b_Newsبرای تماشاگر ویژه استقلال در غربت

روزهای غم کجا بودی، شریک شادی امروز؟

تاریخ: 1395/12/09
زمان: 13: 09
نوع: خبر
بردیا احمدی

بازی استقلال تهران و التعاون عربستان امروز در حالی در عمان برگزار خواهد شد که اردوی آبی‌ها میهمانان ویژه‌ای دارد. مدیران باشگاه که اخیرا زحمات زیادی متحمل شدند و ترتیبی دادند که تیم از نقل‌وانتقالات مهم بین دو نیم‌فصل محروم شود(!) حالا خودشان را به عمان رسانده‌اند تا دومین مسابقه آسیایی استقلال را تماشا کنند. در تصاویر می‌توان چهره خندان این دوستان را دید که به طرزی وصف نشدنی از هوای این فصل محل برگزاری بازی لذت می‌برند و با کادرفنی خوش و بش می‌کنند. این وسط شاید بتوان لبخندهای ملیح رضا افتخاری را تا حدی «حق» او دانست؛ چه اینکه به هر حال مدیرعامل استقلال در مقطعی بهانه کافی را برای برکناری منصوریان در اختیار داشت، اما این کار را انجام نداد و لابد حالا هم حق دارد در لذت پیروزی شریک باشد. با این وجود اما، هرچه این در و آن در می‎زنیم، حال و احوال حسن زمانی را درک نمی‌کنیم؛ استاد بزرگواری که در ایام ناکامی چنان به منصوریان یورش می‌برد که انگار اگر مجوزهای لازم را داشت، سرمربی استقلال را پنج دقیقه‌ای برکنار می‌کرد!
حسن زمانی همان کسی بود که در بدنه مدیریتی استقلال به تنهایی از ضعف کادرفنی انتقاد می‌کرد و اعمال تغییر را اجتناب‌ناپذیر می‌پنداشت. در اوج اعتراضات او به کادرفنی استقلال، علیرضا منصوریان بعد از یکی از مسابقات استقلال از پیمان یوسفی خواست در مورد فضای مدیریتی باشگاه از وی سوال کند. یوسفی به این درخواست تن داد و سوال هماهنگ‌شده را از منصوریان پرسید تا سرمربی استقلال فرصتی برای حمله به زمانی به دست بیاورد. البته علیمنصور آن روز از شخص خاصی اسم نبرد، اما همه می‌دانستند که منظورش کیست. حالا اما همین آقای زمانی با تیپ دیپلماتیک در عمان حاضر شده و با سرمربی آبی‌ها خوش و بش می‌کند. حتی در عکس یادگاری دسته‌جمعی هم زمانی در نزدیک‌ترین نقطه به منصوریان ایستاده تا ثابت کند این «فوتبال» شگفت‌انگیز، چه شعبده‌هایی در آستین دارد. یک روز آن پایین هستی و خیلی‌ها برای قد برافراشتن روی شانه‌های تو می‌ایستند، یک روز هم آن بالایی و همان‌ها برایت هورا می‌کشند.
امیدواریم روزهای خوب استقلال ادامه پیدا کند و شاگردان جوان منصوریان همچنان پرچم آبی را بالا نگه دارند؛ اما به هر حال این فوتبال است و هر لحظه امکان دارد یکی دیگر از جادوهای غیرقابل پیش‌بینی‌اش را به نمایش بگذارد. کاش اگر این اتفاق رخ داد و استقلال دوباره گیر روزهای سخت افتاد، یکی مثل حسن زمانی حداقل حرمت شراکت در شادی امروز را نگه دارد و دوباره زیر میز نزند. کاش آن روز هم او همانی باشد که امروز می‌بینیم؛ همین‌قدر نزدیک به منصوریان و همینطور درخشان در قاب تصاویر!

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.