b_Newsادعای رییس شمشیربازی:

مافیای ایتالیایی ها سر ایران را برید

تاریخ: 1395/12/09
زمان: 10: 26
نوع: گفتگو
فضل‌ا... باقرزاده رییس فدراسیون شمشیربازی معتقد است ایتالیایی ها مافیا دارند و در داوری تاثیرگذار هستند.

فضل‌ا... باقرزاده رییس فدراسیون شمشیربازی در خصوص مسابقات جهانی لهستان گفت: پیکرآرا، داور بین‌المللی ایران در این مسابقات می‌گوید داوری سر ایران را مقابل ایتالیا برید. بچه‌های ما قدرت‌مندتر از این حرف‌ها هستند که برابر ایتالیا  شکست بخورند. متاسفانه داوران، شمشیربازان ایران را مقابل ایتالیا نابود کردند. ایتالیایی‌ها مافیای داوری دارند و روی نتیجه تاثیر گذاشتند.

وی در ادامه افزود: این رشته بسیار توسعه یافته است و در جهان جزو 3 رشته اول المپیک است و هم در المپیک کهن و هم در المپیک نوین حضور داشته است. کسب مدال در این رشته و صعود در رنکینگ بسیار سخت است. همچنین در جام جهانی و در بخش تیمی رقابت‌ها بسیار نزدیک استو با همین جایگاه هشتمی در رنکینگ جهانی یک پله صعود کردیم. سطح این مسابقات بسیار بالا است و درحد المپیک است به طوری که هامر، دارنده مدال نقره المپیک در این مسابقات ششم شد.

وی تصریح کرد: هم در انفرادی و هم در تیمی جز  8 تیم پایانی هستیم و این نتایجی است که در طول تاریخ این رشته وجود نداشته است. عابدینی جز 4 نفر اول دنیا است و بدون مسابقه و مستقیم راهی مرحله یک هشتم نهایی می‌‌شود، ما کی این شرایط را داشتیم؟ اولین بار در تاریخ شمشیربازی است که یک نفر از ایران در مربع بالای جدول قرار گرفته است. مجتبی در این مسابقات مانند گذشته درخشید و به او و فخری خسته نباشید می‌گویم.

باقرزاده افزود:  در اجلاس مسکو همه  انگشت به دهان بودند و می‌پرسیدند مربی خارجی شما چه کسی است و در ایران چه اتفاقی افتاده است که ما هم گفتیم مربی خارجی نداریم و فخری یک مربی ایرانی است که هدایت تیم را بر عهده دارد.

وی با اشاره به نتایج تیم سابر در جام جهانی لهستان خاطرنشان کرد: ما برابر ایتالیا و روسیه 45 بر 44 شکست خوردیم و این نتایج را باخت نمی‌دانیم بلکه برگ برنده ماست. بچه‌های ما در دنیا می‌درخشند و همه این شکست‌ها و ناداوری‌ها انگیزه آنها را بالاتر می‌برد.

رئیس فدراسیون شمشیربازی گفت: تمام تلاش خود را می‌کنیم و این تیم را برای مسابقات قهرمانی جهان در سال آینده آماده نگه می‌داریم. این مسابقات اهمیت زیادی دارد و اگر رنکینگ 6 جهان باشیم با تیم 11 ام جهان بازی می‌کنیم و کارآسان‌تری داریم.

وی در پایان یادآور شد: ما همه این کارها را برای بازی‌های آسیایی 2018 انجام می‌دهیم چون رقابت اصلی ما با کره جنوبی است و ایران بعد از این تیم در رده دوم آسیا است. ما در سنگال با برتری برابر کره قهرمان جهان شدیم و در ایتالیا برابر این تیم شکست خوردیم. رقابت ما با این تیم نزدیک است و امیدواریم در بازی‌های آسیایی نیز این تیم را مغلوب کنیم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.