b_Newsقصه تکراری آفریقای جنوبی تکذیب شد

فدراسیون: فقط الجزایر به طور رسمی کی‌روش را می‌خواست

تاریخ: 1395/12/13
زمان: 23: 39
نوع: خبر
در چند روز گذشته خبر پیوستن احتمالی کارلوس کی‌روش به تیم‌ملی آفریقای جنوبی برای چندمین‌بار متوالی تکرار شد.

احد علوی / در چند روز گذشته خبر پیوستن احتمالی کارلوس کی‌روش به تیم‌ملی آفریقای جنوبی برای چندمین‌بار متوالی تکرار شد. تکرار این درخواست غیررسمی از فدراسیون‌ آفریقای‌جنوبی دیگر برای فوتبال ایران عادی شده است. تقریبا هر زمان که کی‌روش با فدراسیون فوتبال دچار تنش می‌شود، باید این انتظار را داشته باشیم که سریعا پای فدراسیون آفریقای‌جنوبی به میان می‌آید. حالا هم بعد از درگیری کی‌روش با برانکو و ملی‌پوشان پرسپولیس طبیعی بود که رییس فدراسیون آفریقای جنوبی که از دوستان صمیمی کی‌روش به حساب می‌آید، نام او را به عنوان گزینه سرمربیگری تیم‌ملی آفریقای‌جنوبی مطرح کند.
یک منبع آگاه در فدراسیون فوتبال به انتشار این خبر فقط می‌خندد و می‌گوید: «در این چند ساله هیچ ایمیلی از سوی فدراسیون آفریقای‌جنوبی مبنی بر اینکه آنها خواهان سرمربی تیم‌ملی هستند، به‌دست ما نرسیده است.»
همین منبع آگاه در این باره این‌گونه توضیح می‌دهد که عرف بین‌المللی به این شکل است که مربیان تحت قرارداد اگر پیشنهادی از دیگر کشورها داشته باشند،‌ می‌بایست به فدراسیون فوتبال آن کشور ایمیل بزنند و درخواست کسب اجازه برای مذاکره با سرمربی تیم‌ملی آن کشور را داشته باشند. تنها باری که کی‌روش پیشنهاد جدی داشت، مربوط به چند ماه پیش بود که فدراسیون فوتبال الجزایر ایمیلی به فدراسیون فوتبال زد تا درباره شرایط کار با کی‌روش از فدراسیون فوتبال ایران کسب تکلیف کند که پاسخ فدراسیون فوتبال هم منفی بود. بعد از آن دیگر هیچ ایمیلی به دست ما درباره کارلوس کی‌روش نرسیده است.

تاج تهدید به اخراج کرد، کی‌روش کوتاه آمد
این سوال طی یک هفته گذشته ذهن خیلی‌ها را به خودش مشغول کرده که چرا کی‌روش برای اولین‌بار از خواسته‌اش صرفنظر کرده و به‌نوعی در برابر دعوایی که خودش به راه انداخته بود، کوتاه آمده است؟ کی‌روش که بر سر ماجرای دعوت‌نشدن رحمتی و هادی عقیلی، لباس‌های تیم‌ملی قبل از جام‌جهانی برزیل و برگزاری اردوهای بلندمدت پای حرفش ایستاده بود، حالا بعد جنجالی که بپا کرد و از ایران رفت و سخت روی مواضع‌اش مبنی بر دعوت نشدن ملی‌پوشان پرسپولیس به تیم‌ملی تا عذرخواهی رسمی برانکو در رسانه‌ها ایستاد، چطور می‌شود که حاضر شده پرسپولیسی‌ها را به تیم‌ملی دعوت کند. برای یافتن پاسخ به این سوالات تنها یک پاسخ به ذهن می‌رسد و آن نحوه مدیریت تاج در برخورد با کی‌روش است. این‌گونه که خبردار شدیم تاج مانند کفاشیان با کی‌روش مماشات نکرده و از منافع ملی در برابر سرمربی تیم‌ملی دفاع کرده است. گفته می‌شود بعد آنکه صحبت‌ها با کی‌روش برای قانع کردن او جواب نداده، تاج از موضع جدی وارد شده و کی‌روش را تهدید به برکناری و جریمه سنگین نقدی کرده است. اینکه چه جملاتی تاج به کار برده تا کی‌روش متوجه شود این تو بمیری از آن تو بمیری‌ها نیست، بر ما هم پوشیده است اما یک فرد مطلع، جدی صحبت‌کردن تاج با کی‌روش و تهدید او به اخراج را تایید می‌کند.
به‌نظر می‌رسد این صحبت‌های جدی تاج به‌عنوان رییس فدراسیون جمهوری اسلامی ایران برای آینده فوتبال ایران و ادامه همکاری با کی‌روش آنقدر تاثیرگذار بوده که سرمربی تیم‌ملی از مواضع خصمانه خود عدول کرده و حاضر شده ملی‌پوشان پرسپولیس را به تیم‌ملی دعوت کند، آن هم بدون هیچ‌گونه پیش‌شرطی.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.