b_Newsتقدیر نمی خواهم، حمایت مردم برایم همه چیز است

امیر علی اکبری: همین که سنگی جلوی پایم انداخته نمی شود، برایم کافی است!

تاریخ: 1395/12/17
زمان: 12: 48
نوع: گفتگو
علی اکبری به این موضوع اشاره کرد که توقعی برای تقدیر و تشکر از سوی مسوولان ورزش ندارد و همین که سنگی جلوی پای او انداخته نمی شود، راضی است.

حامد جیرودی/ دی ماه گذشته بود که امیر علی‌اکبری در ادامه مسابقات گرندپری ۲۰۱۶ رایزین، یکی از تورنمنت‌های مسابقات ورزش‌های رزمی ترکیبی که در ژاپن برگزار شد، موفق شد با شکست دادن هیت هرینگ، مبارز آمریکایی به مرحله نیمه‌نهایی این مسابقات راه یابد و با پیروزی مقابل والنتین مولدافسکی از روسیه فینالیست شود اما علی اکبری در فینال این مسابقات برابر میرکو فیلیپوویچ شکست خورد تا نایب قهرمان شود. این فرنگی کار سابق تیم ملی کشتی حالا تمرینات خود را دوباره از سر گرفته تا باز هم بتواند در رشته MMA به موفقیت برسد. با این حال، او که در حال حاضر برای انجام تمرینات خود در کمپ تایلند به سر می برد، در گفت و گویی که با «گل» داشت، به این موضوع اشاره کرد که توقعی برای تقدیر و تشکر از سوی مسوولان ورزش ندارد و همین که سنگی جلوی پای او انداخته نمی شود، راضی است.

در مورد وضعیت خودت توضیح می دهی؟
من در حال حاضر به کمپ تایلند آمده ام تا تمریناتم را دوباره از سر بگیرم. خوشبختانه مصدومیتی که داشتم برطرف شده و مشکل خاصی ندارم و می توانم تمرین کنم. البته اردوی خاصی هم ندارم، چون هنوز برنامه سال 2017 به ما اعلام نشده اما ممکن است که فروردین برایم بازی بگذارند، ممکن هم هست بگذارند برای تابستان اما با این حال من تمریناتم را شروع کرده ام که هم نقاط ضعف خودم را برطرف کنم و هم آماده تر از سال قبل، در مسابقات آینده شرکت کنم تا باز هم بتوانم به موفقیت برسم.

 

چند روز پیش در تهران مراسم تقدیر از ورزشکاران المپیک و پارالمپیک برگزار شد. به عنوان ورزشکاری که در رشته MMA به موفقیت رسیده ای، انتظار نداشتی که از تو هم تقدیر شود؟
اولا باید بگویم همین که از بچه ها یک تقدیر و تشکری صورت گرفته دم شان گرم که بالاخره یک تقدیری از این ورزشکاران صورت گرفت. چون واقعا ورزش آماتور در کشور ما مظلوم واقع شده و حالا یک سال بعد از مدال گرفتن با جایزه کوچکی از آن ها تقدیر می شود که با آن زندگی روزمره شان هم نمی چرخد اما راجع به خودم باید بگویم که در ورزش ما حتی نمی دانند ورزش حرفه ای چیست که مثلا بخواهند از ورزشکاران حرفه ای تجلیل کنند. از ورزشکاران فدراسیونی و آماتورمان بعد از یک سال تجلیل می شود. در این شرایط، من هم از کسی انتظاری ندارم. همین که سنگی جلوی پای ما انداخته نشود و ما را دعا کنند، برای من بزرگ ترین تجلیل است. از همه هم ممنون هستم. درست است که تا به حال تجلیلی از من صورت نگرفته اما همین که سنگی جلوی پای من انداخته نشده، از همه ممنون هستم!

 

اما خیلی از علاقه مندان به ورزش که کشتی های تو را دنبال می کردند، معتقدند که حالا امیر علی اکبری جدیدی متولد شده که در رشته MMA توانسته خودش را به عنوان یک مبارز مطرح معرفی کند.
برای من همین که مردم من را بخواهند و برایم دعا کنند و مردم این رشته جدیدی که من در آن فعالیت می کنم را به عنوان یک ورزش حرفه ای قبول و کارهایم را دنبال کنند، کافی است و هیچ توقعی هم از هیج مسوولی ندارم و همین داشتن مردم برای من همه چیز است.

 

با این حال هنوز هم خیلی ها تو را به عنوان یک کشتی گیر سابق تیم ملی می شناسند که قهرمان جهان هم شده است. درباره شرایط تیم ملی کشتی فرنگی در آستانه جام جهانی که قرار است در آبادان برگزار شود، چه نظری داری؟
راستش را بخواهید من بعد از المپیک 2016 ریو از شرایط کشتی و تیم ملی خبری ندارم و نمی دانم که چه اتفاقاتی افتاده است ولی من هم به عنوان یک ایرانی، دوست دارم که کشتی گیران و ورزشکاران ما در همه مسابقاتی که شرکت می کنند، موفق باشند و در سکوی اول و قهرمانی قرار بگیرند.

 

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.