b_Newsهرچه بگویم تف سر بالاست اما در شهر خودم خیلی غریبم

عزیزی: در دعوای کی‌روش و برانکو فوتبال ما گوسفند قربانی است

b_News اینجا مشهد است، کسی به کسی کمک نمی‌کند/ مدیران سیاه‌جامگان می‌خواهند همه مجانی کار کنند
تاریخ: 1395/12/09
زمان: 09: 23
نوع: خبر
خداداد عزیزی دیگر تاب تحمل شرایط بسیار سخت تیم سیاه‌جامگان را نداشت و از هدایت این تیم با فسخ قراردادش کنار رفت.

مهدی نوری/ خداداد عزیزی دیگر تاب تحمل شرایط بسیار سخت تیم سیاه‌جامگان را نداشت و از هدایت این تیم با فسخ قراردادش کنار رفت. کسی که به درخواست هواداران ابومسلم قبول کرده بودهدایت تیم شهرش را برعهده بگیرد اما در نهایت نتوانست با مالکان باشگاه کنار بیاید و کنار رفت تا سیاه‌جامگان روزهای جدیدی را با اکبر میثاقیان تجربه کند.

 

قراردادتان را با سیاه‌جامگان فسخ کردید. چرا این اتفاق افتاد و نتوانستید با این مجموعه ادامه بدهید؟
از این دردسرها و کش‌وقوس‌هایی که بود خسته شدم. بی‌پولی بازیکنان و نبودن زمین تمرین و مشکلات دیگر که گفتن آن حالت خوشی ندارد اما این مشکلات واقعا مرا خسته کرده بود و دیگر کششی نداشتم. گاهی اوقات شخصا دنبال زمین تمرین بودم مثل یک تیم محلی، در شهر کسی به ما زمین نمی‌داد، حالا یا دوست نداشتند یا با مدیران باشگاه مشکل داشتند اما به ما زمین تمرین نمی‌دادند. قبل از بازی با تراکتورسازی ما در سالن تمرین می‌کردیم. آن هم شخصا با رییس هیات فوتبال مشهد تماس گرفتم و به ما زمین دادند. مشکلات آن‌قدر زیاد بود که خسته شدم. البته بازیکنان آن‌قدر به من محبت داشتند که سراغ من نمی‌آمدند و مشکلات‌شان را به مهدی هاشمی‌نسب می‌گفتند و مهدی هم به من می‌گفت اما بعضی از حرف‌های بازیکنان واقعا ناراحتم می‌کرد. چون بازیکن ما مادرش گوشه بیمارستان بود و پول نداشت به مادرش برسد. در این شرایط من چطور توقع داشته باشم که بازیکن برای من سرش را جلوی توپ بگذارد. مشکلات زیادی که داشتیم خسته‌ام کرد و قراردادم را فسخ کردم.

 

در بازی با تراکتورسازی و گل دومی که دریافت کردید حرف و حدیث‌ها زیاد بود و به شدت به رضا شربتی حمله شد. در مورد این اتفاقات چه نظری دارید؟
در این رابطه که خیلی صحبت کرده‌اند. متاسفانه در فوتبال ما همین حاشیه‌هاست که یک نفر را محکوم به تبانی و زد و بند می‌کند. شربتی بازیکن خیلی متعصب ما بود و امکان ندارد ول کند یا وا داده باشد یا عده‌ای به او گفته باشند که چنین کاری بکند و او هم قبول کرده باشد و وا داده باشد.

 

پس چرا شربتی سیبل شد؟
فضای مجازی همین است و دنبال یکی می‌گردند تا او را سیبل کنند. بیشترین دلیلش هم طرفداران استقلال و پرسپولیس بودند که دوست داشتند تراکتورسازی بازی را نبرد و آن صحنه که اتفاق افتاد فکر کردند شربتی تبانی کرده است. اما واقعیت امر این نیست. فضای مجازی استفاده‌های بهتری هم دارد تا اینکه بخواهیم یک نفر را محکوم یا ضایع کنیم.

 

مهدی هاشمی‌نسب گفت خداداد در شهر خودش غریب است. با حرف او موافق هستید؟
نمی‌دانم. اینجا همه غریب هستند و من خیلی غریبم. البته اینجا مشهد است و نباید توقعی بیشتر از این داشت. اینجا کسی به کسی کمک نمی‌کند و هرچه بگویم تف سربالاست. چون شهر خودم است. حالا دلیل اینکه زمین تمرین به ما نمی‌دادند مشکل با مدیران باشگاه بود یا بدحسابی آنها را من نمی‌دانم اما زمین تمرین یک چیز اولیه است و خیلی خجالت‌آور است. حالا مسوولان شهر کمک نمی‌کنند بحث خودشان است.

 

چرا کمک نمی‌کنند؟
می‌گویند کمک نمی‌کنیم چون تیم خصوصی است و خودش باید هزینه کند و راست هم می‌گویند. اما از طرفی سیاه‌جامگان تیم این شهر که هست و حداقل کمک‌ها را می‌توانستند بکنند اما نکردند.

 

از اینکه هدایت سیاه‌جامگان را قبول کردید پشیمان هستید؟
از یک لحاظ پشیمان نیستم. چون با رفتن من بچه‌های تیم 20درصد پول‌شان را گرفتند و اگر من نمی‌رفتم بچه‌ها همین پول را هم نمی‌گرفتند. قبل از بازی با تراکتور هم بچه‌ها نفری پنج، شش میلیون گرفتند و تا آخر فصل هم اگر نفری پنج میلیون دیگر بگیرند خوشحالم از این لحاظ که بچه‌ها پول گرفتند. اما من می‌دانستم که آنجا پول نیست و در باشگاه چه خبر است و آدم‌های آنجا را هم می‌شناختم. اما هواداران ابومسلم در خانه من آمدند و با من تماس گرفتند و خودشان با مدیران باشگاه جلسه را هماهنگ کردند و من رفتم وگرنه من که با آقایان عباسی اصلا صحبت نکردم و طرفداران از من خواستند و من هم رفتم. ناراحت نیستم چون به خاطر هواداران ابومسلم رفتم اما چون می‌دانستم چه خبر است و رفتم ناراحتم. من پنج ماه آنجا بودم و یک ریال نگرفتم و یک بار نگفتند پول می‌خواهی یا نمی‌خواهی؟ آقایان دوست دارند همه مجانی کار کنند، از بازیکن گرفته تا مربی.

 

اکبر میثاقیان به عنوان مربی جدید سیاه‌جامگان معرفی شد. به نظر شما این تیم در لیگ برتر می‌ماند؟
نمی‌دانم. از لحاظ فنی این تیم، تیم خوبی است و توانایی ماندن در لیگ برتر را دارد اما مشکلات مالی شدیدا زیاد است و به خاطر همین مشکلات مالی آن توانایی‌هایی که از بازیکن سراغ داریم در زمین از بین می‌رود چون بازیکن دچار استرس و عدم تمرکز می‌شود.

 

اگر پول نباشد میثاقیان چکار کند؟ او هم همان مشکلات شما را خواهد داشت. این‌طور نیست؟
نمی‌دانم، این خواسته مدیران باشگاه بوده و باید از خود اکبر بپرسید که می‌تواند کاری بکند یا نمی‌تواند.

 

در مورد بحث روز فوتبال ایران یعنی داستان کی‌روش و برانکو صحبت کنیم. کی‌روش برای دعوت از بازیکنان پرسپولیس به تیم ملی خواستار عذرخواهی رسمی برانکو شده است. در این رابطه چه نظری دارید؟
نظری ندارم. دعوای دو تا خارجی است و ما چیکار کنیم؟ خودشان مشکل را حل کنند. این وسط فوتبال ماست که گوسفند قربانی شده است. یک عده گفتند بزرگان فوتبال پا پیش بگذارند تا مشکل حل شود که تحویل نگرفتند و به نظر من این مشکل حل‌شدنی نیست.

 

درست است که دعوای خارجی‌هاست اما این وسط بازیکنان ملی‌پوش پرسپولیس ضربه نمی‌خورند؟
این ضربه‌خوردن‌ها مال فوتبال ماست و همیشه یک عده در فوتبال ما ضربه می‌خورند و این جنگ و دعواها همیشه هست.

 

درخواست عذرخواهی رسمی کی‌روش از برانکو درخواست معقولی است؟
نظر خودش است. حالا ایشان چنین چیزی را خواسته و معقول بودنش را هم باید از خودش بپرسید. شما خبرنگاران باید از کی‌روش بپرسید که درخواستش معقول هست یا نه. از خود برانکو هم بپرسید که در این رابطه چه نظری دارد و این درخواست را معقول می‌داند؟


شما با برانکو کار کردید. باتوجه به شناختی که از او دارید فکر می‌کنید برانکو از کی‌روش عذرخواهی می‌کند؟
فکر نمی‌کنم عذرخواهی کند. برانکو در این قضیه خودش را محق می‌داند و کی‌روش هم خودش را محق می‌داند. به هر حال در این ماجراها فوتبال ماست که گوسفند قربانی شده است.

 

در مورد شرکت علی دایی در کنکور دکتری چه نظری دارید؟ علی دایی با این شهرت و ثروت و محبوبیت هنوز دنبال درس خواندن است. جالب نیست؟
چرا نباشد و چرا نخواند؟ درس خواندن ربطی به سن و شهرت و ثروت ندارد. دکتری گرفتن علی دایی خوب است و اینکه در کنکور شرکت می‌کند همت او را می‌رساند. من نمی‌توانم چنین کاری را بکنم اما علی همیشه دنبال چیزهای خوب بوده و گرفتن مدرک دکتری هم خیلی عالی است که علی دنبالش رفته است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.