b_Newsاگر آن 3 هافبک وسط را خریده بودند الان جوان‌های استقلال کجا بودند؟

رحمانی: گفتند رضایتنامه گرفتی تا به پرسپولیس بروی و من هم خنده‌ام گرفت

b_News حرف‌های منصوریان در برنامه90 درست نبود و همه کاسه کوزه‌ها را سر من شکست
تاریخ: 1395/12/17
زمان: 09: 31
نوع: خبر
بختیار رحمانی در نیم فصل اول روزهای سختی را در استقلال پشت سر گذاشت، روزهایی که باعث شد او تیم‌ملی را هم از دست بدهد.

مهدی نوری/ بختیار رحمانی در نیم فصل اول روزهای سختی را در استقلال پشت سر گذاشت، روزهایی که باعث شد او تیم‌ملی را هم از دست بدهد و در نهایت تصمیم به جدایی از تیم آبی‌پوش پایتخت گرفت. او حالا در فولاد در آرامش و بدون حاشیه کارش را انجام می‌دهد تا دوباره پیراهن تیم‌ملی را به دست بیاورد چرا که معتقد است کی‌روش از نظر فنی و اخلاقی از او شناخت دارد و حالا همه‌چیز بستگی به خودش دارد تا دوباره به جمع ملی‌پوشان برگردد.


مقابل صبای قم مساوی کردید. بازی چطور بود؟
شاید باور نکنید، با تمام احترامی که برای صبا قائل هستم اما تمام جریان بازی دست ما بود و می‌توانستیم سه امتیاز را بگیریم. باتوجه به تعطیلی لیگ بازی خوبی انجام دادیم اما متاسفانه برنده نشدیم.

 

صبا در این دیدار چطور بود؟
فکر می‌کنم صبا مقابل ما عملکرد بازی‌های قبلی‌اش را نداشت. ما خیلی خوب صبا را آنالیز کرده بودیم. تیم آقا صمد تیم خیلی خوبی است و جوان‌های خوبی دارد و ان‌شاءا... در ادامه لیگ بهتر ظاهر شوند.

 

چرا تیم‌تان این‌قدر نوسان دارد؟
تیم ما خیلی جوان است و آقا نعیم پای جوان‌ها همه‌جوره ایستاده است. به این تیم باید زمان داده شود تا نتایجی که مردم انتظار دارند را بگیرد. اما خدا را شکر در خط حمله موقعیت‌های خیلی خوبی ایجاد می‌کنیم و در دفاع هم خوب هستیم. نوسان که می‌گویید درست است و ما از نظر نتیجه‌گیری نوسان داریم. اما تمام تلاش‌مان را در زمین برای کسب نتیجه می‌کنیم. هرچند که باید از موقعیت‌هایی که به دست می‌آوریم بهتر استفاده کنیم. ما در چند بازی واقعا مستحق برد بودیم که نبردیم و اگر می‌بردیم الان شرایط‌مان کاملا متفاوت بود.

 

شرایط خودت در فولاد خوب هست؟
بله، خدا را شکر همه چیز آرومه و و کارم را می‌کنم و راحتم.

 

انگار در فولاد اوضاع برای تو خیلی بهتر از استقلال است؟
در مورد استقلال بحثی ندارم. در استقلال هم شرایط خیلی خوب بود و آنجا وضعیت به آن شکل بود و برای استقلال آرزوی موفقیت می‌کنم. اینجا از نظر فکری راحت‌تر هستم. استقلال هیچ بدی برای من نداشت و هواداران استقلال هم خیلی به من لطف کردند. وقتی رضایتنامه‌ام را گرفتم عده‌ای گفتند که بختیار با خنده از استقلال رفته اما اصلا چنین چیزی نبود و یکسری‌ها می‌خواستند حاشیه درست کنند. اصلا یکسری‌ها خبر نداشتند که چه اتفاقی دارد می‌افتد. مگر من مصاحبه کردم؟ فقط از در باشگاه استقلال که بیرون آمدم یکسری افراد که همیشه آنجا هستند و برای همه حاشیه درست می‌کنند برای من هم حاشیه درست کردند. آن آقایان حرف خنده‌دار زدند که من هم خنده‌ام گرفت.

 

چه چیزی گفتند که خنده‌ات گرفت؟
گفتند رضایتنامه‌ات را گرفتی که به فلان تیم بروی؟ من هم خنده‌ام گرفت.

 

فلان تیم یعنی کدام تیم؟
گفتند رضایت گرفتی که به پرسپولیس بروی و من هم خنده‌ام گرفت. اما اصلا بحث رفتن من به پرسپولیس مطرح نبود و خنده‌ام گرفت.

 

فصل قبل بختیار رحمانی در تراکتورسازی بهترین هافبک لیگ بود. چرا در استقلال نتوانستی درخشش سابق را داشته باشی؟
خیلی چیزها در این قضیه نقش داشت. شرایط استقلال و فولاد را می‌بینید؟ در اوایل لیگ صدمه خیلی بدی خوردم چون هم تیم‌ملی را از دست دادم و هم چهار هفته اول نتیجه نگرفتیم و شرایط سخت شد و روی نیمکت رفتم و شرایط آن‌طور که می‌خواستم نشد. ما با ناآمادگی کامل وارد مسابقات شدیم و چهار هفته اول نتیجه نگرفتیم. همه بچه‌ها می‌دانند که اول فصل اصلا بدن‌های ما آماده نبود و آن چیزی که می‌خواستیم نشد و همه‌چیز دست به دست هم داد تا آن شرایط رقم بخورد. همه‌چیز مشکلات فوتبالی نیست و زندگی شخصی هم در اتفاقات به وجود آمده تاثیر دارد. رسانه‌ها در استقلال از من حمایت کردند اما یکسری از رسانه‌ها هم اذیتم کردند و از لبخند من هزار تا چیز درست کردند. هواداران واقعی استقلال می‌دانند که من اول فصل از چه پیشنهاداتی گذشتم و به استقلال رفتم. اما عده‌ای هوادار‌نما در استقلال هستند که حرف می‌زنند و حاشیه درست می‌کنند.

 

انگار روحیات و اخلاق تو با تیم بزرگ سازگار نبود و همین مساله در استقلال برایت مشکل‌ساز شد. واقعا چنین اتفاقی برای تو افتاده بود؟
نه، اصلا چنین چیزی نبود. چون تراکتور هم تیم کمی نبود و تیم پرهواداری بود. اما عملکرد خوبی در آنجا داشتم.

 

اما استقلال و پرسپولیس با همه تیم‌ها فرق دارند و قابل مقایسه با تراکتور یا هیچ تیم دیگری نیستند. این‌طور نیست؟
بله، درست می‌گویید. من نیم‌فصل در استقلال بودم و همه از من حمایت کردند. در استقلال هم بازی‌هایی بوده که من فوق‌العاده بازی کردم. اما وقتی بازی برده را مساوی می‌کنید یا می‌بازید روی همه تاثیر دارد و روی من هم تاثیر می‌گذاشت. شک نکنید که من مشکلی به لحاظ حضور در تیم بزرگ نداشتم. من شرایط سخت را دوست دارم و بازی در استقلال و پرسپولیس سخت است و باید دوبرابر گذشته تمرین کنی و خیلی خوب کار کنی.

 

از منصوریان دلخوری؟
نه خدا وکیلی، خداییش دلخور نیستم.

 

اما منصوریان تو را که بهترین هافبک لیگ بودی روی نیمکت گذاشت.
این مسایل فنی است. در رئال مادرید هم بازیکنان ناراضی هستند و می‌خواهند جدا شوند. منصوریان هرجا بوده نسبت به من لطف داشته و اول فصل هم که به استقلال رفتم و علی‌ آقا هم بود خیلی خوشحال بودم. همیشه برای علی آقا آرزوی موفقیت داشتم و الان هم شرایط استقلال خوب است و ان‌شاءا... در ادامه لیگ موفق باشند.

 

انگار مشکل استقلال تو و آرش افشین بودید که از تیم رفتید و استقلال نتیجه گرفت.
(خنده طولانی) واقعا آن موقع تیم استقلال به لحاظ بدنی و روحی نیاز به برد داشت و خدا را شکر که الان اوضاع آنها خوب شده است. استقلال و پرسپولیس روی روند برد که بیفتند شرایط‌شان خیلی بهتر می‌شود و الان استقلال همین‌طوری شده است.

 

در استقلال با مهدی رحمتی مشکلی نداشتی؟
نه، هیچ مشکلی نداشتیم.

 

اینکه می‌گویند رحمتی در استقلال امپراتوری خودش را دارد واقعیت دارد؟
آخه امپراتوری چی؟ حرف‌های علی آقا بعد از بازی با سپاهان را در برنامه90 شنیدید؟ مردم خودشان می‌فهمند. نمی‌گویم ناراحتی نبوده و نیست. وقتی شما هافبک داری و سه تا هافبک وسط می‌خری یعنی چی؟ من که از این تیم رفتم اما برای جوان‌ها این حرف‌ها را می‌گویم. اگر آن سه تا خرید انجام شده بود و مشکل محرومیت نیم‌فصل نبود الان جوان‌های استقلال کجا بودند؟ قبلا هم گفته بودم که استقلال جوان‌های خیلی خوبی دارد اما اگر آن سه تا هافبک وسط آمده بودند جوان‌های استقلال الان کجا بودند و چه وضعیتی داشتند؟ من با رحمتی هیچ مشکلی نداشتم و این حرف‌هایی که پشت سرش می‌زنند را هیچ‌وقت در تیم ندیدم اما در مورد شرایط خودم باید بگویم با آن وضعیت سختی که داشتم وقتی در برنامه90 آن‌طوری در موردم صحبت می‌کنند چکار باید می‌کردم. علی آقا در برنامه 90 در مورد من گفت که درباره بختیار تصمیم می‌گیریم. من آنجا بود که از علی‌ آقا ناراحت شدم. چون این‌طوری حرف زدن درست نیست. اگر تیمت خوب است پس چرا دنبال بازیکن می‌گردی؟ همه کاسه‌کوزه‌ها سر من شکسته شد. اما خوب است آدم همه‌جا اصول را رعایت کند. چون علی‌آقا همیشه روی اصول حرف می‌زد و با همه احترامی که برای منصوریان قائل هستم اما آن شب در برنامه 90 حرف‌هایش درست نبود. حرف‌های آن شب علی‌آقا هم در مورد من و هم بچه‌های دیگر درست نبود. خود منصوریان هم الان به این نتیجه رسیده که حرف‌های آن شب‌اش در برنامه90 درست نبوده است.

 

پس از منصوریان دلخوری داری؟
بله. اما واقعا دلیل جدا شدنم این چیزها نبود. چون بعد از برنامه90 هم من با تیم تمرین می‌کردم و هواداران و کادرفنی برخورد خیلی خوبی با من داشتند. اما من قبل از این اتفاقات تصمیم گرفته بودم از استقلال بروم. اما به آن شدت نبود و حرف‌های آن شب منصوریان در برنامه 90 تصمیم مرا قطعی کرد تا از استقلال بروم.

 

این هفته میزبان تراکتورسازی هستید. در مورد این بازی صحبت می‌کنی؟
تراکتورسازی بازیکنان و کادرفنی خیلی خوبی دارد و ان‌شاءا... با حمایت هواداران سه امتیاز بازی را بگیریم. کار بسیار سختی داریم اما فولاد هم تیم کمی نیست و اینجا هم بازیکنانش را داریم و هم کادرفنی خوبی داریم و با آنالیزی که از تراکتور می‌کنیم ان‌شاءا... سه امتیاز بازی را می‌گیریم چون واقعا به این سه امتیاز نیاز داریم.

 

بعد از تراکتور هم در آزادی باید با استقلال بازی کنید.
ان‌شاءا... که بازی خوبی بشود.

 

فکر می‌کنی هواداران استقلال چه استقبالی از تو خواهند داشت؟
فکر می‌کنم هواداران استقلال با من مثل سابق باشند چون کار خاصی نکردم. درست است از این تیم جدا شدم اما کاری نکردم. امیدوارم بازی ما مقابل استقلال در آزادی بازی خوب و قشنگی شود. بازی سختی هم خواهد بود و نمی‌دانم چه اتفاقی پیش می‌آید.

 

بازی با استقلال برای تو یک بازی متفاوت خواهد بود و انگیزه زیادی خواهی داشت. درست است؟
همه بازی‌ها برای من مثل هم است و در هر بازی انگیزه دارم و در بازی با استقلال هم صد درصد انگیزه‌های خاص خودم را دارم.

 

انگار می‌خواهی خیلی چیزها را به منصوریان ثابت کنی؟
نه، چه چیزی را ثابت کنم؟ علی آقا مرا به خوبی می‌شناسد و چیزی نگویم بهتر است. من در زمین حرف‌هایم را می‌زنم.

 

به استقلال گل می‌‌زنی؟
فرصت باشد صد درصد گل می‌زنم. من الان بازیکن فولاد هستم و قطعا فرصت باشد گل می‌زنم. خیلی دوست دارم به استقلال گل بزنم و برای موفقیت فولاد دست به هر کاری می‌زنم.

 

اردوی تیم‌ملی هم به زودی شروع می‌شود. فکر می‌کنی دوباره به اردو دعوت می‌شوی؟
نمی‌دانم. بستگی به نظر سرمربی تیم‌ملی دارد. ان‌شاءا... با عملکرد خودم به تیم ملی برمی‌گردم و امیدوار هستم تا دوباره ملی‌پوش شوم.

 

فکر می‌کنی نظر کی‌روش روی تو مثبت است؟
فکر می‌کنم کی‌روش کاملا مرا از نظر فوتبالی و اخلاقی می‌شناسد و همه‌چیز دست خودم است. انگیزه اصلی‌ام بازگشت به تیم‌ملی است و همه تلاشم را می‌کنم تا به تیم‌ملی برگردم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.