b_Newsتیم‌های بزرگ به یک جام اعتبار می‌دهند

فکری: استقلال به مراحل بالاتر برسد اعتبار لیگ قهرمانان آسیا بیشتر می‌شود

تاریخ: 1395/12/09
زمان: 08: 34
نوع: خبر
کاپیتان سابق استقلال دومین بازی این تیم مقابل التعاون عربستان را بازی بسیار مهمی برای منصوریان و شاگردانش می‌داند.

مینا مظاهری‌تبار/ محمود فکری کاپیتان سابق استقلال دومین بازی این تیم مقابل التعاون عربستان را بازی بسیار مهمی برای منصوریان و شاگردانش می‌داند و معتقد است که آبی‌پوشان تهرانی باید در این بازی نتیجه بگیرند چراکه در غیر این‌صورت هم به لحاظ امتیازی در شروع تورنمنت از حریفان عقب می‌افتند و هم به لحاظ روحی و روانی تیم دچار افت شدیدی خواهد شد و در ادامه کار به مشکل خواهند خورد.

 


چه تصوری از بازی استقلال و التعاون عربستان در لیگ قهرمانان آسیا دارید؟
باتوجه به اینکه استقلال بازی اول را باخته نیاز دارد که در درجه اول در این بازی نبازد و در درجه دوم بتواند التعاون را ببرد. چون اگر بازی دوم را هم ببازد شروع کار خوب نبوده و در ادامه جدول از حریفان عقب می‌افتد و در ادامه کار سخت می‌شود. ضمن اینکه از نظر روحی و روانی هم روی تیم تاثیر می‌گذارد و دچار مشکل می‌شوند. استقلالی‌ها در این بازی باید تلاش بیشتری کنند و برد هم دور از دسترس نیست و می‌توانند بازی را ببرند تا سه امتیاز را بگیرند و در بازی‌های آینده خودشان را در جدول بالا بکشند.

 


در مورد میزبانی ما از تیم‌های عربستانی در کشور ثالث چه نظری دارید؟
در کل خوب نیست. به هر حال بحث فوتبال باید از یکسری مسایل مثل مسایل سیاسی جدا باشد. خود ورزش یک بهانه‌ای برای برقراری ارتباط و دوستی و رفاقت است و تبادل فرهنگ‌ها در فوتبال اتفاق می‌افتد. در کل اتفاق خوبی نیست. اما باتوجه به اینکه شرایط این شکلی شده تیم‌های ایرانی ضرر نمی‌کنند. شاید تماشاگر به اندازه ورزشگاه آزادی نباشد اما باز هم هواداران می‌آیند و حمایت می‌کنند تا تیم‌های ما با نشاط بیشتری بازی کنند. امیدوارم تماشاگرانی که می‌آیند بیشتر از تیم حمایت کنند تا بازیکنان با دلگرمی بیشتری بازی کنند و سه امتیاز را بگیرند.

 

 

منصوریان بازی اول را که به الاهلی امارات باخت اعلام کرد روی جوانی تیمش باخته است. در این رابطه چه نظری دارید؟
اینکه تیم جوان باشد یکسری نکات خوب و بد دارد. وقتی با خوبی‌هایش خوش هستیم با بدی‌هایش هم باید بسازیم. کادرفنی و بازیکنان بزرگ‌تر تیم باید تجربه‌شان را به جوانان تیم انتقال بدهند تا در بحث تجربه کم نیاورند.

 

 

استقلال در گروهش از آسیا صعود می‌کند؟
امیدوارم که این اتفاق بیفتد. استقلال این توانایی را دارد و حیف است که در مراحل بالاتر لیگ قهرمانان آسیا نباشد. باتوجه به اسمی که استقلال دارد هرچه در آسیا به مراحل بالاتر برود برای اعتبار لیگ قهرمانان آسیا بهتر است چون تیم‌های بزرگ به یک جام اعتبار می‌دهند.

 

 

باشگاه در این راه چه نقشی دارد؟
باید تمام امکانات و پشتیبانی‌های لازم را به بهترین شکل انجام داده و کارهایی که لازم است را انجام بدهند تا کم و کسری نباشد. تیم باید با آرامش کامل وارد مسابقات شود و بتواند با تمرکز کامل کارش را انجام بدهد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.