b_Newsفعلا وقت بازیگری ندارم

الهه منصوریان: برای اولین بار چینی ها را به لیگ می آورم

تاریخ: 1395/12/08
زمان: 09: 14
نوع: گفتگو
الهه منصوریان ووشوکار ایران که در جوانی به عنوان سرمربی تیم سپاهان انتخاب شد، در نهایت کاپ نایب قهرمانی را بالای سر برد.

نگار رشیدی

الهه منصوریان ووشوکار ایران که در جوانی به عنوان سرمربی تیم سپاهان انتخاب شد، در نهایت کاپ نایب قهرمانی را بالای سر برد. او که پیش از این به «گل» گفته بود دنبال پیروزی بر دانشگاه آزاد در دیدار فینال است، از نایب قهرمان شان راضی است. چون این مقام را در شرایطی سخت به دست آورده اند.

او که به تازگی هم وارد دانشگاه شده، پیش از آغاز کلاسش با «گل» به گفت و گو نشست.

 

در اولین تجربه مربیگری کاپ نایب قهرمانی گرفتی. مسابقات چطور بود؟

سپاهان تیم بزرگی است. آنقدر بزرگ که حتما باید جام می گرفت. تیم ما یکدست بود و بچه ها در تمرینات و در نکته هایی که می گفتم همراهم بودند. واقعا تجربه خوب و بزرگی بود. خوشبختانه برای تیم هم هزینه خوبی شد. البته قرار است سال آینده شرایط از این هم بهتر شود. ما در فینال با نفرات ذخیره مبارزه کردیم و خودم به خاطر آسیب دیدگی دنده مسابقه ندادم. اما وقتی از بازیکنان ما به اردوی تیم ملی دعوت می شود رشدمان را نشان می دهد.

 

با این حال پیش از این گفته بودی دنبال قهرمانی هستی؟

واقعا برای مان خیلی سخت بود. اما وقتی شرایط کلی را می بینم، از این نتیجه راضی و خیلی خوشحالم.

 

با بهبود اوضاع سال دیگر قهرمان می شوید؟

صددرصد. اگر امسال هم زمان خوبی داشتیم قهرمان می شدیم. من در فاصله چند روز مانده به لیگ تیم را دست گرفتم. برای سال آینده می خواهم برای اولین بار بازیکنان چینی را به لیگ بیاورم که حضورشان هم در لیگ و هم اردوهای تیم ملی کمک کند. از طرفی از تیم های دیگر هم بازیکن می گیرم. حتی چندتا از بازیکنان دانشگاه آزاد هم گفته اند که دوست دارند به سپاهان بپیوندند که از بازیکنان آزاد استفاده خواهیم کرد. به هرحال شرایط سپاهان از نظر اردوهای تدارکاتی و شرایط تمرینی از دانشگاه خیلی بهتر است.

 

کمی از آکادمی ووشوی شهربانو بگو.

بعد از مسابقات آسیایی که هر سه ما مدال گرفتیم مسوولان سمیرم تصمیم گرفتند یک سالن اختصاصی ووشو را به نام شهربانو راه اندازی کنند. مدیریت این آکادمی هم برعهده شهربانو است. الان 60 نفر در این آکادمی ثبت نام کرده اند و حداقل دو،سه تا از آنها به اردوهای تیم ملی راه پیدا می کنند. ما امیدواریم همانطور که جویبار مهد کشتی جهان شده، سمیرم هم مهد ووشوی جهان شود. همین الان هم از شهرهای دیگر درخواست خوابگاه کرده اند که در سمیرم تمرین کنند. حتی می توان در آینده اردوهای تیم ملی در سمیرم برگزار شود و میزبان مسابقات قهرمانی کشور هم باشد. آقای علی نژاد روز افتتاحیه فضای سمیرم را خیلی خوب دید و امیدوارم این اتفاقات هرچه زودتر بیفتد.

 

از دانشگاه چه خبر؟

به خاطر مسابقات دانشجویان جهان تصمیم گرفتم به دانشگاه بیایم (خنده). من ورزشکارم و تحصیل در ورزش می تواند خیلی کمک کننده باشد. وقتی تربیت بدنی را انتخاب کردم دوستانم گفتند چرا رشته دیگری مثل بازیگری را انتخاب نکردی.حتی پیشنهادهای خوبی هم با ژانرهای رزمی داشتم اما باید سمت ورزش و تحصیلات ورزشی می آمدم. چون اگر پیشنهاد بازی در فیلم به من شد به این دلیل بود که قهرمان دنیا بودم.شاید در آینده به یکی از پیشنهاداتم پاسخ مثبت بدهم اما الان شرایطش نیست و وقتش را ندارم.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.