b_Newsاز تفریح و استراحت ام زدم تا ذوب آهن قهرمان شود اما

سهراب مرادی: آذری یک خسته نباشید هم به ما نگفت!

b_News با وجود کمردرد، هفت کیلو بیشتر از المپیک وزنه زدم
تاریخ: 1395/12/08
زمان: 00: 00
نوع: گفتگو
سهراب مرادی از مدیرعامل ذوب آهن گلایه کرد و گفت که سعید آذری حتی یک خسته نباشید هم به او نگفته است!

حامد جیرودی/ مرحله فینال لیگ برتر وزنه برداری باشگاه های کشور در دسته 105 کیلوگرم در حالی با حضور شش وزنه بردار برگزار شد که سهراب مرادی دارنده مدال طلای المپیک 2016 ریو به قهرمانی این رقابت ها رسید. در این مسابقات، مرادی که با 96 کیلو و 800 گرم وزن بدن، در این دسته شرکت کرده بود، با مجموع 410 کیلوگرم در صدر این وزن ایستاد و پس از آن، این ملی‌پوش باشگاه ذوب آهن نیز به عنوان بهترین وزنه‌بردار هفته پایانی لیگ برتر انتخاب شد. این موضوع باعث شد تا به سراغ این وزنه بردار اصفهانی برویم اما وی در گفت وگویی که با «گل» داشت، از مدیرعامل ذوب آهن گلایه کرد و گفت که سعید آذری حتی یک خسته نباشید هم به او نگفته است!

تبریک می گوییم. دوباره قهرمان شدی. مسابقات چطور بود؟
ممنونم. مسابقات خوبی بود. خب من بعد از المپیک، به طور مداوم در حال تمرین بودم و حتی یک مسافرت هم نرفتم. در مسابقات جام باشگاه های آسیا هم امتیازهای خوبی برای ذوب آهن به دست آوردم و قهرمان شدم. در هفته قبل لیگ وزنه برداری هم با وجود کمردردی که داشتم در یک دسته بالاتر برای ذوب آهن وزنه زدم و قهرمان شدم و این بار هم باز هم به مقام اول رسیدم. این امتیازات برای ذوب آهن به دست آمد برای این که سهراب مرادی از تفریح و سرگرمی اش گذشت و کلا در حال تمرین بود.

 

حرف هایت بوی گلایه می دهد!
بله دقیقا.

 

خب چرا ناراحت هستی؟
ما به ذوب آهن تعهد داریم و با این تیم قرارداد بسته ایم. این موضوع سر جای خودش و درست است. من در این مسابقات هفت کیلو بیشتر از رکورد المپیک ام برای ذوب آهن وزنه زدم اما مدیرعامل باشگاه که خودش از خانواده وزنه برداری است، یک خسته نباشید هم به ما نگفت. من احتیاجی به این حرف ها ندارم اما موفقیت ما نباید بی اهمیت جلوه داده شود.

 

کیانوش رستمی و بهداد سلیمی هم شرایط تو را دارند؟
من کاری به بقیه ندارم و این که بهداد و کیانوش چه می گویند. من حرف خودم را می زنم که وقتی تیم قهرمان شده، یک زنگی زده شود و به بچه ها خسته نباشید بگویند.

 

بابت مسائل مالی هم ناراحت هستید؟
مسائل مالی که شرایط اش فرق می کند. 30 درصد پول ما را داده اند و قرار است بقیه اش را هم بدهند. البته الان دیگر لیگ تمام شده و حالا باید دید که بقیه پول مان کی پرداخت می شود.

 

شاید سعید آذری درگیر تیم فوتبال ذوب آهن و حضور این تیم در لیگ قهرمانان آسیاست؟
ما تیم مان روز جمعه قهرمان شده و من فکر می کنم که یک خسته نباشید کوچک می توانستند به ما بگویند. به هر حال ما هم برای موفقیت ذوب آهن تلاش کرده ایم. ما چیز زیادی که نخواستیم. یک خسته نباشید و دمت گرم برای ما کافی بود.

 

آذری از حرف هایت ناراحت نشود!
من که چیز خاصی نگفتم. من خودم اصفهانی ام و ذوب آهن را دوست دارم و به این تیم هم تعهد دارم و از قهرمانی تیم هم خیلی خوشسحال هستم. فقط گفتم که ای کاش آقای آذری یک خسته نباشید و خدا قوت به ما می گفت.

از این موضوع که بگذریم برنامه بعدی ات چیست؟
من که همچنان در اردوی تیم ملی هستم. باید دید نظر کادر فنی و آقای سجاد انوشیروانی چیست. فکر می کنم که باید در مسابقات بزرگسالان قهرمانی آسیا آماده شویم.

 

این که گفتی هفت کیلو بیشتر از المپیک وزنه زدی نشان از آمادگی بالایت دارد و به نظر می رسد که باز هم می خواهی مدال های خوش رنگی را به کارنامه ات اضافه کنی.
ان شاء ا...، من هدفم همین است که به امید خدا بتوانم در سه، چهار، پنج سال آینده، خودم را در فرم ایده آل و مطلوب حفظ کنم و بتوانم باز هم به مقامن های خوبی در مسابقات آسیایی، جهانی و المپیک دست پیدا کنم.

 

این خیلی خوب است. خانواده ات چه می گویند؟
خانواده ام که همیشه پشتیبان من هستند و با این که زمان کمی در کنار آن ها هستم، می گویند که هر جور خودت صلاح می دانی عمل کن.

 

ولی با قهرمانی المپیک و این موفقیت هایی که بعد از آن به دست آورده ای، بین مردم هم به یک ورزشکار شناخته شده و محبوب تبدیل شده ای.
شما لطف دارید. مردم هم که محبت دارند و همیشه شرمنده شان می شویم. خود من هم همیشه تلاش ام را می کنم تا با موفقیت در مسابقات، بتوانم لبخند را روی لبان آن ها بنشانم.