b_Newsپس از 8 ماه مشخص شد

کیمیا نباید به المپیک می رفت!

تاریخ: 1395/12/14
زمان: 12: 32
نوع: خبر
پس از گذشت هشت ماه از مدال آوری کیمیا علیزاده در المپیک ریو، مشخص شد که او با مصدومیتی که داشت، اصلا نباید به این رقابت ها می رفت.

کیمیا علیزاده نخستین مدال آور بانوان ایران در بازی های المپیک، مدالش را با مصدومیت گرفت. مصدومیتی از ناحیه زانو که یک ماه بعد از المپیک مشخص شد که کیمیا با وجود آن اصلا نباید به این رقابت ها می رفت.

پریا سمیعی پزشک و حقوق دان ورزشی در این رابطه گفت:کیمیا شرایط بسیار حساسی داشت و اعزامش به المپیک ریسک بزرگی بود. کیمیا نه سن و سال زیادی داشت و نه باتجربه بود. اعزام او در چنین شرایطی بسیار خطرناک بود چراکه می توانست به یک نقص سنگین در زانویش منجر شود. اما گویا مدال برای مسوولان ورزشی بیشتر از هر چیزی اهمیت دارد.

وی افزود:زانوی کیمیا با وجود عمل جراحی سنگینی که داشت هنوز احساس ناراحتی دارد. زانوی او اکنون تحریک پذیر است و دوران نقاهتش طول می کشد. متاسفانه برخی از افراد غیر مسوول می گویند احتمال اعزام او به مسابقات کشورهای اسلامی هم هست. این مسابقات که هیچ، کیمیا باید کامل از تکواندو و ورزش حرفه ای خداحافظی کند. این توصیه من به عنوان یک پزشک به کیمیا است. اگر کیمیا بیش از اندازه به زانوی خود فشار بیاورد ممکن است تا پایان عمر با مشکل درد زانو و حتی مشکلات بدتر از آن مواجه و کارش دوباره به عمل جراحی کشیده شود.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.