b_Newsپس از هفتمی هرکول در لیگ وزنه برداری

دکتر کیهانی: افت بهداد به علت مصدومیت نیست

تاریخ: 1395/12/08
زمان: 14: 00
نوع: خبر
پس از هفتمی بهداد سلیمی در لیگ وزنه برداری اخباری مبنی بر زمان خداحافظی او منتشر شد. اما پزشک معالج بهداد دلیل این عملکرد را استراحت مطلق بهداد عنوان کرد.

در پی عملکرد ضعیف بهداد سلیمی وزنه بردار فوق سنگین تیم ذوب آهن اصفهان در فینال لیگ برتر وزنه برداری و انتشار اخباری مبنی ایجاد شرایط حاد در زانوی بهداد سلیمی و فرا رسیدن زمان خداحافظی این وزنه بردار دکتر سهراب کیهانی پزشک معالج بهداد سلیمی گفت: بهداد سلیمی در فینال لیگ برتر وزنه برداری نتوانست موفق عمل کند و علت اصلی این مسئله این است که او بعد از بازی های المپیک استراحت مطلق داشته و مدت ها تمرین نکرده است.

وی گفت: تمرین نکردن چند ماهه بهداد سلیمی باعث شده است تا  بدنش از حالت آمادگی خارج شود و نتواند آنطور که انتظار می رود در مسابقات ظاهر شود. ورزشکاری که در این سطح حرفه ای عمل می کند باید همیشه حداقل تمرین را همیشه داشته باشد و خود را در یک سطح معین از آمادگی نگه دارد.

دکتر کیهانی در پاسخ به اینکه برخی رسانه های خبری اعلام کرده اند که پزشک معالج و فیزیوتراپ بهداد سلیمی اجازه وزنه زدن در لیگ را به وی نداده اند افزود: اخباری که در این رابطه منتشر شده است صحت ندارد. من و فیزیوتراپ بهداد هرگز نگفته ایم که او اجازه وزنه زدن در لیگ را ندارد. بهداد بعد از المپیک هیچ تمرینی نداشته است به همین علت هم اکنون در شرایط ایده ال نیست.

وی گفت: مشکلی که هم اکنون برای بهداد سلیمی ایجاد شده است فقط به علت تمرین نکردن است. زانوی پای او مشکل خاصی ندارد و با انجام تمرینات مناسب بزودی به شرایط ایده ال برای انجام فعالیت حرفه ای باز می گردد.

در فینال لیگ برتر وزنه برداری در دسته فوق سنگین 9 وزنه بردار با یکدیگر رقابت کردند که بهداد سلیمی با ثبت 185 کیلوگرم در یک ضرب، 180 کیلوگرم در دوضرب و ثبت 365 کیلوگرم در رکورد مجموع به عنوان هفتم دست یافت.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.