b_Newsدر کره مریخ هم بازی کنیم باید تیم‌های عربی را ببریم

قربانی: قیمت بالای بازیکنان التعاون ارزش کار ما را نشان می‌دهد

b_News گل اول به سیاه‌جامگان خیلی مهم است/ فوتبال دفاعی میثاقیان مشکل‌ساز نمی‌شود
تاریخ: 1395/12/10
زمان: 22: 22
نوع: خبر
مدافع سابق استقلال از روند شاگردان منصوریان راضی است چرا که جوان‌های استقلال حالا باتجربه‌تر از قبل شده‌اند.

سحر خسروجردی/ پیروز قربانی مدافع سابق استقلال از روند شاگردان منصوریان راضی است چرا که جوان‌های استقلال حالا باتجربه‌تر از قبل شده‌اند و در آسیا هم نتیجه می‌گیرند و از نظر او استقلال پتانسیل صعود از گروهش در آسیا را دارد و می‌تواند با کسب نتایج خوب در لیگ قهرمانان آسیا بدرخشد.

 

بازی استقلال مقابل التعاون عربستان چطور بود؟
بازی خیلی خوبی بود. قبلا هم گفته بودم که استقلال هرچه بگذرد تجربه بازیکنانش بیشتر می‌شود و می‌تواند بهتر کار کند. به نظرم استقلال با جوان‌هایش می‌تواند در آسیا نتیجه بگیرد.

 

التعاون را در این دیدار چطور تیمی دیدید؟
بالاخره تیم حرفه‌ای بود اما در بین تیم‌های عربستانی نسبت به الهلال شرایط پایین‌تری به لحاظ فنی داشت اما همین‌که استقلال به التعاون عربستان که مربی بزرگی داشت سه گل زد و این‌قدر منطقی بازی کرد اتفاق خوب و مثبتی بود. البته گلی که استقلال در ثانیه 35 بازی زد خیلی کمک کرد تا این روند منطقی را در طول بازی داشته باشد.

 

در مورد بازی تیم‌های ایرانی و عربستانی در کشور ثالث چه نظری دارید؟
این‌ها مسایل سیاسی است اما جدا از بحث‌های سیاسی ما هر جایی با این تیم‌ها بازی کنیم باید ببریم. ما حتی اگر در کره مریخ هم با تیم‌های عربی بازی کنیم باید ببریم. فوتبال ربطی به سیاست ندارد اما باید بزرگی خودمان را نشان بدهیم و ثابت کنیم که جایگاه بالاتری نسبت به عرب‌ها در فوتبال داریم. خوشحالم که استقلال خوزستان هم حریفش را برد و به آنها تبریک می‌گویم. در جریان بازی استقلال و التعاون جواد خیابانی قیمت بازیکنان تیم عربستانی را می‌گفت و دیدیم که قیمت بازیکنان آنها چقدر بالا بود و این برد ارزش کار ما را نشان می‌دهد.

 

استقلال از گروهش در آسیا صعود می‌کند؟
ان‌شاءا... صعود می‌کند. استقلال الان و با این برد شرایط خوبی دارد. بالاخره کادرفنی استقلال هم کم‌تجربه نیستند و باید بازی به بازی جلو بروند. بازی‌های دور رفت که تمام شود با قاطعیت بیشتری می‌شود در این مورد صحبت کرد اما استقلال پتانسیل صعود از این گروه را دارد و می‌تواند نتایج خوبی بگیرد و از این گروه بالا بیاید و بدرخشد.

 

در لیگ برتر استقلال میزبان سیاه‌جامگان است. چه تصوری از این بازی دارید؟
بالاخره سیاه‌جامگان انتهای جدول است و شرایط خطرناکی دارد. سیاه‌جامگان مربی‌اش را هم تازه عوض کرده و حالت ناشناخته‌ای برای استقلال در حال حاضر دارد. اما استقلال می‌تواند خودش را به حریفان دیکته کند. بعد از آن شرایطی که استقلال اول فصل داشت الان به تیم قابل احترامی تبدیل شده و اگر روند خودش را داشته باشد و خودش باشد با احترام به آقای میثاقیان و تیم سیاه‌جامگان استقلال می‌تواند این بازی را ببرد.

 

اکبر میثاقیان استاد ضدفوتبال است. این مساله برای استقلال مشکل‌ساز نمی‌شود؟
بالاخره تیم بزرگ برای مقابله با هر تاکتیکی باید برنامه داشته باشد. فکر نمی‌کنم این مساله برای استقلال مشکل‌ساز شود. ضمن اینکه جلوی چنین تیم‌هایی گل اول خیلی مهم است و هرچه زودتر به گل برسی کار راحت‌تر می‌شود. مثل بازی با التعاون که استقلال اگر زود گل اول را نمی‌زد التعاون دفاع می‌کرد تا یک امتیاز را بگیرد. تیم سیاه‌جامگان هم چون برای نیفتادن می‌جنگد اول سعی می‌کند گل نخورد و به همین دلیل هرچه زودتر گل بزنند بهتر است و سیاه‌جامگان نمی‌تواند رو به کارهای دفاعی بیاورد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.