b_Newsهدف باشگاه و برانکو را نمی‌‌دانم اما خواسته بازیکنان و هواداران قهرمانی آسیاست

امامی‌فر: بازیکنان پرسپولیس چیزی جز بردن را بلد نیستند

b_News الوحده را باید ببریم چون این 3 امتیاز خیلی مهم است/ احمدزاده در حمله کارسازتر است
تاریخ: 1395/12/07
زمان: 01: 22
نوع: خبر
هافبک سابق پرسپولیس معتقد است که بازیکنان این تیم و هواداران امسال قهرمانی لیگ و آسیا را با هم می‌خواهند.

به گزارش سایت گل، علیرضا امامی‌فر هافبک سابق پرسپولیس معتقد است که بازیکنان این تیم و هواداران امسال قهرمانی لیگ و آسیا را با هم می‌خواهند اما نمی‌داند هدفگذاری باشگاه و برانکو در مورد آسیا چیست. ولی آنچه مسلم است از نظر او پرسپولیس چیزی جز بردن بلد نیست و بازیکنان تلاش می‌کنند تا قهرمانی آسیا را به دست بیاورند.

 


شروع پرسپولیس در آسیا چطور بود. تساوی با الهلال عربستان راضی‌کننده بود؟
فکر می‌کنم از چند جهت می‌شود به بازی اول پرسپولیس در آسیا نگاه کرد. یکی اینکه بازیکنان‌مان جوان هستند و تجربه اول‌شان در آسیا بود و تلاش می‌کنند تا در آسیا هم هماهنگی خوبی مثل لیگ به دست بیاورند ضمن اینکه در آسیا نوع نتیجه‌گیری هم مهم است چون در چند بازی باید نتیجه لازم را بگیرید.از نظر فنی بازی پرسپولیس و الهلال چطور بود؟
از نظر فنی مشخص بود که دو تیم آنالیز کاملی از یکدیگر داشتند. الهلال متوجه شده بود که نقطه قوت پرسپولیس در خط هافبک است و به همین دلیل سه نفر را جلوی خط دفاع خودش گذاشته بود و بازی در وسط زمین درگیرانه بود و دو تیم بیشتر همدیگر را خنثی کرده بودند. آنها نقطه ضعف پرسپولیس را در جناحین دیده بودند و از سمت احمدزاده و محرمی حمله می‌کردند. بچه‌های پرسپولیس روی ضربات ایستگاهی باید بیشتر تمرین و تمرکز و پخته‌تر عمل کنند. در بازی‌های نزدیک ضربات ایستگاهی حرف اول را می‌زند. در استقلال، استقلال خوزستان و پرسپولیس دیدیم که روی ضربات ایستگاهی ضعف داشتند و باید جدی‌تر کار کنند. برای بازی اول در آسیا پرسپولیس خوب بود و مساوی هم نتیجه خوبی بود چون الهلال همیشه در آسیا خوب کار کرده و پرسپولیس بازی به بازی بهتر می‌شود.

 

در مورد بازی در کشور ثالث با تیم‌های عربستانی چه نظری دارید؟
اتفاق بدی است و من ازاین بدعتی که AFC زیر بارش رفته تعجب می‌کنم. وقتی برای روسای فیفا رای تبانی صادر می‌شود و برکنار می‌شوند شک نکنید که برای AFC هم این اتفاق می‌افتد که چرا زیر بار چنین بدعتی رفته‌اند. اتفاقی بین دو تا کشور نیفتاده که چنین حکمی داده‌اند. این یک اتفاق ورزشی است و ربطی به سیاست ندارد. ما با عراق اصلا رابطه خوبی نداشتیم اما در همان روزهای پس از جنگ رفتیم و با الزوراء عراق در آن کشور بازی کردیم. وقتی فیفا می‌‌گوید سیاست نباید در فوتبال دخالت کند پس چطور خودش سیاست را به فوتبال ربط داده است؟ به نظر من فدراسیون فوتبال و روابط بین‌الملل فدراسیون باید از حق باشگاه‌ها دفاع کنند و این قضیه تمام شود.

 

در مورد بازی بعدی پرسپولیس در آسیا مقابل الوحده امارات چه صحبتی دارید؟
چون شناختی از الوحده امارات ندارم به لحاظ فنی نمی‌توانم در مورد این بازی صحبت کنم. اما پرسپولیس الان دو تا بازی بیرون از خانه انجام می‌دهد و خیلی مهم است که دست پر برگردد. به نظر من سه امتیاز بازی با الوحده خیلی مهم است تا با چهار امتیاز برگردد. فکر می‌کنم برانکو نسبت به بازی با الهلال تیم را هجومی‌تر بچیند. در بازی قبل فرصت چندانی برای طارمی ایجاد نشد و یکسری تغییرات اجباری هم در ترکیب داشت اما به نظر من فرشاد احمدزاده در حمله کارسازتر است و وحید امیری هم همین‌طور و بچه‌ها مقابل الهلال در خدمت تیم بودند و دوندگی بیشتری داشتند و کار تاکتیکی نمی‌کردند. در واقع دو تا تیم تاکتیک‌های یکدیگر را خنثی کرده بودند اما در این بازی شرایط متفاوت است و در امارات ایرانی‌ها هستند و شرایط برای پرسپولیس بهتر است و می‌تواند نتیجه دلخواه را بگیرد. پرسپولیس باید سه امتیاز را از الوحده بگیرد چون این سه امتیاز خیلی مهم است.

 

پرسپولیس از این گروه صعود می‌کند؟
اگر قوی‌ترین تیم‌شان الهلال باشد که از نظر اسمی هم این‌طوری بوده، پرسپولیس از گروهش صعود می‌کند و هدف باشگاه هم صعود از گروه است. بازیکنان پرسپولیس چیزی جز بردن را بلد نیستند و فلسفه باشگاه هم همین است اما هدف باشگاه و برانکو را در مورد قهرمانی آسیا نمی‌دانم ولی از گروه صعود می‌کنیم. می‌دانم که بازیکنان پرسپولیس بعد از چند سال هم قهرمانی در لیگ و هم آسیا را می‌خواهند و خواسته هواداران هم همین است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.