b_Newsتیم ملی، پرسپولیسی‌ها و کارلوس کی‌روش

فقط بگو چرا؟

تاریخ: 1395/12/15
زمان: 12: 47
نوع: خبر
بهروز رسایلی

بعد از آنکه زمزمه‌هایی در مورد بازگشت بازیکنان پرسپولیس به تیم‌ملی بر سر زبان‌ها افتاد، کارلوس کی‌روش نیز در مصاحبه کوتاهش با سایت فدراسیون فوتبال این موضوع را به طور ضمنی و غیرمستقیم تایید کرد. او گفت مثل همیشه بهترین‌ها به اردو فرا خوانده خواهند شد و این طبعا می‌تواند شامل بازیکنان پرسپولیس هم باشد. به این ترتیب اگر رویه فعلی پابرجا باقی بماند و سرخپوشان به لیست نهایی کی‌روش راه پیدا کنند، چند سوال بسیار مهم مطرح می‌شود؛ پرسش‌هایی که کاش یک نفر از مدیران فدراسیون حاضر به توضیح در مورد آنها باشد.
یکم- اگر واقعا کی‌روش قصد تحریم بازیکنان پرسپولیس را نداشته، پس چرا حدود یک ماه پیش اعلام کرد هیچ بازیکنی از این تیم به اردوی تیم‌ملی دعوت نخواهد شد؟ تا آنجایی که ما در این شش سال کارلوس را شناخته‌ایم، او کسی نیست که بی‌ربط و بیهوده حرف بزند. بنابراین حتما باید توضیحی در قبال گفتار و رفتار متناقضش داشته باشد. به روایت روشن‌تر، کی‌روش متهم است که در آن زمان قصد داشته جو باشگاه پرسپولیس را پیش از مسابقات مهم این تیم برابر تراکتورسازی، استقلال و الهلال عربستان متشنج کند. حالا که او خود به خود از آن موضع اولیه عقب نشسته، قاعدتا فرضیه مزبور تقویت می‌شود. واقعا آیا هدف کی‌روش، فقط به هم ریختن اردوگاه برانکو بوده؟ اگر اینطور نیست پس چرا آن حرف را زد و بعد هم بی‌خیال شد؟
دوم- برخی حدس و گمان‌ها حکایت از آن دارد که از «بالا» به کارلوس کی‌روش فشار آورده‌اند و او مجبور شده از موضعش عقب‌نشینی کند. اگر این خیال‌بافی‌ها صحت داشته باشد که دیگر عذر بدتر از گناه است. آیا کی‌روشی که ما می‌شناختیم، کسی بود که زیر فشارها تسلیم شود؟ اصلا چنین کاراکتری از این به بعد چقدر قابل اعتماد خواهد بود؟ و آیا او بعدها مسوولیت عملکرد تیم‌ملی را بر عهده خواهد گرفت؟
سوم- دغدغه مهم‌تر اما این است که آنچه اکنون اتفاق افتاده، بیشتر شبیه «جمع شدن» کار بوده و بوی «حل بحران» نمی‌دهد. حتی اگر همه شایسته‌های پرسپولیس به اردو دعوت شوند و در تیم‌ملی هم به میدان بروند، باز واضح است که اختلافات ریشه‎ای بین کی‌روش و برانکو هنوز حل نشده و این مساله در آینده می‌تواند کانون بالقوه بحران باشد. آیا واقعا مدیران ارشد فدراسیون به رفع کلی و اساسی این مشکل فکر کرده‌اند و یا قرار است باز هم در بزنگاه‌های بعدی شاهد تکرار اتفاقات ناگوار اخیر باشیم؟ فراموش نکنیم صعود به جام‌جهانی تازه اول راه است و پس از آن اوج حساسیت‌ها باید برای آماده‌سازی تیم‌ملی اعمال شود. آیا سرانجام آن روز می‌توان راه‌حلی برای برگزاری اردوهای ملی خارج از برنامه فیفا پیدا کرد؟

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.