b_Newsپرسپولیس آن‌قدر اختلاف دارد که نیازی به تبانی ندارد

موسوی: وصله تبانی به علی دایی نمی‌چسبد

b_News استقلالی‌ها به بهانه اعتصاب نمی‌توانند انتظارات هواداران را پایین بیاورند
تاریخ: 1395/12/18
زمان: 10: 55
نوع: خبر
پیشکسوت استقلال هم بحث تبانی نفت تهران و پرسپولیس را برنمی‌تابد، چون او شناخت کاملی از علی دایی دارد.

مهدی نوری/ علی موسوی پیشکسوت استقلال هم بحث تبانی نفت تهران و پرسپولیس را برنمی‌تابد، چون او شناخت کاملی از علی دایی دارد و معتقد است که دایی خیلی دوست داشت پرسپولیس را ببرد. ضمن اینکه پرسپولیس این‌قدر با حریفانش اختلاف امتیاز دارد که اصلا نیازی به تبانی ندارد و با 15امتیاز اختلاف قهرمان خواهد شد.


بازی استقلال و سیاه‌جامگان چطور بود؟
واقعیت را بگویم بازی را ندیدم اما استقلال امسال این‌طوری است و بالا و پایین زیاد دارد. همه می‌گفتند استقلال دیگر روی روند خوبی افتاده چون چند تا نتیجه خوب گرفته بود اما به نظرم هنوز هم استقلال باثبات نیست چون اگر ثبات داشت باید به سیاه‌جامگان سه، چهار تا گل می‌زد. استقلال هنوز پستی، بلندی زیاد دارد و روی روال نیفتاده تا به ثبات لازم برسد. می‌شود گفت استقلال چند بازی خوب نتیجه گرفت اما پستی و بلندی زیاد دارد.

 

شما بازی را ندیدید اما می‌گویند تیم میثاقیان ضدفوتبال بازی کرد. مطرح کردن بحث ضدفوتبال چقدر به واقعیت فوتبال نزدیک است؟
در این دوره، زمانه دیگر این حرف‌ها و مسایل از بین رفته که بگوییم تیمی ضدفوتبال بازی کرده است. باید برای مقابله با هر تیمی برنامه‌ریزی داشت. تیم ضعیف‌تر می‌آید بسته بازی می‌کند و برای مقابله با آن باید برنامه و راهکار داشت. وقتی تیم برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشد جلوی هر تیمی می‌تواند نتیجه دلخواهش را بگیرد. همه قبل از بازی می‌دانستند که سیاه‌جامگان جلوی استقلال دفاع می‌کند و کادرفنی استقلال باید تدابیر لازم را اتخاذ می‌کرد تا امتیاز ندهد اما متاسفانه این‌طوری نشد. جلوی چنین تیم‌هایی استقلال باید سه امتیاز را بگیرد که متاسفانه استقلال از اول فصل جلوی همه تیم‌های ضعیف امتیاز داده و به همین دلیل این‌قدر از صدر جدول عقب افتاده است.

 

البته پرسپولیسی‌ها هم کری می‌خوانند و می‌گویند اختلاف‌شان آن‌قدر با استقلال زیاد شده که دیگر انگشتان دودست هم کفاف نمی‌دهد. در این رابطه چه نظری دارید؟
پرسپولیسی‌ها حق دارند، چون خیلی خوب کار کرده‌اند و نتیجه گرفته‌اند. پرسپولیس کلا از سال قبل که ته‌جدول بود و سیر صعودی‌اش را طی کرد تا الان روند بسیار خوبی داشته و دلیل آن هم برانکو است که یک مربی حرفه‌ای و شناخته‌شده است و فوتبال ایران را خوب می‌شناسد و تمرینات خوبی هم برای تیمش در نظر می‌گیرد. به‌طوری که پنج، شش بازیکنش را ندارد اما باز هم نفت تهران را دو بر صفر می‌برد و این یعنی اینکه پرسپولیس 22 تا بازیکن آماده دارد و بدن‌ها کاملا سرحال و آماده است و هر کسی در تیم نباشد جای خالی او زیاد احساس نمی‌شود. از اول فصل گفتم که پرسپولیس امسال با 15 امتیاز اختلاف قهرمان می‌شود چون حتی در بازی‌هایی که مساوی کرده یا باخته هم بازی‌های بسیار خوبی به نمایش می‌گذارد که نشان از تمرینات خوب و با برنامه آنها دارد.

 

در بازی با نفت تهران که به آن اشاره کردید هم بحث تبانی گلر نفت با تیم برانکو مطرح شده است. در این رابطه صحبت می‌کنید؟
من آن صحنه را دیدم. توپ از بالای سر گلر داشت رد می‌شد و حرکت گلر نفت تهران ناخودآگاه بود و حتی بازیکنان وسط زمین هم این‌کار را می‌کنند. آن حرکت غیرارادی بود و گلر نفت تهران محوطه جریمه را گم کرده بود و غیرارادی توپ را با دست زد. ضمن اینکه پرسپولیس اختلاف امتیاز زیادی با تیم‌های دیگر ایجاد کرده و نیازی به تبانی ندارد. باتوجه به شناختی که از علی دایی دارم، او بیشترین انگیزه را برای بردن پرسپولیس داشت و اصلا این وصله‌ها به علی دایی نمی‌چسبد. علی دایی همیشه جلوی پرسپولیس و استقلال انگیزه بالایی دارد و اصلا اهل تبانی نیست و همیشه دوست دارد جلوی این تیم‌ها نتیجه بگیرد.

 

به بحث استقلال برگردیم. شاگردان منصوریان دو روز است که اعتصاب کرده‌اند و تمرین نمی‌کنند. تحلیل شما از این اتفاقات چیست؟
در استقلال این مسایل مال دیروز و امروز نیست. از قدیم این مشکلات بوده اما اعتصاب کار اشتباهی است، چون وقتی تمرین نمی‌کنند خودشان عقب می‌افتند و بعد پشیمان می‌شوند. استقلالی‌ها باید تمرین کنند و آماده باشند و در بازی‌ها خوب کار کنند و حق‌شان را هم قانونی بگیرند وگرنه این مسایل برای اولین‌بار نیست و برای همه تیم‌ها بحث مشکلات مالی هست. استقلالی‌ها باید بدانند که هواداران چشم انتظار نتایج خوب هستند و با این بهانه‌ها نمی‌توانند انتظارات هواداران را پایین بیاورند و به بهانه اعتصاب و تمرین نکردن نتایج ضعیف تیم را توجیه کنند.

 

استقلال باید با سایپا بازی کند. چه تصوری از این بازی دارید؟
بازی سایپا و استقلال همیشه بازی‌های خوب و پرگلی بوده و به نظرم بازی جذابی می‌شود. این بازی 50-50 است و هر دو تیم می‌توانند برنده دیدار این هفته باشند، چون هم استقلال و هم سایپا هجومی بازی می‌کنند و هر دو تیم هم شانس برد دارند و باید منتظر یک بازی هیجانی و جذاب باشیم. چون سایپا همیشه جلوی استقلال انگیزه دارد و این انگیزه می‌تواند خطرناک باشد.

توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.