b_Newsالوحده آن تیم سابق نیست و پرسپولیس روی ضدحمله می‌تواند برنده شود

کاظمیان: بی‌انصافی است که به خاطر دعوای 2 تا مربی بازیکنان پرسپولیس تیم ملی را از دست بدهند

تاریخ: 1395/12/09
زمان: 07: 11
نوع: خبر
جواد کاظمیان اصلا دوست ندارد در ماجرای دعوای کی‌روش و برانکو نظر بدهد و سعی می‌کند در این مورد خاص سکوت کند. ا

نسرین اسلامی/ جواد کاظمیان اصلا دوست ندارد در ماجرای دعوای کی‌روش و برانکو نظر بدهد و سعی می‌کند در این مورد خاص سکوت کند. اما تنها نگرانی او بازیکنان پرسپولیس هستند که این وسط قربانی شده‌اند و دود این اختلافات به چشم آنها می‌رود. چون بازیکنی که در تیم بزرگ پرسپولیس بازی می‌کند قطعا دوست دارد در تیم‌ملی هم حضور داشته باشد اما در حال حاضر شرایط برای ملی‌پوشان پرسپولیس چندان جالب نیست.

 

شروع پرسپولیس در آسیا و بازی‌اش مقابل الهلال عربستان چطور بود؟
بازی پرسپولیس و الهلال آن‌طور که انتظار می‌رفت زیبا از آب درنیامد. همیشه بازی این دو تیم در ایران و عربستان قشنگ و پرهیجان می‌شد اما این بازی چندان خوب نبود. به هر حال دو تیم قدرت اول گروه هستند و ریسک نکردند و احتیاط باعث شد بازی خوب نشود و مساوی حق دو تیم بود. به نظرم تساوی با الهلال برای پرسپولیس در گام اول بد نبود.

 

در مورد میزبانی ما از تیم‌های عربستانی در کشور ثالث چه نظری داری؟
اصلا جالب نیست. آدم حس می‌کند دارد در استادیوم بدون تماشاگر بازی می‌کند. درست است که در این بازی پرسپولیس میزبان بود اما الهلال تماشاگر بیشتری داشت و حدود شش هزار تماشاگر الهلال این تیم را تشویق می‌کردند. این اتفاق اصلا جالب نیست. چون بازیکنان را از نظر انگیزشی پایین می‌آورد. به نظرم اگر بازی در عربستان بود بهتر بود چون انگیزه بازیکنان پرسپولیس بیشتر می‌شد و در استادیوم آزادی هم جلوی صدهزار نفر بازی شور و حال بیشتری دارد و جذاب‌تر است اما برگزاری بازی در عمان باعث شد بازی پرسپولیس و الهلال از آن حالت بازی سنتی آسیا درآید.

 

چه تصوری از بازی دوم پرسپولیس در آسیا مقابل الوحده امارات در خانه حریف دارید؟
الوحده همیشه در امارات مدعی بوده است اما چند سالی است که شرایط خوبی ندارد. الوحده آن تیم سابق نیست اما بازی سختی است به خصوص اینکه در کشور امارات بازی می‌کنیم و بازی در کشورهای عربی سخت است. الوحده در حال حاضر مربی خارجی و چند تا بازیکن ملی‌پوش و بازیکنان خوب خارجی دارد اما پرسپولیس از نظر تیمی بهتر از الوحده است. بازی سختی است اما پرسپولیس با یک بازی هدفمند و روی ضدحملات می‌تواند سه امتیاز بازی را بگیرد.

 

برخی از بازیکنان پرسپولیس اولین‌بار است در لیگ قهرمانان آسیا بازی می‌کنند. این مساله برای برانکو و تیمش مشکل‌ساز نمی‌شود؟
هرچه از بازی‌ها بگذرد بازیکنان جوان پرسپولیس شرایط بهتری خواهند داشت. درست است که اکثر آنها اولین‌بار است در آسیا بازی می‌کنند اما باتجربه‌های تیم در این بازی‌های سخت خودشان را بهتر باید نشان بدهند اما جوان‌های پرسپولیس هم آبدیده شده‌اند و داربی را هم قبل از حضور در آسیا بازی کردند که خیلی برای آنها خوب بود. در حال حاضر تفاوت چندانی برای تیم نمی‌کند اما اگر دو، سه بازیکن باتجربه داشتند بهتر می‌شد.

 

بازی با الوحده در روز تولد برانکو برگزار می‌شود. این مساله تاثیری روی عملکرد بازیکنان دارد؟
فکر نمی‌کنم. نه، به نظر من تاثیری ندارد. شاید بازیکنان دوست دارند کادوی خوبی به برانکو بدهند چون بازی را ببرند مربی خوشحال می‌شود و از نظر انگیزشی تاثیر دارد. اما در کل ماجرا تاثیر چندانی ندارد.

 

در مورد دعوای کی‌روش و برانکو چه نظری دارید؟
نظری ندارم.

 

اما در این ماجرا ملی‌پوشان پرسپولیس در حال قربانی شدن هستند.
تنها جمله‌ای که در این رابطه می‌گویم این است که دود آن دعوا نباید به چشم بازیکن برود. چون بازیکنی که در باشگاه بزرگ پرسپولیس بازی می‌کند دوست دارد در تیم‌ملی هم باشد و بازیکن نباید ضربه بخورد. بی‌انصافی در حق بازیکن است که به خاطر دعوای دو تا مربی تیم ملی را از دست بدهد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.