b_Newsتیم خواست امروز تمرین کند اما صحبت های ایشان همه چیز را خراب کرد

منصوریان: آقای زمانی 3 ماه روزه سکوت بگیر!

تاریخ: 1395/12/17
زمان: 15: 53
نوع: خبر
سرمربی استقلال گفت: از عضو هیئت مدیره باشگاه می خواهم با سکوت به ما کمک کند.

به گزارش سایت روزنامه گل، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از بازی تیمش مقابل سایپای تهران ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: فردا میزبان سایپاست و خواستند بازی در آزادی باشد. قطعاً برگزاری بازی در آزادی روی کیفیت هر دو تیم تأثیر می‌گذارد.
وی در ادامه افزود: مسلماً بازی در ورزشگاه آزادی از لحاظ کیفی تأثیر مستقیم روی عملکرد هر دو تیم دارد، چرا که در هر شرایط آب و هوایی به زمین این ورزشگاه رسیدگی می‌شود. من دو سال مربی نفت بودم و بازی‌های تیمم در ورزشگاه تختی برگزار می‌شد. امیدوارم روزی شرایطی پیش بیاید که به این ورزشگاه هم به اندازه زمین آزادی رسیدگی شود تا تهران دو زمین باکیفیت داشته باشد.
سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: بازی با تیم‌هایی که در خطر سقوط هستند و یا برای کسب سهمیه می‌جنگند در هفته‌های پایانی بسیار سخت است، از این رو بازی فردای ما مقابل سایپا بسیار مشکل و حساس به حساب می‌آید. این تیم از کادرفنی قابل احترامی برخوردار است و همین مسئله بر کیفیت بازی می‌افزاید. تیم ما در روزهای اخیر با چالش‌هایی مواجه بوده که در ادامه به آن اشاره خواهم کرد.
منصوریان درباره اعتصاب بازیکنان تیمش در روزهای اخیر و شرایط بحرانی که برای آبی‌پوشان به وجود آمده است، عنوان کرد: من به طور کلی بگویم که اساساً یک باشگاه با تمام نیروهایش برای یک هدف می‌جنگند و همه منافع باشگاه را درنظر گرفته و برای آن قدم برمی‌دارند. تفاوت تیم‌های بزرگی مثل استقلال و پرسپولیس با بقیه تیم‌ها این است که آنها باید جوابگوی هواداران خود هم باشند. از این رو هر اتفاقی که برای این دو تیم می‌افتد برای آنها تبعاتی دارد. همه ما می‌دانیم که اتحاد و همدلی در یک تیم چقدر مهم است و اگر این ادعا نباشد نمی‌شود از چالش‌ها عبور کرد. من قبلاً به طور مستقیم به زمانی عضو هیئت مدیره باشگاه‌مان گفتم و از طریق مصاحبه‌های خود نیز به او پیغام دادم که تا می‌تواند سکوت کند و سکوت او خیلی بیشتر به ما کمک خواهد کرد. بعضی‌ مواقع در شرایط بحرانی سکوت کند خیلی بهتر است تا اینکه با حرفش بخواهد مشکل به وجود آورد.
وی در ادامه صحبت‌هایش ضمن انتقاد از عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال، اضافه کرد: تیم ما در فصل جاری در همه قسمت‌های خود از کادر فنی گرفته تا کادر پزشکی، مدیریت، بازیکنان و ... تغییرات اساسی داشته و 22 عضو جدید کارشان را در استقلال شروع کردند. مسلماً هفت هشت ماه فرصت بسیار کمی برای رسیدن این تیم به شرایط ایده‌آل است. ما در حال طی کردن این مسیر هستیم و لازم است با همدیگر متحد و یکدل باشیم. بازهم تأکید می‌کنم که بعضی مواقع سکوت بهترین کمک به تیم است. من به افتخاری همین مسئله را گفتم. شهاب جهانیان در این هشت ماه که من در استقلال هستم، حتی یک مصاحبه هم نکرده است. او بعد از هر بازی به من زنگ زده است و چه تیم ببازد وچه تیم ببرد می‌گوید: «ما پشت تو هستیم و به انقلاب و جوانگرایی که در تیم ایجاد کردی ادامه بده تا به هدفت برسی». من از زمانی هم می‌خواهم که با سکوتش به ما کمک کند.
سرمربی تیم فوتبال استقلال تصریح کرد: شما خبرنگاران از من گله می‌کنید که چرا کم مصاحبه می‌کنم و من هم بارها گفته‌ام چون فاصله نشست‌های خبری با هم کمک است حرف‌هایم را در همان کنفرانس‌ها خواهم زد، اما زمانی تحت هر شرایطی از ابتدای فصل تا الان در مورد مسائل فنی و غیرفنی مصاحبه کرده است. من نمی‌خواهم به زمانی بی‌احترامی شود و خیلی مواقع هم حرف‌های او را نشنیده گرفتیم! حتی افتخاری به من گفت لازم نیست حتماً حرف‌های زمانی را بخوانید! به همین خاطر دیروز هم صحبت‌های زمانی را نخواندم و به خرمگاه گفتم کلیت حرف‌های او چه بود که باعث شد بازیکنان تا این حد از وی دلخور شوند.
منصوریان در این باره ادامه داد: چنین مصاحبه‌هایی به ما آسیب می‌رساند. حالا بگذارید بگویم چرا تیم ما دو روز تمرین نکرد. بازیکنان ما از ابتدای فصل تاکنون 40 درصد قرارداد خود را دریافت کرده‌اند، 30 درصد قبل از اردوی ارمنستان که زمان مدیریت افشارزاده بود و 10 درصد نیز در زمان مدیریت افتخاری پرداخت شد. در این مدت که افتخاری در باشگاه مشغول به کار شده است، پول‌های زیادی از حساب باشگاه به اداره مالیات، اسپانسر قبلی و بازیکنان خارجی رفت. یک میلیارد اداره مالیات گرفت، یک میلیارد و 200 میلیون اسپانسر قبلی از حساب باشگاه خالی کرد که این مسئله جای بحث دارد و من الان نمی‌خواهم به آن بپردازم، اما مطمئن باشید درقبال این اتفاق از حق باشگاه و هواداران دفاع خواهم کرد، چرا که اعتقاد دارم اسپانسری که با باشگاه قطع همکاری کرده دیگر دلیلی ندارد بخواهد از باشگاه پول بگیرد. ضمن اینکه دو سه میلیارد هم به عنوان بدهی به بازیکن خارجی پیشین باشگاه پرداخته شده است. در واقع افتخاری می‌توانست طبق قرارداد بازیکنان پول بدهد، اما اتفاقاتی که گفتم پیش آمد.
سرمربی تیم فوتبال استقلال افزود: من در مورد همه مسائل مالی باشگاه اطلاعات کافی دارم. به بازیکنان هم گفته‌ام که اگر پول به باشگاه بیاید تمام اعضای تیم از تدارکات گرفته تا سرمربی همه به یک اندازه پول خواهند گرفت. این خواسته من از افشارزاده بود که تمکین کرد و افتخاری هم از آن استقبال کردم.
وی یادآور شد: در نیم‌فصل خطاب به بازیکنان گفتم اوضاع مالی باشگاه خراب است و ما پولی نداریم به کسی بدهیم. هر کس از شرایط ناراضی است می‌تواند برود و هر کس علاقه‌مند است بماند بعد از حضور من در رختکن به زمین تمرین برود که همه بازیکنان آمدند. خدا شاهد است تا قبل از بازی با التعاون حتی یک بازیکن نیز نسبت به این مسئله اعتراض نکرد تا اینکه بعد از این روز گفتند بخشی از قراردادتان پرداخت خواهد شد. اتفاقاً خود زمانی هم در آن جلسه حضور داشت که افتخاری گفت پرداختی خواهیم داشت. ما آمدیم تهران، اما متأسفانه وجهی در حساب باشگاه نبود که قرار باشد بین تیم تقسیم شود. ما دو اسپانسر داریم که تا به اینجای کار خیلی خوب از تیم حمایت کرده‌اند، اما واقعیت این است که تیم‌هایی مثل پرسپولیس و استقلال شرایط حساسی دارند و باید جوابگوی هواداران خود باشند. از این رو انتظار داریم که به شکل بهتری از این تیم‌ها حمایت شود. ما در تیم‌مان بازیکنی به بهنام برزای داریم که 70 درصد از قرارداد فصل پیش و 90 درصد از قرارداد دو فصل پیش خود را از باشگاه طلبکار است و امسال نیز 40 درصد از قراردادش را دریافت کرده است. به هرحال هواداران باید بدانند که بازیکنان در چه شرایطی بازی می‌کنند.
منصوریان تصریح کرد: دو روز پیش وقتی دیدم بازیکنان شرایط روحی روانی خود ندارند برای جلوگیری از مصدومیت‌شان تمرین را تعطیل کردم و گفتم همه به استخر برویم. دیروز هم تمرین نکردیم و امروز گفتم که حتماً بازیکنان بدون توجه به مشکلات موجود تمرین خواهند کرد، اما مصاحبه زمانی همه چیز را خراب کرد. زمانی گفته است بازیکن 100 میلیون تومانی قراردادش در استقلال 900 میلیون شده است، اما ای کاش آقای زمانی! این حرف را نمی‌زدی. شما با این حرفت از داخل به تیم ما ضربه زدید. شما باید بدانید که هیچ بازیکن و مربی از اول قیمتش یک میلیارد نبوده بلکه شاید در شروع کار یک میلیون قیمت داشته است. همه ما از صفر شروع کردیم تا به جایگاهی رسیدیم. قرار نیست بازیکن 100 میلیون تومانی همیشه 100 میلیون بماند. خود من وقتی به استقلال آدم قراردادم 320 هزار تومان بود. آن موقع سقف باشگاه دو میلیون و 500 هزار تومان بود. به من پیراهن چنگیز را دادند و گفتند این هم باقی مانده پول قراردادت!
منصوریان افزود: رونالدو در لیسبون پرتغال مالی هزار دلار دستمزدش بود، اما وقتی به منچستر رفت دستمزدش به هفته‌ای 50 هزار دلار رسید و الان گران‌ترین بازیکن دنیاست. آقای زمانی! بازیکنان وسیله نقلیه نیستند که قیمت‌شان ثابت بماند! آنها پیشرفت می‌کنند. شاید در تیم قبلی‌شان کمتر گرفته باشند، اما الان به جایگاهی رسیده‌اند که هفت تیم آنها را می‌خواهد. بازیکنان من از حرف‌های زمانی خیلی ناراحت شدند و گفتند او حق نداشته به هیچ بازیکنی بی‌احترامی کند. آقای زمانی! خواهش من از شما این است که سه ماه سکوت کنید، پیغمبر گفت به خاطر سه چیز روزه بگیرید، زبان و چشم و غذا. شما برای سه ماه زبانت روزه باشد. اجازه دهید تیم ما با شرایط موجود کنار بیاید تا روی بازی‌های‌مان تمرکز کنیم. اینکه او گفته که عوامل را شناسایی کرده و با آن برخورد خواهیم کرد، حرف درستی نیست. آقای زمانی! اینجا هیچ عواملی ندارد و از من سرمربی گرفته تا بازیکنان و حتی تدارکات همگی از اعضای تیم هستند.  به هر حال کل صحبت‌های من در نشست خبری مربوط به زمانی شد و من از شما خبرنگاران عذرخواهی می‌کنم.
وی در پاسخ به این سوال که با این شرایطی که تیمش دارد می‌تواند مقابل سایپا نتیجه خوبی بگیرد، گفت: ما امروز تمرین نکردیم. مسلماً شما خبرنگاران خیلی خوب درک می‌کنید در فوتبال مسائل روانی چقدر اهمیت دارد. من سال گذشته شرایط بدتر از این را در نفت گذراندم و به نوعی زخم خورده هستم. در نفت بیشتر سعی می‌کردیم روی مسائل روحی و روانی بازیکنان کار کنیم و در نهایت هم بازی‌های خود را می‌بردیم. الان هم اگر متحد باشیم این اتفاق می‌افتد. البته در نفت ما جوابگوی نهایتاً مسئولان باشگاه بودیم، اما در استقلال باید جوابگوی 20-30 میلیون هوادار باشیم هواداران ما نیز باید در کری‌های خود با هواداران تیم رقیب جوابگو باشند و به همین خاطر از ما انتظار نتیجه گرفتن داریم.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.