b_Newsتمام تقابل‌های دایی و پرسپولیس

شهریار به دنبال هت‌تریک

تاریخ: 1395/12/15
زمان: 11: 47
نوع: خبر
پرسپولیس و نفت تهران امروز در یک دیدار حساس در ورزشگاه تختی به مصاف هم می‌روند.

سیدیاسر رضوی / پرسپولیس و نفت تهران امروز در یک دیدار حساس در ورزشگاه تختی به مصاف هم می‌روند که نتیجه این دیدار برای هر دو تیم از اهمیت زیادی برخوردار است. نفت دایی که چند روزی به خاطر مشکلات مالی تمرین نکرد برای بهبود روند تیم در لیگ به این سه امتیاز احتیاج دارد و برانکو هم با یک لشگر محروم همه جوره به دنبال برد است تا بتواند اختلافش را با توجه به تساوی تراکتورسازی در مسیر قهرمانی بیش از پیش کند.


دو تساوی در اولین تقابل
اولین تجربه علی دایی به عنوان سرمربی و قرار گرفتنش مقابل پرسپولیس دو تساوی را برای این مربی به همراه داشت. سرمربیگری توفیقی برای علی دایی که به عنوان بازیکن با رفتن ورنر لورانت سکان هدایت نارنجی‌پوشان سایپا را برعهده گرفت و قهرمانی لیگ را هم با این تیم به دست آورد. دایی در لیگ ششم تیم تحت هدایت مصطفی دنیزلی را دو بار و هر بار با نتیجه 2 - 2 متوقف کرد.


افشین مقابل شهریار امپراتور بود
در لیگ هفتم علی دایی بازهم سکان هدایت تیم سایپا را برعهده داشت اما در این فصل شرایط متفاوتی را مقابل پرسپولیس تجربه کرد. دایی در لیگ هفتم در هر دو بازی رفت و برگشت با یک نتیجه مشابه بازی را به پرسپولیس تحت هدایت افشین قطبی که در نهایت تیمش را قهرمان لیگ نمود، واگذار کرد. سایپای علی دایی در هر دو بازی نتیجه را یک بر صفر به پرسپولیس در لیگ هفتم واگذار و بازنده از زمین بیرون آمد.


اولین برد مقابل یک مربی خارجی و آغاز طلسم شکنی
علی دایی در ادوار مختلف که مقابل پرسپولیس قرار گرفته، تنها یک بار توانسته مقابل یک مربی خارجی برنده از زمین خارج شود. او تجربه رویارویی با دنیزلی، ژوزه و برانکو را به عنوان مربیان خارجی پرسپولیس در کارنامه دارد اما جالب است که تنها یک بار توانسته بر خارجی‌های قرمزپوشان فائق آید که آن هم به لیگ یازدهم و بازی برگشت در هفته سی و سوم بر می گردد که توانست با راه آهن 4 بر 3 پرسپولیس را شکست دهد. البته این پیروزی را باید طلسم شکنی شهریار مقابل پرسپولیس هم قلمداد کرد چون پیش از این در بازی‌های مختلف یا به تساوی رسیده بود و یا با شکست زمین مسابقه را به عنوان سرمربی ترک کرده بود.


دومین برد مقابل دستیار سابق
در لیگ دوازدهم علی دایی بازهم سکان هدایت راه‌آهن تهران را برعهده داشت. شهریار در این لیگ دو بار و در هفته‌های دوازدهم و بیست و نهم مقابل پرسپولیس قرار گرفت که بازی رفت را با نتیجه یک بر صفر به ژوزه واگذار کرد اما بعد از اخراج این مربی توانست بردهای خودش را مقابل سرخپوشان پایتخت دبل کرده و این پیروزی را مقابل یحیی گل محمدی دستیار سابق خودش به دست بیاورد و این برد مقدمه ای برای بازگشت دوباره‌اش به پرسپولیس باشد.


شهریار در آرزوی هت‌تریک
علی دایی بعد از نایب قهرمان کردن پرسپولیس در لیگ سیزدهم اصلا شرایط خوبی در لیگ چهاردهم نداشت و در هفته هفتم با یک شرایط عجیب و غریب از کار برکنار شد. لیگ پانزدهم و صبا آغاز دوباره کار شهریار در فوتبال ایران بود و توانست در ابتدا و قبل از شروع مشکلات سیاه و سپیدپوشان قمی با روند خوبی برابر پرسپولیس در هفته هشتم قرار بگیرد. دایی با گلزنی محمد قاضی، از پرسپولیس برانکو پیش افتاد اما رویای او برای هت‌تریک برد و همچنین شکست برانکو به عنوان دومین مربی خارجی لیگ ناکام ماند و گل طارمی همه آرزوهایش را برباد داد و با تساوی ورزشگاه آزادی را که تحت‌‌الشعاع درگذشت مرحوم هادی نوروزی بود، ترک کرد. در بازی برگشت در قم هم صبایی‌ها باختند تا پرسپولیسی‌ها با یک شور و شعف خوب سال 94 را به پایان برسانند.


یک رویارویی متفاوت
نفت تهران در بازی رفت یک شکست سنگین را مقابل پرسپولیس در هفته هشتم متحمل شد و سه بر صفر زمین مسابقه را ترک کرد. باختی که شاید کمتر کسی آن را برای تیم اوج گرفته نفت که حتی مدعی قهرمانی هم بود متصور می‌شد. حالا اما رویارویی دو تیم بسیار متفاوت است. نفت بحران مالی دارد و بعد از چند روز تحریم تمرینات، کار را برای پرسپولیس دنبال کرد و از سوی دیگر هم پرسپولیس برانکو با لشگری از محرومان، آماده این بازی می‌شود که نبودن بازیکنان کلیدی این تیم یک دغدغه برای هواداران سرخپوش شده است.


دو گلزن نیستند اما بقیه هستند
در بین بازیکنانی که سابقه گلزنی به تیم علی دایی را با پیراهن پرسپولیس دارند، دو نفر آنها در این مسابقه حضور ندارند. در بازی‌های قبلی و در ادوار مختلف سیدجلال حسینی، مهدی طارمی، فرشاد احمدزاده، کمال کامیابی‌نیا و حسین ماهینی برای پرسپولیس مقابل تیم‌هایی که شهریار هدایت آنها را برعهده داشته موفق به گلزنی شدند. حالا از این جمع حسین ماهینی و کامیابی‌نیا نیستند اما سیدجلال رسید تا در کنار فرشاد احمدزاده و طارمی جمع گلزنان همچنان جمع باشد.

 

 

برد

مساوی

باخت

گل زده

گل خورده

2

4

5

11

17

 

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.