b_Newsدر مورد تمدید قرارداد و رضاییان صحبتی با هیات‌مدیره نداشتم

برانکو: تا قطعی شدن قهرمانی، کسی حق شادی ندارد

b_News بازیکنانم من را جاودانه کرده‌اند / قبول دارم که کارت‌های بیهوده می‌گیریم
تاریخ: 1395/12/18
زمان: 13: 12
نوع: خبر
کیفیت و عملکرد پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ سبب شده تا سرمربی کروات سرخپوشان در آستانه جاودانگی در فوتبال ایران قرار بگیرد.

احد علوی / کیفیت و عملکرد پرسپولیس با برانکو ایوانکوویچ سبب شده تا سرمربی کروات سرخپوشان در آستانه جاودانگی در فوتبال ایران قرار بگیرد. او که پیش از بازگشت دوباره‌اش به ایران توانست تیم‌ملی را به جام جهانی 2006 آلمان ببرد و قهرمانی بوسان و سومی جام ملت‌ها را کسب کند. حالا در صورت قهرمان کردن پرسپولیس، محبوبیتش دوچندان می‌شود. اما یک مساله برای جاودانه شدن برانکو وجود دارد و آن قهرمان دانستن زودهنگام پرسپولیس از سوی شاگردان مرد کروات است. همین موضوع سبب شد تا با برانکو به طور اختصاصی صحبت کنیم. دیگر معضلی که این روزها باعث نگرانی هواداران شده، کارت‌های مفتی است که بازیکنان پرسپولیس به خاطر اعتراض به داور دریافت می‌کنند. این مشکلات، شاکله اصلی این گفت‌وگو را تشکیل داده.


به نظر می‌رسد بذر موفقیت امروز پرسپولیس اواخر فصل چهاردهم و اوایل لیگ پانزدهم که تیم شما نتیجه نگرفت، کاشته شد.
بله همین طور است. وقتی به ایران آمدم. پرسپولیس داشت برای بقا در لیگ می‌جنگید اما به کمک هواداران و همکارانم انگیزه به بازیکنان برگشت و حالا خوشحالم که پرسپولیس به جایی که لیاقت دارد، رسیده است. ما به دانش و تجربه‌مان اعتقاد داشتیم و آن زمان در حال ارزیابی بودیم که چقدر امکانات برای رسیدن به چنین روزهایی وجود دارد و خوشحالم که این شرایط به‌وجود آمده است. هر روز بهتر و قاطعانه‌تر بازی می‌‌کنیم.


یک نگرانی وجود دارد و آن این است که جز شما همه فکر می‌کنند که پرسپولیس قهرمان شده. با غرور بازیکنان‌تان چه خواهید کرد؟
طبیعتا در بهترین جایگاه قرار داریم و شاید بزرگ‌ترین شانس برای قهرمانی باشیم. اما هرگز اجازه نمی‌دهم که شل بیاید و از همه بازیکنانم می‌خواهم که با تمام توان‌شان لیگ را تا رسیدن به قهرمانی واقعی ادامه دهند. از قول من بنویسید برانکو اجازه جشن گرفتن به هیچ‌کس را نمی‌دهد تا به طور قطعی قهرمان شویم. تا آن زمان هیچ‌کسی اجازه شادی نخواهد داشت.


یک مساله دیگری که باعث نگرانی است، کارت‌های مفتی است که بازیکنان پرسپولیس به خاطر اعتراض به داور می‌گیرند.
فشار روی بازیکنان ما زیاد است. بازیکنان ما حساس هستند. البته این حرف‌های من توجیهی برای کارت‌های بیهوده نیست. هر روز کار می‌کنیم تا تمرکز و حواس بچه‌ها به بازی خودشان جلب شود و به حاشیه‌ها توجهی نکنند.


اما عادت کردن به اعتراض و تصمیم داور شاید در آسیا هم به ضرر شما تمام شود، با توجه به این که بازیکن زیادی هم ندارید.
کاملا حق دارید و این انتقاد شما را می‌پذیرم و روی این مساله کار خواهیم کرد.


در صورت قهرمان کردن پرسپولیس توسط شما با توجه به کارنامه موفقی هم که در تیم‌ملی داشتید، حالا در آستانه جاودانگی قرار دارید و محبوب‌تر از همیشه شده‌اید؛ چه احساسی دارید؟
قبل از هر چیز خوشحالم که مردم تلاش‌ من برای موفقیت در فوتبال ایران را تشخیص داده‌اند و خوشحالم برای اینکه آنها مرا برای خدمت به مردم ایران و فوتبال ایران انتخاب کرده‌اند. اما بیشترین سپاسگزاری را برای بازیکنانم دارم. اگر آنها تلاش نمی‌کردند شاید این اتفاقات خوب هم برای من رخ نمی‌داد.


پس باید بگوییم بازیکنان‌تان شما را جاودانه خواهند کرد؟
بله. از آنها تشکر می‌کنم چرا که آنها مهم‌تر از هر چیزی برای من هستند. تلاش آنها و اینکه طبیعتا کار ما را تشخیص داده‌اند، باعث شده تا مردم هم از بازی پرسپولیس خوشحال باشند. من فقط به آنها کمک می‌کنم تا به این موفقیت نزدیک شوند. من با آنها جاودانه خواهم شد و آنها سزاوارترین افراد برای کسب بهترین نتایج و موفقیت هستند.


برای رسیدن به آستانه قهرمانی با پرسپولیس، مشکلات زیادی را پشت‌سر گذاشتید.
هیچ مشکلی نمی‌تواند مقابل خواست ما قد علم کند. همه مردم در زندگی مشکل دارند. همه مشکلات وجود دارند که حل شوند. برخی مشکلات آهسته حل می‌شوند و برخی زمان می‌برد تا حل شود.


گویا برای تمدید قرارداد و حل مشکل رضاییان با هیات‌مدیره جلسه‌ای داشتید، درست است؟
نه، چنین جلسه‌ای نداشتیم و هیچ صحبتی راجع به تمدید نداشتیم و یک جلسه کاملا عادی بود.


درباره رامین هم صحبتی نکردید؟
پرونده رضاییان در کمیته انضباطی روند پیگیری‌اش انجام می‌شود و صحبتی در این باره هم نداشتیم. صحبت‌های ما بیشتر درباره آکادمی فوتبال، بازی با استقلال خوزستان و الریان قطر بود. صحبت‌هایی که همیشه در جلسات انجام می‌شود.


جوان‌های پرسپولیس همه را غافلگیر کردند و نشان دادند نیمکت شما خیلی هم خالی نیست.
شاید آنها شما و هواداران را غافلگیر کرده باشند اما ما را نه. آنها مدام در حال پییشرفت هستند. بازیکنان جوانی هستند که در کارشان نوسان هم دارند. همانطور که انتظار داریم در بعضی بازی‌ها خوب هستند در بعضی از بازی‌ها هم افت‌ نشان دادند. این درباره بازیکنان جوان امری عادی است که باید در مواجهه با آنها صبور بود.