واکنش تند باشگاه استقلال نسبت به اظهارات سرپرست تراکتورسازی

تاریخ: 1395/12/14
زمان: 15: 50
نوع: خبر
باشگاه استقلال با انتشار اطلاعیه‌ای نسبت به اظهارات سرپرست تیم فوتبال تراکتورسازی واکنش نشان داد.


به گزارش سایت روزنامه گل به نقل از سایت رسمی باشگاه استقلال، در پی اظهارات ایوب ذوالفقاری سرپرست تیم فوتبال تراکتورسازی این باشگاه اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
اظهارات سخیف، غیرمسئولانه و بی‌ادبانه ایوب ذوالفقاری جای تعجب بسیار دارد. ایشان از ادبیاتی استفاده کرده که در شان و اندازه خودش است و بدون تردید باشگاه استقلال به خاطر این اتهامات بی‌اساس به کمیته انضباطی شکایت خواهد کرد.
علیرضا منصوریان سرمربی استقلال در نشست خبری خود این سوال را مطرح کرد که چرا تیم تراکتورسازی با وجود اینکه یک تیم نظامی نیست، باید توانایی جذب بازیکن سرباز داشته باشد؟ سرپرست تیم تراکتورسازی هم می‌توانست یک پاسخ ساده به این سوال بدهد و اینکه به جای پاسخ درباره بازیکنان سرباز بحث بازیکنانی مانند نورافکن، برزای، کریمی و غیره را مطرح می‌کند، کاملا بی‌ارتباط با سوال آقای منصوریان و نوعی فرافکنی است.
آقای ذوالفقاری! اگر ماندن در فوتبال این اندازه برایت مهم است بهتر است نان بازوی خودت را بخوری و آن زمان اگر توانستی، در فوتبال بمان، نه اینکه سرباز صفر و سرباز پیاده دیگران باشی. شما به هیچ وجه در این حد و اندازه نیستی که درباره استقلال بزرگ، بازیکنان و کادرفنی آنها صحبت کنی و نام آنها را به زبان بیاوری. این ادبیات شما در شان باشگاه بزرگ و ریشه‌دار تراکتورسازی هم نیست.
به نظر می‌رسد حافظه ایوب ذوالفقاری به شدت ضعیف است. باشگاه استقلال همواره حفظ احترام آقای قلعه‌نویی به عنوان بازیکن و سرمربی پیشین این باشگاه و همینطور باشگاه پرطرفدار و بزرگ تراکتورسازی را بر خود واجب می‌داند اما محض اطلاع آقای ذوالفقاری بد نیست ایشان به مصاحبه آقای قلعه‌نویی در تاریخ 4 دی ماه 1395 که در مورد تیم استقلال بوده است، رجوع کند.
به نظر می‌رسد ایوب ذوالفقاری حتی زحمت خواندن مصاحبه  آقای منصوریان را به خود نداده است زیرا ما هر چقدر فکر می‌کنیم، متوجه نمی‌شویم آقای منصوریان در کدام قسمت از صحبت‌های خود به مردم خوب و فهیم آذربایجان بی‌احترامی کرده که آقای ذوالفقاری چنین ادعای بی‌اساسی را مطرح می‌کند. آقای ذوالفقاری! چنین ادبیات سطح پایینی و استفاده از نام مردم عزیز یک استان برای پیشبرد امور شخصی، یک ترفند سوخته و از رده خارج است. سرمربی استقلال همواره در مصاحبه‌های خود احترام مردم عزیز آذربایجان و همه استان‌های ایران را رعایت کرده و هیچگاه از این اصول خارج نشده است.
خیلی خنده‌دار است که شما ادعای شکایت از سرمربی استقلال را دارید در حالیکه آقای منصوریان خود با خانواده‌ای آذری زبان وصلت کرده، در محله آذری‌زبان‌ها به دنیا آمده و بزرگ شده و کم و بیش به اندازه یک فرد آذری می‌تواند به این زبان صحبت کند. ایشان در نشست خبری خود تنها یک موضوع را به صورت سوال مطرح کرد اما مصاحبه سطح پایین، خالی از اطلاعات و احساسی شما بار حقوقی دارد و باشگاه استقلال بابت این اظهارات نسنجیده، بدون تردید از شما به کمیته انضباطی شکایت خواهد کرد. هر چند به نظر می‌رسد مصاحبه‌ای که انجام دادید، از پیش نوشته شده و یک دست‌نویس بود که شما تنها خواننده آن بودید و فوتبال ایران با این ادبیات سوخته غریبه نیست.