b_Newsرییس سابق کمیته انضباطی رفتار این کمیته و مهدی رحمتی را نقد کرد

شاه‌حسینی: مماشات با رحمتی توقع امروز او را ایجاد کرده است

b_News آقای تاج! قول رنسانس که داده بودی چی شد
تاریخ: 1395/12/07
زمان: 11: 10
نوع: خبر
مهدی رحمتی بعد از رد شدن فرجام‌خواهی‌اش بابت چهار جلسه محرومیت در صفجه اجتماعی خود تهدید کرد.

ایرج باباحاجی / مهدی رحمتی بعد از رد شدن فرجام‌خواهی‌اش بابت چهار جلسه محرومیت در صفجه اجتماعی خود تهدید کرد که اگر تا به حال درباره این حکم عجیب و غریب سکوت کرده به احترام رییس فدراسیون بوده است. رحمتی در پایان نوشته خود تهدید کرده که در میکسدزون بازی استقلال و التعاون درباره اتفاقات عجیب این روزهای فوتبال ایران و عملکرد پلیسی کمیته انضباطی صحبت خواهد کرد تا شاید به گوش مقامات AFC رسیده و در این باره کاری کنند.

 

خبر دارید سیدمهدی رحمتی گلر استقلال بعد از رد درخواست تجدیدنظرش بابت چهار جلسه محرومیت اعلام کرده بعد از بازی با التعاون عربستان به همه‌چیز اشاره خواهد کرد تا شاید AFC ورود کند؟
ببینید من برای سیدمهدی رحمتی و سیدجلال حسینی هر دو سید بزرگوار فوتبال احترام خاصی قائلم اما از آنها می‌خواهم بابت اتفاقاتی که در داربی رقم خورد دیگر توجیه نکنند. آنها همان‌طور که حاضران در ورزشگاه و بینندگان تلویزیون دیدند در دو، سه صحنه با هم درگیر بودند که اگر فهم بالای تماشاگران بازی و آن بازیکنان جوان نبود شاید به یک درگیری ختم می‌شد.

 

پس اعتقاد دارید محرومیت درست بوده و نباید درخواست تجدیدنظر می‌داد؟
نه منظور من این نیست. شما یک فلاش بک به داربی‌های گذشته و اتفاقات آنها بزنید. ما در گذشته اتفاقاتی با همین شکل و کیفیت داشتیم که به سرعت رای داده شد و الان بابت همین داربی چند وقت طول کشید رای داده شود که باعث بروز شائبه شد.

 

برخی اشاره دارند کمیته انضباطی منتظر شنیدن حرف رحمتی و سیدجلال بود و برای همین طول کشید؟
اصلا این طور نیست. گفتم که چند میلیون بیننده تلویزیونی صحنه را دیدند و نیازی به صحبت نبود. در فوتبال هر شخصی که فعالیت دارد و اگر تخلف کند از طرف مراجع قضایی با توجه به عدل به انصاف و بی‌طرفی باید تنبیه شود.

 

کمیته انضباطی هم برای تنبیه رای به محرومیت داد؟
شما می‌دانید چرا مهدی رحمتی چنین ادعایی کرده است. برای اینکه در گذشته درباره آرایی که برایش صادر شده سلیقه‌ای عمل شده است. رای می‌دهند و می‌بخشند تا توقع ایجاد شود. نه‌تنها توقع ایجاد می‌شود بلکه نشان می‌دهد که روابط بر ضوابط حاکمیت دارد. پس زیاد نیاز به تحقیق نیست. جواب این سوال مشخص است هر احکامی که دستخوش تغییرات می‌شود توقع ایجاد می‌کند. به نظر بنده هر حکمی که از سوی مراجع قضایی صادر شده و در مقام اجرا عقیم می‌ماند بهتر است اجرا نشود. بگذارید یک مثال دیگر بزنم.

 

بفرمایید؟
من همیشه اعلام کردم هر رایی که صادر می‌شود باید اجرا شود. الان شما حتما خبر دارید چقدر پرونده مالی و شکایت بابت دستمزدها در کمیته انضباطی وجود دارند رای هم صادر شده اما اجرا نمی‌شود. جالب اینجاست این آرا گرد و خاک می‌خورد و آن وقت خارجی‌ها با یک شکایت در فیفا یا دیگر ارکان خارجی علاوه بر دستمزد ضرر و زیان هم می‌گیرند. مگر خون‌شان رنگین‌تر است.

 

منظورتان شکایت‌های اخیر از استقلال و تراکتورسازی است که با پنجره بسته نقل و انتقالات تنبیه شدند؟
این رویه کاری مراجع قضایی بین‌المللی است. آنها اول خبر می‌دهند که چنین شکایتی هست. اگر توجه نکنیم حکم را داده و باز برای اجرای آن وقت می‌دهند که متاسفانه با بی‌اعتنایی مدیران روبه‌رو و به جاهای باریک مانند محرومیت از نقل و انتقال، کسر امتیاز و حتی تعلیق و سقوط به دسته پایین‌تر ختم می‌شود اگر حمل بر خودستایی نشود بنده 10 سال پیش این کار را با یک باشگاه فوتسال که جزو قهرمانان لیگ فوتسال بود کردم و با هجمه رسانه‌ها روبه‌رو شدم. البته توجهی به جوسازی‌ها نداشتم و کارم را کردم که اگر آن رویه حاکم و از طرف شما رسانه‌ها حمایت می‌شد امروز شاهد این شرایط نبودیم.

 

آیا کمیته انضباطی استقلال دارد؟
کمیته انضباطی طبق مقررات بین‌المللی AFC و فیفا تنها رکنی است که فدراسیون نمی‌تواند در استقلال آن ورود کند.

 

پس چرا به سفارش مدیران فدراسیون توجه می‌کند؟ مثلا قرار بود تیم‌های بدهکار از لیگ کنار گذاشته شوند که با دخالت دبیرکل یک نیم فصل فرصت داده شد و فراموش شد؟
گفتم که الان روابط بر ضوابط حاکمیت دارد که همین‌ها استقلال آن را زیر سوال برده است.


آیا مهدی رحمتی می‌تواند در میکسدزون بازی با التعاون به این مسایل اشاره کند؟

هنوز که کاری نکرده. اجازه بدهید این کار را بکند بعد صحبت می‌کنیم.


البته نماینده ایرانی حاضر در کنفدراسیون آسیا هم اشاره داشت رحمتی می‌تواند به جای این کارها به صورت کتبی به خواسته‌اش رسیده به کنفدراسیون نامه بدهد؟
درست گفته. رحمتی باید از طریق باشگاه و امور بین‌الملل استقلال شکایت خود را به کنفدراسیون ارسال کند.

 

حرف آخر.
ببینید شما رسانه‌ها می‌توانید همه‌چیز را روی دایره بریزید و معلوم کنید چرا وضعیت امروز به این جا رسیده است. اگر کمیته انضباطی پای احکام قبلی خود می‌ایستاد و توقع ایجاد نمی‌شد رحمتی این ادعا را نمی‌کرد. از سویی دیگر آقای تاج در گذشته قبل از رسیدن به ریاست فوتبال در هر نشست خصوصی و عمومی صحبت از رنسانس و تغییرات در فوتبال می‌کرد چرا امروز به وعده خود عمل نمی‌کند.
گفتیم سوال آخر است اما یک نکته ماند اگر رحمتی به خاطر منافع ملی منت گذاشته و حرف نزند چه می‌شود؟
همه‌چیز محتمل است که در کنار آن شاید امتیاز هم بگیرد که باید بگویم هر کس به خاطر گرفتن امتیاز از حق بگذرد گناه بزرگی را مرتکب شده است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.