b_Newsدر آمریکا چنین استقبالی ندیدم

جردن باروس: در قلب ایران احساس کردم در خانه هستم!

b_News اگر ترامپ به ایران برود، نظرش عوض می شود
تاریخ: 1395/12/07
زمان: 13: 45
نوع: گفتگو
جردن باروس، کشتی‌گیر پرآوازه آمریکایی بعد از بازگشت به آمریکا در مصاحبه‌ای با سایت GQ از تجربه خود در سفر به ایران صحبت کرد.

جردن باروس، کشتی‌گیر پرآوازه آمریکایی بعد از بازگشت به آمریکا در مصاحبه‌ای با سایت GQ از تجربه خود در سفر به ایران گفت‌: تا به حال دو بار به ایران رفتم. می‌توانم صادقانه بگویم ایرانیان یکی از مهربان‌ترین و مهمان‌نوازترین مردم دنیا هستند.

او در پاسخ به اینکه چقدر برای او به عنوان یک آمریکایی سخت بود که بعد از چند دهه دشمنی بین این دو کشور به ایران برود؟ توضیح داد: خودم را یک ناسیونالیست نمی‌دانم اما کشورم را دوست دارم. آنچه که دوست داشتم مردم ایران بدانند و گوش بدهند این است که در آمریکا دموکراسی وجود دارد. ما به مسوولان دموکرات رای می‌دهیم اما گاهی اوقات آنها پیروز نمی‌شوند. با وجود اینکه با برخی از سیاست‌های آن مخالفم. دونالد ترامپ و من، نظرات مختلفی نسبت به ایرانی‌ها داریم. مطمئنم اگر او به ایران سفر کرده بود و درباره ایرانی‌ها بیشتر می‌دانست، پس از بازگشت به آمریکا، ایرانی‌ ها را می‌ستود.

باروس همچنین در واکنش به اینکه آیا زمانی که در ایران بود، احساس کرده که فرد شناخته شده و مشهوری هست، عنوان داشت: صادقانه بگویم که استقبال مردم مرا شگفت‌زده کرده بود. انگار که تمام مردم ایران کاملا از مسابقات آگاه بودند. شبکه ورزشی آنها نیز چیزی شبیه به ESPN بود. هر روز به صورت کامل گزارش می‌داد و در میلیون‌ها خانه، گزارش‌ها دیده می‌شد. زمانی که من به فرودگاه رفتم، صفی از تماشاگران و هواداران به استقبال ما آمدند و بعد از مسابقات نیز ما را بدرقه کردند. در آمریکا نیز چنین استقبالی ندیده بودم. استقبال در ایران چیز دیگری بود. نام‌های ما فریاد زده می‌شد. این دیوانه کننده است نه؟ ما در قلب ایران احساس می‌کردیم در خانه هستیم.

قهرمان کشتی دنیا همچنین به این سوال که اگر به او بگویند هواپیمایی منتظر اوست تا همین الان او را دوباره به ایران بازگرداند، چه می‌گوید؟ گفت: می‌گویم همین الان در راه فرودگاه هستم!

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.