b_Newsتراکتور قلعه‌نویی، شرمنده پرشورها

این تیم چقدر ارزش تماشا دارد؟

تاریخ: 1395/12/14
زمان: 12: 41
نوع: خبر
بردیا احمدی

در روز نخست از مسابقات هفته بیست‌وسوم لیگ برتر باشگاه‌های کشور، تراکتورسازی در خانه با نتیجه مساوی بدون گل برابر سایپا متوقف شد تا یک بخت بسیار جدی برای نزدیک شدن به پرسپولیس را از دست بدهد. سرخپوشان تهرانی روز یکشنبه باید در غیاب انبوهی از بازیکنان کلیدی‌شان به مصاف نفت تهران بروند. آنها تا پیش از مسابقات این هفته با شش امتیاز از تراکتور پیش بودند و اگر تیم تبریزی می‌توانست بازی دیروز را ببرد، در فاصله سه امتیازی قرمزها فشار زیادی به آنها وارد می‌کرد. حالا اما ذخیره‌های پرسپولیس هم می‌توانند با خیال آسوده‌تری به مصاف نفت بروند؛ چرا که خوب می‌دانند در بدترین حالت ممکن فاصله‌شان با تیم دوم جدول در عدد پنج متوقف خواهد ماند.
بازی دیروز تراکتورسازی و سایپا در حالی برگزار شد که امیر قلعه‌نویی در طول دو هفته گذشته بارها از عدم حضور پرشورها در ورزشگاه گلایه کرده بود. او و برخی از بازیکنان تراکتور در اقدامی که هماهنگ شده به نظر می‌رسید، به دفعات مصاحبه کردند و گفتند از تماشای صندلی‌های خالی ورزشگاه یادگار متعجب هستند. همین فشارها در نهایت موثر واقع شد و باعث شد استقبال نسبتا خوبی از بازی روز تعطیل تراکتور برابر سایپا به عمل بیاید و تقریبا نیمی از سکوهای ورزشگاه پر شود. دست بر قضا تا آنجا که صدا و سیمای ارسالی از تبریز هم نشان می‌داد، هواداران پشتیبانی خوبی از تیم‌شان داشتند و تا آخرین لحظه به تشویق تیم میزبان پرداختند. با این وجود آنچه در مستطیل سبز دیده شد، چندان نسبتی با این شور و اشتیاق نداشت.
دیروز در نشست خبری بعد از مسابقه، امیر قلعه‌نویی بعد از هفته‌ها از کیفیت تیمش ابراز رضایت کرد و گفت تراکتورسازی بازی خوبی انجام داده، اما تصاویر تلویزیونی واقعا چنین مساله‌ای را نشان نمی‌داد. غیر از یکی، دو شوت که توسط ابراهیمی و فرزاد حاتمی به سمت دروازه شلیک شد، به ندرت موقعیت خوب گلزنی برای تیم تبریزی به ثبت رسید. آنچه اما بیشتر از هر چیز دیگری توی ذوق می‌زد، پرتاب‌های بلند خالد شفیعی روی اوت‌های دستی بود که به دفعات، از هر دو جناح تکرار شد. کار به جایی رسیده بود که شفیعی اوت‌های نزدیک به خط نیمه زمین را هم به همین ترتیب روی دروازه می‌فرستاد! آیا واقعا این همان تیمی است که امیر قلعه‌نویی قول ساختنش را داده بود؟ آیا اصلا می‌ارزد که هوادار برای دیدن این تیم بلیت بخرد و راهی استادیوم شود؟
سرمربی تراکتور مدام از تنبیه فیفا گله می‌کند و عبارت نخ‌نمای «دست‌های بسته» را به کار می‌گیرد، اما او حتما می‌داند که تیمش همین حالا هم آنقدر ستاره دارد که نیاز چندانی به سربازهای پرسپولیس نداشته باشد. محمدرضا اخباری، هادی محمدی، خالد شفیعی، آقایی و ایرانپوریان در جناحین، مهدی کیانی دفاعی و محمد ابراهیمی تهاجمی در کنار کرار و محمد نوری و البته فرزاد حاتمی، ادینهو و نیمکت‌نشین سرشناسی به نام مهدی شریفی. آیا این همه بازیکن برای «فوتبال» بازی کردن کافی نیستند؟ نه امیرخان؛ تیمی بسازید که دیدن مسابقاتش برای مردم جذاب باشد و آنها را بدون اصرار و التماس به ورزشگاه بکشاند!

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.