد به آن آب و تاب بدهیم! این حرف هایی است که آقای خادم به ما گوشزد می کرد و می گفت باید به مسابقات بعدی فکر کنیم.

 

پس حالا به یک مدال خوشرنگ در سال آینده فکر می کنی؟
من اول به انتخاب شدن برای مسابقات بعدی تیم ملی فکر می کنم. چون رقابت بین مدعیان هر وزن میلیمتری است. بعد اگر انتخاب شدیم، مسابقات کشورهای اسلامی، قهرمانی آسیا و بعد هم مسابقات جهانی را در پیش داریم.

 

محمد طلایی سرمربی تیم ملی هم که توانایی های خودش را ثابت کرد.
آقای طلایی چه آن دوره که کشتی می گرفت و چه حالا یک انسان محبوب و محجوب بوده است. ما از دوران نوجوانان با او کار کرده ایم. در المپیک لندن و مسابقات جهانی هم همین طور. محمد آقا تیم ملی جوانان را قهرمان جهان کرد و حالا هم با تیم ملی بزرگسالان به قهرمانی جام جهانی رسید.