b_Newsاین استقلال دسترنج 3 مربی استقلال است

4،4، 2 امیر و پرویز و علیمنصور

تاریخ: 1395/12/16
زمان: 12: 53
نوع: خبر
علیرضا منصوریان در نیم فصل دوم دست به جوانگرایی زد.

به گزارش سایت روزنامه گل، علیرضا منصوریان در نیم فصل دوم دست به جوانگرایی زد. البته این جوانگرایی بیشتر از آنکه با برنامه و حساب شده باشد با توجه به محرومیت اعمال شده ار سوی فیفا اجباری بود. هرکدام از مربیان دیروز و امروز استقلال تلاش می‌کنند تا این جوانگرایی را به نام خودشان سند بزنند. از یک طرف امیر قلعه‌نویی می‌گوید جوان‌هایی که امروز در ترکیب استقلال خوش می‌درخشند حاصل و دسترنج او از سال‌های قبل هستند. پرویز مظلومی مدعی است جوانگرایی در استقلال را از فصل گذشته خودش استارت زد. موضع علیرضا منصوریان هم که مشخص است. حالا سوال این است که کاشف جوان‌های امروز استقلال کدام مربی بودند و چه کسی برای اولین بار به آنها بازی داد؟


چهار بازیکن به نام ژنرال
اولین حضور حسین حسینی‌، محسن کریمی، بهنام برزای و مجید حسینی در استقلال به دوران مربیگری امیر قلعه‌نویی بر می‌گردد. حسین حسینی در لیگ سیزدهم گلر دوم آبی‌پوشان بود. برزای به عنوان کاپیتان تیم ملی امید‌، نیم فصل دوم از راه‌آهن به استقلال آمد. محسن کریمی و مجید حسینی هم از تیم امید به تیم اصلی اضافه شدند. امروز محسن کریمی و برزای از نفرات فیکس تیم منصوریان هستند. مجید حسینی نیز معمولا بازیکن تعویضی است. وضعیت حسینی هم که به عنوان گلر دوم نیاز به توضیح بیشتر ندارد. کریمی و برزای برخلاف فصل گذشته که مظلومی اعتقاد و اعتماد چندانی به بازی آنها نداشت در نیم فصل دوم لیگ شانزدهم دوران موفقی را در استقلال تجربه می‌کنند.


امید و فرشید به نام پرویز
جانشین امیر قلعه‌نویی در لیگ پانزدهم هم دست به جوانگرایی زد و چند بازیکن آینده دار را به ترکیب استقلال اضافه کرد. فرشید اسماعیلی را از تیم دسته اولی فجر سپاسی به تیمش آورد. فرشید سابقه بازی در تیم ملی جوانان و امید را هم درکارنامه داشت. بازیکن دیگری که کشف مظلومی بود امید نورافکن است. بازیکن تیم ملی جوانان که از تیم جوانان و امید استقلال به تیم اصلی آمد. اسماعیلی در سه بازی آخر و نور افکن در چهار بازی آخر به بازیکن فیکس استقلال مظلومی تبدیل شده بودند اما در تیم منصوریان لیگ شانزدهم را از روی نیمکت شروع کردند. حالا این دو نفر فیکس تیم منصوریان هستند. البته پست بازی آنها با استقلال دوره مظلومی متفاوت است.


جوانان علیمنصور
علیرضا منصوریان امسال چند جوان را به لیست استقلال اضافه کرد. میلاد زکی‌پور و مجتبی حقدوست را از تیم سابق‌اش نفت تهران آورد. میعاد یزدانی را هم از تیم دسته اولی سپید رود رشت جذب کرد. عظیم گوک که فصل قبل هم کنار استقلال تمرین می‌کرد را برای چند دقیقه در این فصل بازی داد تا این چهار بازیکن به نام علیمنصور ثبت شود. جز یزدانی و گوک‌، دو نفر دیگر بازیکن فیکس استقلال محسوب می‌شوند. در آوردن و استفاده کردن از بازیکنان جوان منصوریان و قلعه‌نویی با چهار بازیکن فعلا برابر هستند. علیمنصور جوانان دیگری مانند علی سیار را هم روی نیمکت دارد که شاید در ادامه به آنها میدان بدهد. تیم فعلی استقلال نتیجه کار سه مربی اخیر استقلال است.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.