b_Newsمن در حقش بدی نکردم اما او با من بازی کرد

میثم مجیدی: منصوریان را حلال نمی‌کنم

b_News هواداران بدانند مشکل استقلال افتخاری نیست
تاریخ: 1395/12/06
زمان: 15: 30
نوع: خبر
بالاخره به قولي كه داده بود عمل كرد و حرف‌هاي ناگفته‌اش را از اتفاقاتي كه برايش افتاد و باعث شد از استقلال جدا شود را با «گل» در ميان گذاشت.


سیدیاسر رضوی / بالاخره به قولي كه داده بود عمل كرد و حرف‌هاي ناگفته‌اش را از اتفاقاتي كه برايش افتاد و باعث شد از استقلال جدا شود را با «گل» در ميان گذاشت. جايي كه هنوز هم به دنبال اين است كه جوابي براي رفتاري پيدا كند كه منصوريان با او در استقلال كرد و حتي بدون اينكه فرصتي به او بدهد زمينه جدايي‌اش را از تيمي كه آرزويش اين بود فوتبالش را در آن تمام كند، فراهم كرد. گفت‌وگوي مفصل «گل»‌را با ميثم مجيدي را در ادامه مي‌خوانيد.


از اینجا شروع کنیم که قرار بود در استقلال ماندنی شوی و گفتند در لیست مازاد نیستی اما به یکباره همه چیز تغییر کرد؟
راستش را بخواهید مشکلی با فسخ قرارداد نداشتم و این نظر سرمربی تیم بود که من را می‌خواهد یا نه اما مشکل اصلی من این بود که چرا زودتر نخواستنم را اعلام نکردند و اینکه در لیست مازاد هستم، نه اینکه بعد از بازی با سپاهان اعلام کنند، در حالی که بعد از بازی با نفت در جام حذفی اکثر پیشنهادها رسید‌. 20 روز قبل از اعلام مازاد بودن من می‌توانستم انتخاب خوبی داشته باشم اما در حالت عجله‌ای و در آخرین دقایق به صبا پیوستم و اصلا کار خوبی با من نکردند‌.  


قبل بازی با سپاهان هم خواهان جدایی بودی اما باشگاه گفت در لیست مازاد هستی در حالی که گفته می‌شود پیش از این هم با توجه به شرایطی که در استقلال داشتی خواهان جدایی بودی؟
من موقعی که بازی‌ها از نیم فصل شروع شد به باشگاه و کادرفنی اعلام کردم اگر من را نمی‌خواهید، بگویید که منصوریان گفته بود من در لیست مازاد نیستم و میثم را می‌خواهم‌. دوباره بابت اینکه احساس کردم شرایط تغییری نخواهد کرد. برسر این موضوع با خرمگاه هم صحبت کردم که به منصوریان بگوید اگر در لیست مازاد هستم بگوید که بعد دو روز آمد و گفت میثم هافبک دفاعی من است اما ممکن است بازی به میثم کم برسد ولی اگر می‌خواهد برود‌. بعد از این صحبت پیش افتخاری رفتم که عبداللهی و منصوریان هم پیش او بودند که منصوریان بیرون نیامد صحبت کند و من هم علاقه‌ای برای صحبت کردن با او نداشتم و با مدیرعامل تیم حرف زدم‌. باور کنید در این گیرودار خواستن و نخواستن من توسط منصوریان با یک تیم شهرستانی تمام کرده بودم که با امروز و فردا کردن آنها و اینکه با تو صحبت می‌کنیم آن پیشنهاد پرید‌. بعد هم که دیدم جوابی نمی‌گیرم خواستم سر تمرینات حاضر شوم که گفتند منصوریان اجازه تمرین نمی‌دهد و بعد هم نامه عدم حضورم در تمرینات را دادند و کار در نهایت به فسخ قرارداد کشید‌.


منصوریان در حالی تو را در تیم حفظ کرد که از همان ابتدای کار نشان داد به تو اعتقادی ندارد و تنها در یکی دوبازی لیگ و حذفی به میدان رفتی‌. با این شرایط چرا خودت دنبال فسخ و جدایی از استقلال نرفتی و این همه منتظر ماندی تا پیشنهادهایت از بین برود؟
باور کنید هنوز هم دنبال این هستم جواب این مساله را از منصوریان بشنوم که چرا با من این کار را کرد؟ من از ابتدای فصل یکی از کم حاشیه ترین بازیکنان بودم که به من بازی داد یا نداد چیزی نگفتم  و حرفی نزدم و فقط سرم به کارم و تمرین کردن بود‌. واقعا امیدوارم منصوریان بابت این کارش یک جواب قانع کننده داشته باشد‌. من بزرگ‌تر از حنیف عمران‌زاده و آرش برهانی نبودم و خیلی راحت می‌توانستند بگویند تو را نمی‌خواهیم‌. همه جا می‌گفتند میثم تو لیست مازاد هست اما من توجهی نکردم و گفتم کارم را پیش می‌برم‌. با تیم هایی که من را می‌خواستند صحبت کرده بودم اما نشد و با مدافعی که یکی از گلزن ترین مدافعان لیگ بود این کار را کردند‌. باور کنید امسال آمادگی‌ام بیشتر از سال قبل بود چون مربی بدنساز اختصاصی خودم را داشتم و با تمریناتی که با حمید حسن‌زاده انجام می‌دادم کار به جایی رسیده بود که باور کنید آماده‌تر از سالی بودم که به تیم ملی دعوت شدم‌. خود منصوریان هم به این مساله اشاره داشت و می‌گفت تو یکی از آماده ترین بازیکنان استقلال هستی اما نمی‌دانم چرا این طور با من رفتار کرد‌.


دلیل این همه ضدونقیض گویی‌ها را چطور می‌بینی؟ به نظرت به شخصیت منصوریان بر‌می‌گشت یا شرایط استقلال؟
من قبلا با علیرضا منصوریان کار نکرده بودم اما وقتی به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شد خیلی خوشحال شدم و گفتم قطعا تیم خوبی خواهد ساخت‌. بعد از تعریف‌هایی که از من کرد و رفتارهایی که دیدم خیلی خوب می‌شد اگر می‌فهمیدم دلیل بودنم در استقلال چیست خیلی خوب می‌شد. وقتی قرار نبود به من بازی بدهد و یک دفعه همه چیز عوض شد و یک روز خوب و یک روز بد بود و اینگونه با من رفتار کرد‌. حداقل خواسته من در استقلال منصوریان این بود که به عنوان یک بازیکن ملی پوش به من مثل سایر بازیکنان استقلال که حالا دارای جایگاهی در این تیم شده‌اند فرصتی می‌داد تا خودم را ثابت کنم‌.


با 16 گل زده طی دو فصل در استقلال خوزستان به تیم ملی دعوت شدی اما شرایط برای تو در تیم منصوریان کاملا عوض شد‌. به نظرت با این کارش منصوریان با آینده و شخصیت تو بازی نکرد؟
دقیقا منصوریان با من بازی کرد و اگر به استقلال آمد و من را نمی‌خواست آن موقع می‌توانستم به یک تیم خوب بروم‌. در حق او بدی نکردم و تمام فرصت‌های من را سوزاند‌. باور کنید اگر دلیل این رفتاری که منصوریان با من بود بابت بدی باشد که به او کرده بودم آنقدر شجاعت داشتم که اعتراف کنم‌. باور کنید تا قبل از رفتنم به صبا نمی‌دانید منصوریان با این کارهایش چه استرسی طی 10، 15 روز به من و خانواده ام وارد کرد و آیا اگر اتفاقی می‌افتاد آیا آن موقع باشگاه و منصوریان جواب این رفتارهایی که با من و خانواده ام کردند را می‌دادند‌.


خیلی از بازیکنان می‌گویند ما به جای حرف زدن با عمل مان خودمان را به سرمربی ثابت می‌کنیم‌. می‌گویی در بهترین شرایط بدنی قرار داشتی و بازی به تو منصوریان نداد‌. چرا با دیدن این وضعیت با خود او صحبت نکردی؟
خیلی خواستم اما نشد..‌.


دلیل خاصی داشت؟ چون وقتی در نفت تهران هم بود بازیکنان از عدم جواب دادن‌هایش شاکی بودند؟
واقعا نمی‌دانم اما چند بار خواستم با او صحبت کنم که نشد و ماجرا آنطور که دیدید پیش رفت‌. فقط رفتارها و کارهایش باعث شد که به تیمی بروم که اصلا جزو انتخاب‌های من نبود و صبا هم پیشنهادی آن موقع به من نداده بود‌.


با این همه ناراحتی و شاکی بودنی که در صحبت‌هایت از منصوریان داری پس تو و خانواده ات او را نمی‌بخشید؟
واقعا شرایط سختی را برایم من و خانواده ام رقم زد و بابت این رفتارهایی که با من کرد میثم مجیدی و خانواده اش او را  نبخشیده و حلالش نخواهند کرد‌.


در این میان به غیر از تو بازیکنان دیگری مثل امین حاج‌محمدی و حتی بختیار رحمانی هم بابت این رفتارهای منصوریان آسیب دیدند‌. به نظرت این رفتارها نشأت گرفته از جوانی و کم تجربگی منصوریان بود یا دلیل دیگری داشت و در این مورد با اطرافیان او صحبتی داشتی؟
بابت این رفتارها دلایل زیادی دخیل هستند و نمی‌شود با قاطعیت گفت چه چیزی دلیل این رفتارهای منصوریان بود‌. ببینید نخواستن یک بازیکن توسط سرمربی تیم یک امر عادی و در فوتبال حرفه امروز کاملا طبیعی است‌. در این مسیر فقط یک چیز را متوجه نمی‌شوم که چرا اینقدر امروز و فردا در مورد من انجام دادند و رفتارهایی را دیدم که نه در شأن استقلال و نه منصوریان بود‌. من از بچگی عاشق استقلال بودم و بیخود و بی جهت این را نمی‌گویم و در حالی به این تیم آمدم که همه می‌دانستند پرسپولیس هم من را می‌خواست اما به جای پول به صدای قلبم گوش کردم و به تیم محبوبم آمدم اما رفتاری با من کردند که به هیچ وجه لایق آن نبودم‌.


در خیلی از بازی‌های استقلال محکوم به نشستن روی سکوها می‌شدی‌. آن موقع به عنوان یک بازیکن ملی پوش چه حسی داشتی و حالا پشیمان نیستی که‌ای کاش به جای سکوت راحت اعتراض می‌کردی؟
من بازیکن حرفه‌ای بودم و پایبند قرارداد و به عشق این هواداران وارد تیم شدم و با همه رفتارهایی که در حقم کردند به خاطر استقلال که در بحران شدیدی بابت نتیجه نگرفتن قرار داشت سکوت کردم‌. آن موقع فکر می‌کردم با این سکوت به استقلال کمک می‌کنم که از بحران خارج شود و خدا را شکر که خارج شده اما بابت این سکوت و اعتراض نکردن خیلی ضرر کردم‌. با این همه تنها دلخوشی من از این اتفاقات این است که میثم مجیدی سکوت کرد اما با خروج فعلی تیم از بحران دل هواداران شاد شد و حالا همه آنها از من راضی هستند‌. باور کنید جبران این ضرری که بابت سکوتم گرفتم لطف زیاد هواداران به من بود که باعث شد به جای کم شدن محبوبیتم آنها بیشتر به من لطف داشته باشند‌.


دوباره به ابتدای فصل و زمان آمدن منصوریان برگردیم واقعا تو را می‌خواست یا به واسطه قراردادی که داشتی و بار مالی‌ای برای تیم داشت تو را حفظ کرد؟
اول فصل هم منتظر لیست بودم و چون قرارداد داشتم باید به آن پایبند می‌بودم و با شروع کار در تمرینات حاضر شدم‌. بعد از اعلام لیست مازاد و در جلسه اول تمرین منصوریان در رختکن گفت همه کسانی که اینجا هستند از فیلتر فنی ما رد شدند و به آنها احتیاج داریم و طی هفته‌های پیش روی لیگ به همه بازی خواهد رسید اما نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که این وعده را عملی نکرد‌.


شاید جزو بازیکنانی بودی که بعد از رفرش لیست تو را در لیست مازاد قرار دادند؟
واقعا نمی‌دانم چه قضیه‌ای بود و چرا با من این کار را کرد‌. حداقلش این بود که می‌گفتند میثم نقطه ضعف تو این است و من هم برای برطرف کردنش تلاش می‌کردم و بدون بازی کردن با من این کار را کردند‌.


چرا وقتی به تو بازی نداد آنهم بعد از اینکه از فیلتر فنی اش رد شدی هیچ صحبتی یا مصاحبه‌ای نکردی که نسبت به این مسایل گله کنی و فقط سکوت کردی؟
من بازیکن استقلال بودم و باید در چارچوب سیاست‌های کادرفنی کارم را پیش می‌بردم‌. در این مدت فقط سعی کردم یک بازیکن سالم باشم و با موثر بودن در تمرینات خودم ثابت کنم چون به کار فنی خودم کاملا اعتقاد داشتم و گفتم شاید با کار به خواسته ام برسم‌. شاید اشتباه کردم و شاید با صحبت کردن و مصاحبه کردن کارم را می‌توانستم بهتر پیش ببرم‌.


یکسری هم با این کارها و صحبت کردن نتیجه گرفتند..‌.
شاید بازیکن با مربی راحت بود و با صحبت کردن به خواسته‌اش رسید اما این مساله و این جور کارها اصلا در شأن و شخصیت من نیست و هیچ وقت برای اینکه بازی کنم با مربی صحبتی نمی‌کنم که مرا بازی بدهد‌. چون به توانایی‌های فنی خودم اعتقاد دارم همیشه در هر تیمی که بودم با تمرین کردن و موثر بودن خودم را ثابت کردم‌. با این همه بازیکن جوانی نبودم که  این کار را با من کردند و هر بازی می‌دیدم که از لیست بیرون هستم‌.


در این اتفاقات رحمتی و خسرو به عنوان دست چپ و راست منصوریان نقشی نداشتند؟
سیدمهدی و خسرو حیدری  بازیکنان خوب و با اخلاق هستند و در این مدتی که در استقلال با آنها بودم هیچگاه ندیدم که بخواهند بابت بازیکنی به سرمربی تیم خط بدهند. من در یکی از بهترین تیم‌های ایران بازی می‌کردم و با تک تک بازیکنان تیم راحت بودم و اگر از همه بازیکنان استقلال بپرسید به شما خواهند گفت که از من بدی ندیدند و با من کاملا راحت بودند‌.


در مورد بختیار که با آن همه سروصدا به استقلال آمد و با رفتنش از این تیم خیلی از منصوریان ناراحت بود صحبتی داشتی؟
صحبتی با بختیار برسر این موارد نکردم اما با او هم رفتار بدی شد‌. بختیار به عنوان یک بازیکن با کیفیت با کلی سروصدا به استقلال آمد و همه انتظار روزهای خوب را از او داشتند اما به یکباره او را در لیست مازاد قرار دادند و این کار واقعا وجهه زشتی داشت‌.


اما بختیار هنگام جدایی حسابی خوشحال بود و با خنده از استقلال رفت‌. واقعا رفتارهای منصوریان بابت جدایی او چقدر نقش داشت؟
اجازه بدهید در این مورد صحبتی نکنم..‌.


حالا در صبا به عنوان یک بازیکن تاثیرگذار طی این چند هفته عملکرد خوبی داشتی و همه از احیا شدن مجیدی نوشتند‌. از این که بابت این رفتارها از استقلال جدا شدی خوشحال هستی؟
شاید الان خوشحالم باشم که جدا شدم اما به خاطر این رفتارها نه! من عاشق استقلال بودم و می‌خواستم فوتبالم را در این تیم تمام کنم آنهم در شرایطی که پیشنهادهای زیادی داشتم‌. اما بابت یک مساله شک نداشته باشید که من یک روز به آخر عمرم هم باقی مانده باشد از منصوریان دلیل این رفتارش را خواهم پرسید و از او می‌خواهم بگوید چرا با من بازی کرد‌.


ادبیات منصوریان در استقلال حسابی سوژه رسانه‌ها شده بود‌. در این چند سالی که فوتبال بازی می‌کردی چنین چیزی دیده بودی؟
به هرحال هر مربی یک گویش و دیدگاه خاص خودش را دارد که براساس آن صحبت می‌کند و کارش را پیش می‌برد و منصوریان هم به این نحو بود که بعضا برخی از بازیکنان به خاطر صحبت‌های ضد و نقیضی که می‌کرد از او ناراحت بودند‌.


استقلال روزهای سختی را سپری کرد اما بالاخره از بحران خارج شد‌. فکر می‌کنی این روند ادامه داشته باشد و منصوریان در استقلال دوام بیاورد؟
به خاطر هواداران استقلال واقعا خوشحال هستم که این تیم  نتیجه گرفته و روزهای خوبی را سپری می‌کند‌. اهل پیش‌بینی نیستم اما به نظرم با این رفتارهایی که منصوریان انجام می‌دهد کار سختی پیش رو داشته باشد‌.


محسن کریمی هم یکی از بازیکنانی بود که منصوریان او را در استقلال سوزاند و در حالی که پیشنهاد خارجی داشت این بازیکن را حفظ و حالا هم به او اصلا بازی نمی‌دهد‌. به نظرت این اتفاقی که برای تو افتاد برای او و دیگر بازیکنان استقلال هم خواهد افتاد؟
محسن واقعا بازیکن خوب و با کیفیتی است که همیشه با حضورش در زمین برای تیم مثمرثمر واقع شده است اما دلیل بازی نکردنش را دقیق متوجه نمی‌شوم‌. با این همه به نظرم بلایی که سر من آوردند، امکان دارد برای آنها هم بیفتد..‌.


استقلال با بازیکنانی که جذب کرد یکی از مدعیان لیگ بود اما به نظرت چرا این همه نوسان داشت؟
استقلال از نظر بازیکن با شرایط خیلی خوبی لیگ را شروع کرد اما نمی‌دانم چرا در شروع این طور شد‌. با این حال من در حیطه‌ای نیستم که زیاد در مورد این مسایل صحبت کنم و نمی‌دانم منصوریان چه فکری می‌کرد اما خوشحالم که تیم چند هفته‌ای است نتیجه گرفته و با خارج شدن از این فضا دل هواداران شاد شده است‌.


سوال ما بابت مسایل فنی است و می‌خواهیم در مورد تمرینات صحبت کنیم که اکثرا پشت درهای بسته بود ‌. به عنوان بازیکن ملی‌پوش که با کی روش کار کردی تمرینات را چطور می‌دیدی؟
تمرینات خوبی بود ولی بزرگترین مشکل تیم در آن مقطع این بود که وحدت و یکپارپچگی نداشت که نمی‌دانم این مساله به خاطر منصوریان بود یا دیگر افراد اما هرچه بود اتحادی که در پرسپولیس و تراکتور وجود داشت در استقلال نمی‌دیدیم‌.


گفتند منصوریان دستیاران قوی نداشت؟
مربی با این اشخاص راحت بود و من و دیگر بازیکنان در جلسات فنی حضور نداشتیم اما فکر می‌کنم در تمرینات خیلی می‌توانستند به منصوریان کمک کنند‌.


بعد از بازی با سپاهان حتی گفته شد از یک تیم کره‌ای هم پیشنهاد داری؟
به جز این تیم کره‌ای، یک تیم تایلندی نیز بود که با دست دست کردن و امروز و فردا کردن‌ها پیشنهادها از بین رفت و فقط با آینده فوتبالی من بازی کردند‌.


فکر می‌کردی استقلال با وضعیتی که بابت بار فنی داشت بتواند داربی را برنده شود؟
بازی سختی بود و همه به خاطر شرایط خوب پرسپولیس و حاشیه هایی که استقلال داشت رقیب را برنده می‌دانستند اما خوشحالم که دعاهای من اجابت شد و بازیکنان و هواداران سربلند شدند‌. برد در این بازی خیلی مهم بود تا بتوانیم غرور شکسته را برگردانیم و خوشحالم که تیم و هواداران این خوشحالی را به برد السد و حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا پیوند دادند‌.


منصوریان به یکباره استقلالش متحول شد آنهم در حالی که خیلی‌ها می‌گفتند بهار استقلال را نخواهد دید؟
خوشحالم که استقلال نتیجه گرفت اما کار سخت است و امیدوارم بتواند بماند‌.


فکر می‌کنی یک روز دوباره به استقلال برگردی؟
امیدوارم که این اتفاق بیفتد چون من دوست داشتم فوتبالم را آنجا تمام کنم..


احمد نوراللهی و امید عالیشاه وقتی از پرسپولیس رفتند خیلی ناراحت بودند اما در استقلال رفتارها طوری شد که بازیکن بعد از جدایی خوشحال بود و یکسری هم آه و ناله کردند...
دلیل این مساله و برخوردها چیست هم برای خودم جای سوال دارد چون به غیر از من با خیلی از قدیمی‌های تیم هم همین رفتارها شد اما خیلی‌ها نمی‌دانند که با این کارها فقط محبوبیت آنها بیشتر می‌شود‌.


یعنی رفتار منصوریان محبوبیت تو را بیشتر کرد؟
دقیقا محبوبیت را بیشتر از منفوریت کرد...


به مشکل رحمتی و منصوریان برسیم‌. واقعا از ابتدای فصل این دو نفر با هم مشکل داشتند؟
مشکل آنچنانی نبود و در هر خانواده‌ای ممکن است این اتفاق بیفتد..‌. شاید در ظاهر با هم مشکل داشته باشند و طبیعی است اما اینگونه نبود که انقدر بزرگش کردند‌. رحمتی کاپینتان تیم بود که می‌خواست استقلال ببرد چون همیشه دوست دارد تیم برنده باشد‌. به نظرم اختلاف‌ها از جایی شروع شد که تیم نتیجه نمی‌گرفت و فشار روی همه زیاد بود‌. همین مساله و داد زدن‌های او در زمین بر سر بازیکن باعث ناراحتی می‌شد اما در کل مساله خاصی نبود و همه با هم دوست بودیم و به نظرم مساله خاصی نبود که اینقدر آن را بزرگ کردند‌.


گفتی به تو فرصت بازی نداد اما در سمت چپ خط دفاعی که پست تخصصی است همه را آزمود و تنها تو بازی نکردی؟
به هرحال به وحدت نظر نرسیده بود و مدام آزمون و خطا می‌کرد‌. شاید اینکه به من بازیکن باتجربه بازی نداد و من میثم مجیدی را فارق از بد یا خوب بودن آزمایش نکرد به واسطه جوانی منصوریان بود و اینکه نتوانسته بود به بازیکنانش اعتماد به نفس لازم را انتقال دهد‌.


خیلی‌ها می‌گویند آمدن منصوریان به استقلال زود بود و باید پخته‌تر می‌شد و این تیم جای آزمون و خطا نبود؟
به هرحال این دست باشگاه بود و آنها تصمیم گرفتند‌.


به عنوان بازیکن چه نظری داری؟
به عنوان بازیکن فقط می‌توانم بگویم خیلی بهتر می‌توانست رفتار کند  و خواسته‌ای را که از بچگی آرزوی آن را داشته بهتر حفظ کند و به نظرم این رفتارها باعث شد هواداران چنین برداشتی را داشته باشند‌.


به نظرت در صبا می‌توانی همان میثم مجیدی قبل بشوی؟
در صبا که جمع ما استقلالی‌ها حسابی جمع است و به قولی شعبه دوم باشگاه استقلال شده است کاملا راحت هستم و هدف همه ما این است که بتوانیم با کمک به این تیم آن را در لیگ حفظ کنیم‌. فقط در مورد این رفتارها بگویم که این مساله انگیزه من را دو چندان کرد و خیلی چیزها را مخصوصا به یکسری ثابت خواهم کرد تا نشان بدهم این رفتاری که با من کردند اصلا درست نبود‌. اگر به من فرصت می‌دادند به بهترین شکل آنچه را که در ذهن آنها بود پیاده می‌کردم‌. از قول من بنویسید میثم مجیدی کاری خواهد کرد که دوباره خیلی‌ها برای خواستنم به سمت من بیایند‌.


و حرف آخر..‌.
اینکه عمیقا بابت جدا شدن از استقلال ناراحت هستم و امیدوارم هواداران اگر بدی کردم ببخشند و بدانند که امسال سعی کردم برای آنها بهترین باشم اما نگذاشتند و امیدوارم همیشه گل لبخند روی لبان آنها باشد‌. من لزومی ندارد حرفی بزنم اما هواداران بدانند افتخاری مرد بزرگی است که با تمام وجود برای استقلال کار می‌کند و مشکلات استقلال در جای دیگری است‌.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.